açılmamış çakıl yığma mezar

Bu Forumda Siz Değerli Üyelerimizinde Çabalarıyla Arazide Gördüğümüz Açılmış Mezar veya Define Alınan Yerleri İşaretleriyle Birlikte Fotoğraflayıp Yayınlayacağız.

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

lokmanhekim
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Re: açılmamış çakıl yığma mezar

Okunmamış mesaj gönderen lokmanhekim » 08 Ağu 2009, 15:55

yer çok güzel mezarlık alanı...roma veya bizans dönemi...ayırt etmek genelde mükün olmuyor ancak içindeki malzemeler çıkınca bilinir genelde...
İnşAllah hedefe ulaşmıssındır...saygılar.

Kullanıcı avatarı
_asir_

Okunmamış mesaj gönderen _asir_ » 23 Eyl 2009, 03:04

sayin yoneticim 1,5 2 m buyuklugunde boyle bir yigma yeri var toros dadlarinde maden cikartilan yere yakin birsey cikarmi altin sus gibi cevap yazarsaniz sevinirim

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 29 Eyl 2009, 12:16

değerli asır

bu şekilde tarif yanlış yönlendirmeye sebeb verir o nedenle resimlemeyi detaylarıyla yaparsanız yardımcı olalım

ayrıca yer altından neyin çıkacağını kimse bilemez şans kısmet işidir
sabır en büyük erdemdir

Youtube

yalnız kurt1

Okunmamış mesaj gönderen yalnız kurt1 » 11 Eki 2009, 23:08

slm arkadaşlar yığmaların bu kadar yakın olmaları onların bir aile mezari olduğuna işaret tir bence bol şans

bozo24

Okunmamış mesaj gönderen bozo24 » 17 Oca 2010, 02:23

bu tür ufak taş yığmalarda pek kayde deyer şeyler çıkıyorbizzat kendim tarafından test edilmiştir yinede ya nasip:=)

aksarayli

Okunmamış mesaj gönderen aksarayli » 17 Oca 2010, 10:18

hundai ustam ben sizi londuradan takip ediyorum gercekden cok degerli siteniz var bunun kiymetini bilmek lazim cok guzel bilgi ve aciklamalar veriyorsunuz sizleri boyuk keyifle takip ediyorum Allah gonnuze gore versin bu yaz izine gelecem yani 8 ayda sizlere cok resim gonderecem tum arkadaslara saygilar

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 17 Oca 2010, 15:16

tşekür ediyorum aksaraylı kardeşim herzaman paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla
sabır en büyük erdemdir

Youtube

toros2
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen toros2 » 03 Haz 2012, 17:32

Hundai yazdı:tşekür ediyorum aksaraylı kardeşim herzaman paylaşımlarınızı bekliyoruz saygılarımla
cümleten selamlar saygı deger ustalar izninizle bi işarette ben soracam resim yok bunu önceden belirteyim kayanın üstünde tencere büyüklügünde oyma derinlik 4.ile 5cm civarında oymanın icinde 3 tane daire var büyük orta ufak bu sekilde boyları dairelerin bu oymanın bide kapagı var oymanın icine girecek sekilde yapılmıs kapak .kapagını kapatınmı oyma görünmez bu işaret toros daglarında bi yaylada coban arkadasın biri tesadüf bulmus ilgic bise ben ilk defa görüyorum kapaklı oymayı sizce bu ne olabilir ustalar .kar yeni kalktı daha resim cekemedim

“AÇILMIŞ ÖRNEK DEFİNE ALINAN YERLER ve MEZARLAR” sayfasına dön