MİHRABIN ALTINDA AÇILMIŞ MEZAR ÖRNEKLERİ :2 ADET:YER MUĞLA

Bu Forumda Siz Değerli Üyelerimizinde Çabalarıyla Arazide Gördüğümüz Açılmış Mezar veya Define Alınan Yerleri İşaretleriyle Birlikte Fotoğraflayıp Yayınlayacağız.

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
AraşTIRmaCI

MİHRABIN ALTINDA AÇILMIŞ MEZAR ÖRNEKLERİ :2 ADET:YER MUĞLA

Okunmamış mesaj gönderen AraşTIRmaCI » 23 Ağu 2011, 22:06

DEĞERLİ HOCAMIZ STRABON'dan ALINTIDIR...!!!!

MERHABA DEĞERLİ DOSTLARIM..BAZILARINIZ BUNU KARE OYMA DİYE TABİR ETSEDE BU ASLINDA MİHRABTIR.. MİHRABLARIN YAPILIŞ AMACINA GELİNCE;
O BÖLGEDE HANGİ TANRI YADA TANRIÇALARA TAPILIYORSA ONLARIN HEYKELLERİNİ (İBADET İÇİN) KOYARLARDI..ALTTA Kİ İLK FOTOĞRAFTA, MEZAR GİRİŞİNİN MİHRABIN HEMEN ALTINDA OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ:

Resim

2. RESİMDE AYRI BİÇİMDE YAPILMIŞ..FAKAT ASIL ÖNEMLİSİ 2 ADET MİHRABIN OLMASI..2 ADET OLMASININ GAYESİ İSE; İÇERİDE 2 ADET MEZARIN OLMSIDIR..

Resim

BURADA EN ÖNEMLİ İP UÇLARI OLARAK ŞUNLARI SÖYLEYEBİLİRİM:

BU 2 MEZAR AYNI KAYAYA OYULARAK YAPILMIŞ VE BİR BİRLERİNE OLAN UZAKLIĞI SADECE 2 METRE CİVARIDIR..VE HER İKİSİNİN TAM ORTASINDA YUVARLAK OYMA (SUNAK) YAPILMIŞ OLMASIDIR..GÜZEL ÖRNEK OLMSI AÇISINDAN EKLEDİM..

SAYGILARIMLA....
..........THE LAST EXPLORERS............

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

Kullanıcı avatarı
tarıkziyad
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Re: MİHRABIN ALTINDA AÇILMIŞ MEZAR ÖRNEKLERİ :2 ADET:YER MUĞ

Okunmamış mesaj gönderen tarıkziyad » 23 Ağu 2011, 22:27

olay bu kısa ve öz teşekkürler
Bir gemileri yakanı sevdim birde gemileri karada yüzdüreni

bozo24

Okunmamış mesaj gönderen bozo24 » 24 Ağu 2011, 11:20

gül bir örnek emğine sağlık kardeşim

Strabon

Okunmamış mesaj gönderen Strabon » 13 Kas 2011, 02:23

güncellenmiştir.

Kullanıcı avatarı
claser

Okunmamış mesaj gönderen claser » 01 Eki 2013, 01:09

Harika örnekler var gerçekten
Resim

baspinar07

Okunmamış mesaj gönderen baspinar07 » 14 Nis 2014, 13:23

Örnek çok güzel eline sağlık. fakat bir konuya dikkat çekmek isterim; evet bunlar mihrab genelde kayanın dikey yüzünde olur ve ve mezar o kayadadır. kare ouma ise yatay kayalarda bulunuyor genelde ve mezarı zemin altı kaya mezarıdır, kare oymaları herzaman es geçmemek lazım, işçiliği ve bulunduğu zemin iyi incelenmeli. ve engüzeli de arazide birebir görerek bu işaretleri yorumlamaktır. öyle mihraplar gördüm ki mezarı 15 metre üstünde ki çıkması çok güç kayada.
En Büyük Tecrübemiz Yaşadıklarımız...

hardman5656

Okunmamış mesaj gönderen hardman5656 » 14 Nis 2014, 13:30

:kazi: güzel resimler emeğine sağlık ustam :kazi: burda resim nasıl ekleniyor ben telefondan
bağlanıyorum ?????

gümüşreis

Okunmamış mesaj gönderen gümüşreis » 11 May 2014, 00:26

AraşTIRmaCI yazdı:DEĞERLİ HOCAMIZ STRABON'dan ALINTIDIR...!!!!

MERHABA DEĞERLİ DOSTLARIM..BAZILARINIZ BUNU KARE OYMA DİYE TABİR ETSEDE BU ASLINDA MİHRABTIR.. MİHRABLARIN YAPILIŞ AMACINA GELİNCE;
O BÖLGEDE HANGİ TANRI YADA TANRIÇALARA TAPILIYORSA ONLARIN HEYKELLERİNİ (İBADET İÇİN) KOYARLARDI..ALTTA Kİ İLK FOTOĞRAFTA, MEZAR GİRİŞİNİN MİHRABIN HEMEN ALTINDA OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ:

Resim

2. RESİMDE AYRI BİÇİMDE YAPILMIŞ..FAKAT ASIL ÖNEMLİSİ 2 ADET MİHRABIN OLMASI..2 ADET OLMASININ GAYESİ İSE; İÇERİDE 2 ADET MEZARIN OLMSIDIR..

Resim

BURADA EN ÖNEMLİ İP UÇLARI OLARAK ŞUNLARI SÖYLEYEBİLİRİM:

BU 2 MEZAR AYNI KAYAYA OYULARAK YAPILMIŞ VE BİR BİRLERİNE OLAN UZAKLIĞI SADECE 2 METRE CİVARIDIR..VE HER İKİSİNİN TAM ORTASINDA YUVARLAK OYMA (SUNAK) YAPILMIŞ OLMASIDIR..GÜZEL ÖRNEK OLMSI AÇISINDAN EKLEDİM..

SAYGILARIMLA....
bak buna örnek bir paylaşım derim işte emegine saglık sagolasın ustaa süper bilgilendim

“AÇILMIŞ ÖRNEK DEFİNE ALINAN YERLER ve MEZARLAR” sayfasına dön