Azad2121 Amcamızdan Diyarbakırdan Harika Örnekler

Bu Forumda Siz Değerli Üyelerimizinde Çabalarıyla Arazide Gördüğümüz Açılmış Mezar veya Define Alınan Yerleri İşaretleriyle Birlikte Fotoğraflayıp Yayınlayacağız.

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Azad2121 Amcamızdan Diyarbakırdan Harika Örnekler

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 12 Oca 2012, 12:10

azad2121 yazdı:resim çektiğim yerlerin,sadece resimini çekmekle yetinmiyorum.patlatılmış yerlerin neye dayanarak patlatıldığını araştırır,en ufak detayına kadar dikkat ederim.buradaki insan kabartma figürlerinde olduğu gibi,mezarlar kiminin altında kiminin uzağında yapılmış.mezarları bulup patlatanlar figürlerdeki püf noktayı iyi kavramışlar.benim gözümün açılmasınada vesile oldu ;)

Bu resimlerin her biri harika örnekler
resimler konuşuyor teşekkürler kardeşim devamını bekleriz. (Biraz daha ilersinde 10 larca açılmamışları var :)

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

SoNHaKaN
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Re: Azad2121 Amcamızdan Diyarbakırdan Harika Örnekler

Okunmamış mesaj gönderen SoNHaKaN » 18 Oca 2012, 11:12

Çok güzellermiş harbiden eline sağlık

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 18 Oca 2012, 11:22

SoNHaKaN yazdı:Çok güzellermiş harbiden eline sağlık

yok böyle yerler arkadaşlar gerçekten çok değerli kareler
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 18 Oca 2012, 17:04

Kafam karıştı 21li bir amca daha görünce :) Resimler harika, emeğin için teşekkürler yeni amca
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 18 Oca 2012, 17:35

eeee ben bu alemdeki tek kralım ama tek amca değilim demekki :)

gerçekten yeni amcamıza binlerce kez teşekkür ederim sağolsun varolsun yaşasın yeni amca :)

ANGARALI

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 18 Oca 2012, 17:42

SLM. KARDEŞ GEÇERKEN UĞRADIM TIKLADIM RESİMLER AÇILDI DAHA ÖNCE AÇILMIYORDU HANGI ŞEKİLDE YÜKLEDİN BİLMİYORUM TEK KELİME SÖYLEYEYIM HARIKA İYİ BİR ARAŞTIRMA YAPILARAK ACILMAMIŞ BULUNABILIR LAKİN YER SİT ALANINA BENZIYOR SAYGILAR (ANGARALI)
ANKARADA 1500 İLE 2000 YILLIK HUN İZLERİ BULUNDU

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Strabon

Okunmamış mesaj gönderen Strabon » 18 Oca 2012, 18:59

Çok güzel, harika, muhteşem,bayıldım, kıskandım, :D hasetlendim :D vs.vs.. sözün özü; açanlar işi bilen kişilermiş. amatör işi değil. ancak, açılmamış çok var orada bence.İnşallah kabartma heykellere zarar vermezler. Öyle olursa gerçekten üzülürüm.

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 18 Oca 2012, 19:07

Strabon yazdı:Çok güzel, harika, muhteşem,bayıldım, kıskandım, :D hasetlendim :D vs.vs.. sözün özü; açanlar işi bilen kişilermiş. amatör işi değil. ancak, açılmamış çok var orada bence.İnşallah kabartma heykellere zarar vermezler. Öyle olursa gerçekten üzülürüm.

Lütfen kıskanmayalım orası benim memleketim heryeri böyle mübarek.

angaralı abim hayır resimde gördüğünüz yer sit alanı ilan edilmedi henüz. yetkililer malesef gelip incelemediler bile

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 18 Oca 2012, 22:11

Örnek bir davranışta bulunup, sit alanı ilan edilmesini sağlasa Azad amcamız :) hem definecilere örnek olur, hemde bize tahripçi diyen arkeologlara kapak olur :)
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 18 Oca 2012, 22:27

MustanG yazdı:Örnek bir davranışta bulunup, sit alanı ilan edilmesini sağlasa Azad amcamız :) hem definecilere örnek olur, hemde bize tahripçi diyen arkeologlara kapak olur :)

2 Yıl evvel bu ve başka 3 yer içinde diyarbakır çevre koruma kuruluna başvuru yaptım bunlardan birisi tümülüs birisi höyük birisi yine böyle kaya mezarı alanı yerleşim yeri ve yerleşik düzene geçişin kalıntılarını barındıyor. henüz bir adım atılmış değil. sadece kültür ve turizm bakanlığına yaptığım bir müracaat sonrası bu bölgeye yakın başka bir yerde kazı çalışmaları başlatıldı şu an sürmekte. daha doğrusu 1960 yılında başlamış ve sonra yarım bırakılmış bir çalışmanın devam etmesi gerektiğini bölgede yerleşik düzene geçiş ile ilgili kalıntıların olduğu ve milattan önce 5 ila 7 binli yıllara dayandığı için geçmiş ile ilgili birçok ip ucu vereceği yönünde bir başvuru yapmıştım. çalışmalar başlatıldı artık benim müracatımlamı oldu yoksa kendiliğindenmi başlanıldı bilemiyorum. kültür bakanlığından teşekür maili almıştım konu ile ilgili araştırmanın yapılacağını ve çalışmaların başlatılması gerektiği yönünde yazı yazılmıştı.

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 18 Oca 2012, 22:53

Bu davranışından ötürü tebrik ederim amca seni, defineci kardeşlerimize örnek olsun.. Arkeolojik alanlara lütfen zarar vermeyelim..

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 18 Oca 2012, 23:10

güzel bir yer ve güzel bir duyayarlılık örneği.eline koluna vede yüreğine sağlık.yaptığın davranış definecilikle ilgilenen diğer arkadaşlara çok güzel bir örnek vede önderlik ruhunu yansıtıyor..
eline emeğine sağlık...
RASTGELSİN.... :tsk
RASTGELSİN............

Strabon

Okunmamış mesaj gönderen Strabon » 18 Oca 2012, 23:58

SeRHaT21 yazdı:
Strabon yazdı:Çok güzel, harika, muhteşem,bayıldım, kıskandım, :D hasetlendim :D vs.vs.. sözün özü; açanlar işi bilen kişilermiş. amatör işi değil. ancak, açılmamış çok var orada bence.İnşallah kabartma heykellere zarar vermezler. Öyle olursa gerçekten üzülürüm.

Lütfen kıskanmayalım orası benim memleketim heryeri böyle mübarek.

angaralı abim hayır resimde gördüğünüz yer sit alanı ilan edilmedi henüz. yetkililer malesef gelip incelemediler bile
gerçekten kıskandım. :D bende yalan yok arkadaş :D yalnız şunu belirteyim. senin memleketine 4 yıl önce gittim. Merkezde kaldım.Gezdim tozdum turistik amaçlı. birde semt pazarlarınızı teftiş edeyim dedim, gel gör ki çantamın içinden cüzdanımı çaldılar. Hemde bir gün önce maaşımı çekmiştim. :( Ama güzel yerler. birde her yerde adım başı tavacılar vardı.Etleri çok lezzetli idi. :)

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 19 Oca 2012, 07:40

evet müzeye bildirmekte fayda var ama çok kirli ve meşakatli bırakmamak lazım derim biraz açalım temizleyelim iş gücünü azaltalım arkadaşlar :komik :komik

strabon bak burası o pazar yerinin hemen yapışığında ablası :komik :komik :komik
sabır en büyük erdemdir

Youtube

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 19 Oca 2012, 12:06

Hundai yazdı:evet müzeye bildirmekte fayda var ama çok kirli ve meşakatli bırakmamak lazım derim biraz açalım temizleyelim iş gücünü azaltalım arkadaşlar :komik :komik

strabon bak burası o pazar yerinin hemen yapışığında ablası :komik :komik :komik
teftiş bitti müfettiş tamam :) çok geçmiş olsun memleketin heryerinde benzer vakalar yaşanıyor üzücü bir tablo gerçekten.

ferdx45 kardeşim çok teşekkürler düşüncelerin için. ama bilirsiniz öyle önderlik liderlik yada üstadlık gibi bir düşüncem yoktur. biz kimizki daha çok şey öğreneceğiz İnşAllah hep birlikte...

“AÇILMIŞ ÖRNEK DEFİNE ALINAN YERLER ve MEZARLAR” sayfasına dön