Taze Sıcak Ve bilgiye ihtiyaç var.

Bu Forumda Siz Değerli Üyelerimizinde Çabalarıyla Arazide Gördüğümüz Açılmış Mezar veya Define Alınan Yerleri İşaretleriyle Birlikte Fotoğraflayıp Yayınlayacağız.

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

timeless

Taze Sıcak Ve bilgiye ihtiyaç var.

Okunmamış mesaj gönderen timeless » 25 Mar 2012, 22:09

Şimdi ekleyeceğim fotograflardada bazıları net olmasada kardan yerler tam belli olmasada yine de fikir yürütülecek bir yer. Ben eski bir yapı olduğunu düşünüyorum. Belki biliyorsunuzdur şarkül gibi bir aletle yerine belirledik kazdık ve kesme taşlardan yapılmış net olmasada tahmini 50 metre kare bi alanda 2 oda iki oda arası bir koridorlu bir yapıya ulaştık yine şarkıle uyarak giriş kapısının bir metre ilerisinde 2 oda arasında birşeyler olduğunu düşünüyorum. duvarların arasında horasan var bariz ortada. 2 oda arasını kazdığımızda duvar bitiminden bir metre aşağıda bütük bir kaya veya kapak birşeye rasladık. ve bundan öncede anlayamadığım kadarken yeşilimsi taşlar çıkıyor bir tarafı yanık
kömür gibi birşey. altı yanık üstü yeşilimsi noktalar var. ve gelelim şu kapak konusuna kapak olarak bakmak biraz saçma geliyor bana kalınlığı yarım metre tahmini olarak vardır. uzunluğuda 70 cm ye yakındır . taşı kıramadık tam olarak gerekli tecrisatlar yoktu. fotograflara bakın ve anlatayım
Bu resim çeşmeden çıkardığımız bir taşta anlamını işaretleri söylerseniz sevinirim.
Resim
Resim
Resim
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim