papazın evi

Son Yıllara Kadar Anadolu'da Yaşamış Olan Bu İki Millete Ait Evlerde Para Kasası Olarak Kullanılan Yerlerin Paylaşılacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

firat787878

papazın evi

Okunmamış mesaj gönderen firat787878 » 06 Kas 2009, 01:59

slm beyler bizim arkadaşın köyde kaldığı ev bir papazınmış evin yapım tarihi 1888 papaz köylüler tarafından güvenilir bir kişi olduğu için bütün herkes ona teslim ederlermiş altınlarını arkadaşın babası 1970 yılında evi satın almışlar evin neresine bakacaz müthiş bir yer evin tabanında bir sığınak gibi 7-8 metre uzunluğunda bir yer var daha neler neler saymakla bitmez ama nereye bakcaz

nkysnk
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Re: papazın evi

Okunmamış mesaj gönderen nkysnk » 06 Kas 2009, 14:33

firat787878 yazdı:slm beyler bizim arkadaşın köyde kaldığı ev bir papazınmış evin yapım tarihi 1888 papaz köylüler tarafından güvenilir bir kişi olduğu için bütün herkes ona teslim ederlermiş altınlarını arkadaşın babası 1970 yılında evi satın almışlar evin neresine bakacaz müthiş bir yer evin tabanında bir sığınak gibi 7-8 metre uzunluğunda bir yer var daha neler neler saymakla bitmez ama nereye bakcaz
Merhaba Üstad..Öncelikle siz evin nesinden şüphelendiniz,sizi bu şüpheye sevkeden şey neydi?Sadece o evin bir papazın evi olduğuna dair rivayetler mi yoksa bahsettiğiniz gibi evin altında bulunan sığınak gibi yer mi? Eğer birincisi derseniz pek itibar edilmez buna ama ikinci şık diyorsanız evin mümkünse her cephesinden resmini çekin ve siteye koyun..Özellikle 7-8 metre uzunluğunda olduğunu söylediğiniz sığınağın..Yoksa sadece yazdığınız şeylerden yola çıkarak birşeyler söylemek bizi hem kahin yapar-ki değiliz-hem de doğmamış çocuğa don biçmeye kalkışmış oluruz..:)) anlatabilmişimdir..

ugurchipp
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ugurchipp » 06 Kas 2009, 16:01

kesınlıkle katılıyorum oldukı hanı arıcan bahcede kuyu kapının esıgı
mutfakta koylerde yaparlardı hanı buzdolabı ıcat olmamıstı henuz peynırı erzakı
koymak için mutfagın yerlerı yokla belkı bır cıkıs kapısı bulursun
hayatta hersey nasıp dedıgın gıbı cok gıvenılşır bır adamsa cemaatı coksa
kesınlıkle evın ıcınden dısarı bır cıkıs vardır ..
dedıklerı gıbı resımlersen cok daha ıyı yorumlar alırsınkolay gelsın ..(bol sans)

mustafa2611
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen mustafa2611 » 06 Kas 2009, 16:30

ugurchipp yazdı:kesınlıkle katılıyorum oldukı hanı arıcan bahcede kuyu kapının esıgı
mutfakta koylerde yaparlardı hanı buzdolabı ıcat olmamıstı henuz peynırı erzakı
koymak için mutfagın yerlerı yokla belkı bır cıkıs kapısı bulursun
hayatta hersey nasıp dedıgın gıbı cok gıvenılşır bır adamsa cemaatı coksa
kesınlıkle evın ıcınden dısarı bır cıkıs vardır ..
dedıklerı gıbı resımlersen cok daha ıyı yorumlar alırsınkolay gelsın ..(bol sans)
arkadaşların dediklerine katılıyorum bir kaç de ben ilave etmek istiyorum mümkünse tüm odalarını ve varsa evin bahçesinide geniş açıdan köşesinden resimle derim ayrıca şüphe çeken bir yer varsa detay fotosuda gönder sığınak dediğin yerin fotoğrafını çekebilirsen senin göremidiklerini belki daha dikkatli ve daha tecrübeli arkadaşlar görme şansı olur

firat787878

Okunmamış mesaj gönderen firat787878 » 10 Kas 2009, 02:34

arkadaşlar evin bahçesinde çok eski bir ağaç var o mevkide toplam 3 ağaç varmış 2 tanesinin dibinden çıkarmışlar 3. ağaç ise bu bahçede makina tuttuk makinaakina çekti ama evin içerisine girdiğimizde sanki avlu gibi biryer var kapının karşısında sanki ocakbaşı gibi bir yer var buranın tam sol köşesinde aynı bu ocakbaşına benzer bir yer daha var 3 metre yüksekliğinde ayrı bir oda gibi bir yer daha var ama taşlarla örülü üstü 5 metre yüksekliğinde cami gibi tavanda 1 tane ortada bir demir halka onlardan hariç köşelerde aynı yuvarlak halkalar var bu halkalar kare gibi taşlara çakılı gibi bu taşlar iyorbirbirine geçme gibi sanki bu oda gibi olan yerde kapak var altı mahsen gibi ilerliyor 8-10 metre gittiğimizde orda bitiyor. odanın birinde bakava dilimi gibi kabartma istavrozlar var evin içinde yani salon gibi büyük yerde makina kpının üzerine çekti ama ne var bilmiyoruz.
bu yazılarımdan kastım eğer standart bariz KONULACAK SAKLANACAK yerler varsa ustalarımdan fikir alma açısından sizlerle paylaşıyorum.Allah herkese nasip etsin.AMİN...

firat787878

Okunmamış mesaj gönderen firat787878 » 28 Kas 2009, 01:57

hepsi bu kadarmı yani neyse sizlere kolay gelsin gereken herşeyi yazdım zaten birisi bana yazsa yani anlatsa ben o evin resmini çizerdim bu anlatılanlara göre anlayn yok demek

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 06 Oca 2010, 21:11

burada bir konuyu düzeltmek gereği duyuyorum. Öyle tanınmış bilinmiş kişiler hiç bir zaman ein kuyusu veya bahçesini kullanmazlar evin illeki bir bölümünde gizli bir geçit olur mal evden uzak olur ama girişi evden olur.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

“ERMENİ ve RUM EVLERİ” sayfasına dön