koydeki ev ve merak lutfen yardımcı olunuz

Son Yıllara Kadar Anadolu'da Yaşamış Olan Bu İki Millete Ait Evlerde Para Kasası Olarak Kullanılan Yerlerin Paylaşılacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

konyalidefineci

koydeki ev ve merak lutfen yardımcı olunuz

Okunmamış mesaj gönderen konyalidefineci » 20 Kas 2009, 15:00

arkadaşalar merhaba:
konum köydeki evimizx ile ilgili köde eski yanı yaklaşık 80-90 yıllık evi yıktırıp yerine yeni ev yattırma kararı aldık ve keçelerle temizlettim sonra bir tane çember taşı çıktı taşı kaldırdık altına doğru gşiden bir mağara benzeri tünel bir iki kişi indi baktı devam ediyor dedi sonra meraklı köyluler yuzunden jandarma felan geldi neyse ev üzerine inşa edildi atık suyu o delige verşildi merakım sudur kı mağaranın gittigi yönun uzerişnde başları kıblenın tersıne donuk bir iki yatır mezar çıktı ve kare dar duvarile örülü yanı dört adet 30-35 cm taş ile örülü içinde yan yana yatan birden fazla mezar var ve tunelin gittiği yonun tam istikametinde yaklaşık 150-200 metre sonrasında yuğ diye tabır ettığımız yığma dağ benzeri toprak yığıntısı var ama baya buyuk babamların söyleediğine göre buraya eskiden herkes toprak atmak sorunda imilş hatta baı eski dedelerimiz söylerlerdi buraya şu kısının su kadar toprak atma borcu vardı diye birde defter varmıs filan filan diyeceğim burada dedem rahmetli gerek avlu ıçınde gerekse yugda ve gerekse koy genelinde çeşitli eserler bulmnus ama hepside cahilliginden millete verilerek kaybolmus koyumuzde bırde tarıhı belli olmayan yıkılmıs bir kale var bir kaç tahta parçası aldım bunun tarıhını bulmak iöçin ne yapmak gerekli mezar fotoğraflarını göndere bilirim ve resim olarak evin yerini anlata bilirim değerli ustalareım bu konu hakkında gizli veya açık maillerinizi beklemekteyim çunku bu konu hakkında anlatacağım daha önemli şeyklerde olacak saygılar sunarak bu vesile ile yaklaşan kurban bayramınızı en içten dileklerim ile kutlar islam alemine hayırlara vesile olmasını temennı ederim

ANGARALI

Re: koydeki ev ve merak lutfen yardımcı olunuz

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 20 Kas 2009, 16:52

SLM. SEVGİLİ KARDEŞİM ÇOK İLGİNÇ HİKAYEN VAR NEYİN VAR NERYİN YOK BURADA RESİMLE. SANA ELİMİZDEN GEDİĞİNCE YARDIM EDELİM BİZİM GİZLİMİZ SAKLIMIZ YOKTUR SLOGANIMIZ YARDIMA İHTİYACI OLANLARA YARDIM ETMEKTİR EYER YARDIM EDBİLİYORSAK NE MUTLU BİZE. SAYGILAR
ANKARADA 1500 İLE 2000 YILLIK HUN İZLERİ BULUNDU

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

“ERMENİ ve RUM EVLERİ” sayfasına dön