YARDIM DOSTLAR , TECRÜBELERINIZI ESİRGEMEYİN LÜTFEN...

Son Yıllara Kadar Anadolu'da Yaşamış Olan Bu İki Millete Ait Evlerde Para Kasası Olarak Kullanılan Yerlerin Paylaşılacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

emir-irem

YARDIM DOSTLAR , TECRÜBELERINIZI ESİRGEMEYİN LÜTFEN...

Okunmamış mesaj gönderen emir-irem » 03 Oca 2010, 00:15

ABİLER KONUYU BIR KEZ DAHA ACIYORUM , YARDIM LÜTFEN. ÖN BİLGİSİZ İŞE KALKISMAK ISTEMIYORUM.DURUMUMUZ ŞU. ERMENI VEYA RUM BILEMIYORUM ESKI BI EVIMIZ VAR. DUVARINDA OYMA ÜÇGEN VAR. KESKIN UCU ASSAGIYA BAKIYOR. HEMEN ÜSTÜNDE DE YUVARLAK OYMA. ODANIN İÇİNDE COK ESKI ŞÖMİNE VAR. ŞÖMİNENIN DİBİNDE TAKSI TEKERİ GENİŞLİĞİNDE KAPAK BULDUM. KAPAGI KALDIRDIM ALTI KOCAMAN ODA. EN AZ 20 METRE KARE. ODANIN 5 DE 4 Ü SU DOLU. EĞİLİP BAKTIM 2 Sİ TAKA GİBİ 7 TÜNEL VAR. MUHTEMELEN DIGER KOMSU EVLERIN ALTINA BAGLANTISI VAR. BI YOL GÖSTERIN. SUYU CEKTIRDIKTEN SONRA YAPMAM GEREKEN NE? NEREDEN BAŞLAMALI ? NELERE DIKKAT ETMELIYIM ? ŞİMDİDEN TESEKKUR EDERIM...

indiana_jons

Re: YARDIM DOSTLAR , TECRÜBELERINIZI ESİRGEMEYİN LÜTFEN...

Okunmamış mesaj gönderen indiana_jons » 03 Oca 2010, 00:44

emir-irem yazdı:ABİLER KONUYU BIR KEZ DAHA ACIYORUM , YARDIM LÜTFEN. ÖN BİLGİSİZ İŞE KALKISMAK ISTEMIYORUM.DURUMUMUZ ŞU. ERMENI VEYA RUM BILEMIYORUM ESKI BI EVIMIZ VAR. DUVARINDA OYMA ÜÇGEN VAR. KESKIN UCU ASSAGIYA BAKIYOR. HEMEN ÜSTÜNDE DE YUVARLAK OYMA. ODANIN İÇİNDE COK ESKI ŞÖMİNE VAR. ŞÖMİNENIN DİBİNDE TAKSI TEKERİ GENİŞLİĞİNDE KAPAK BULDUM. KAPAGI KALDIRDIM ALTI KOCAMAN ODA. EN AZ 20 METRE KARE. ODANIN 5 DE 4 Ü SU DOLU. EĞİLİP BAKTIM 2 Sİ TAKA GİBİ 7 TÜNEL VAR. MUHTEMELEN DIGER KOMSU EVLERIN ALTINA BAGLANTISI VAR. BI YOL GÖSTERIN. SUYU CEKTIRDIKTEN SONRA YAPMAM GEREKEN NE? NEREDEN BAŞLAMALI ? NELERE DIKKAT ETMELIYIM ? ŞİMDİDEN TESEKKUR EDERIM...

indiana_jons

Okunmamış mesaj gönderen indiana_jons » 03 Oca 2010, 00:45

selam bende examiner toprak altı görüntüleme cihazı var yerin 20 mt altını görebiliyorum bilgisayarlı yerin istanbula yakınsa görüşelim msn adresim piramitmeraklisi@(Tüm Paylaşımlarımızı Forumda Yapalım) şuan msn açık ekle beni istersen yardımcı olmaya çalışayım.

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 06 Oca 2010, 21:01

değerli kardeşim evin rum veya ermeni evi yani hangisi olduğu çözüm açısından öenmlidir öncelikle yapılacak işlem o oyma ve üçgen olan duvarı yoklamanızı istiyorum. ikincisi ise bu eve yakın ortalama şöyle 100 150 metre yakınında bildiğiniz eskiden kilise olan yer varmı? diğer bir konuda evin dış cephesinde giriş kapsı üzeri veya pencere üst veya altlarında herhangi bir fiğür varmı? şayet bildiğiniz eski bir kilise var ise ve o kilisenin yönünü biliyorsanız bahsettiğiniz tüneller içerisinde kilise yönünde olan ve kiliseye ters istikamette olan ikisi önem arzeder. aynı derecede de o bulduğunuz odanın zeminide önemlidir kolay gelsin ve başarılar dilerim..
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 06 Oca 2010, 21:41

SeRHaT21 yazdı:değerli kardeşim evin rum veya ermeni evi yani hangisi olduğu çözüm açısından öenmlidir öncelikle yapılacak işlem o oyma ve üçgen olan duvarı yoklamanızı istiyorum. ikincisi ise bu eve yakın ortalama şöyle 100 150 metre yakınında bildiğiniz eskiden kilise olan yer varmı? diğer bir konuda evin dış cephesinde giriş kapsı üzeri veya pencere üst veya altlarında herhangi bir fiğür varmı? şayet bildiğiniz eski bir kilise var ise ve o kilisenin yönünü biliyorsanız bahsettiğiniz tüneller içerisinde kilise yönünde olan ve kiliseye ters istikamette olan ikisi önem arzeder. aynı derecede de o bulduğunuz odanın zeminide önemlidir kolay gelsin ve başarılar dilerim..
bir konu bukadar güzel anlatılmazdı serhat teşekür ederim ufku açık insanlara hep hayranımdır
sabır en büyük erdemdir

Youtube

emir-irem

Okunmamış mesaj gönderen emir-irem » 23 Oca 2010, 12:56

SeRHaT21 yazdı:değerli kardeşim evin rum veya ermeni evi yani hangisi olduğu çözüm açısından öenmlidir öncelikle yapılacak işlem o oyma ve üçgen olan duvarı yoklamanızı istiyorum. ikincisi ise bu eve yakın ortalama şöyle 100 150 metre yakınında bildiğiniz eskiden kilise olan yer varmı? diğer bir konuda evin dış cephesinde giriş kapsı üzeri veya pencere üst veya altlarında herhangi bir fiğür varmı? şayet bildiğiniz eski bir kilise var ise ve o kilisenin yönünü biliyorsanız bahsettiğiniz tüneller içerisinde kilise yönünde olan ve kiliseye ters istikamette olan ikisi önem arzeder. aynı derecede de o bulduğunuz odanın zeminide önemlidir kolay gelsin ve başarılar dilerim..

SERHAT USTAM 2 GÜNDÜR BEKLIYORUM SİZİ GELMEDINIZ. ABI EVIN DUVARINDA BISEY YOK. ÜÇGEN OLAN DUVARIN İÇ KISMINDA TANDIRDAN MAHSENE INDİK. 70-100MT GÜNEYDE SU AN CAMİ OLARAK KULLANILAN KİLİSE VAR. KİLİSE TARAFINA GIDEN TÜNEL ÖRÜLMÜŞ , AMA ARKASI MOLOZ DOLU. AYNI ÖRÜLMÜŞ TÜNEL GİRİŞİ BİRDE BATI YÖNÜNDE VAR. INDIGIMIZ ZEMINDE 50 CM DERINLIKTE İÇİ SU DOLU Bİ YALAK VAR. SANKİ ALTI BOŞ GİBİ.
SİMDİ BANA KAZ GÖR DIYORSUNZDUR ICINZDEN AMA ZOR İŞ. DEGERLI YORUMLARINIZI TAM ALSAM TAM BISMILLAH DIYECEM AMA NEDENSE BEN YEMIYORUM SENDE YEME DENIYOR GIBI KIMSE YARDIMCI OLMUYOR. BILEN YARDIM ETSIN LÜTFEN.

TÜNELLERE Mİ GİDEYİM , YOKSA INDIGIM MAHSENIN 1 KAT DAHA ALTINAMI INMEYI DÜŞÜNEYİM. 1 KAT DAHA ASSAGI INMEK GEREKIYORSA YALAK GİRİŞ OLABILIRMI , YOKSA TÜNELLERDEN BİRİ BENİ 1 KAT AŞŞAGI INDIRIRMI.

USTALARIM YARDIM EDIN. Allah HERKEZIN GÖNLÜNE GÖRE VERSIN. SAYGILARIMLA...

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 23 Oca 2010, 17:36

BENCE TÜNELİN BİRİNİ BOŞALTMAKTA FAYDA VAR NEKADAR UZUNLUK GÖRMEK LAZIM VE HAKİKATEN MERAK UYANDIRICI BEN OLSAYDIM TÜNELİN SONUNU BULMUŞTUM ŞİMDİYE :D
sabır en büyük erdemdir

Youtube

emir-irem

Okunmamış mesaj gönderen emir-irem » 24 Oca 2010, 00:14

Hundai yazdı:BENCE TÜNELİN BİRİNİ BOŞALTMAKTA FAYDA VAR NEKADAR UZUNLUK GÖRMEK LAZIM VE HAKİKATEN MERAK UYANDIRICI BEN OLSAYDIM TÜNELİN SONUNU BULMUŞTUM ŞİMDİYE :D
hundai düşündüğün gibi deil abicim. tüneller zor , alt kata ınmenın yolunu bulmak lazım. tesekkurler...

indiana_jons

Okunmamış mesaj gönderen indiana_jons » 25 Oca 2010, 19:31

arkadaşım şuan niğdedeyim senin dediğin yerde yüzde yüz fertekte olması lazım. Yada borda ama yüzde yüz bu yer fertek şayet fertekse dün orda çamlık aile restoranında yemek yedim dilersen gelip bakayım bu konularda çok iyiyimdir. Niğdede ne işin var dersen burda çalıştığım fabrikayı ziyarete geldim msn seninle konuşurkende demiştim gelicem niğdeye diye senden haber bekliyorum msn açık ben seni silmedim istediğin zaman görüşebiliriz.

“ERMENİ ve RUM EVLERİ” sayfasına dön