ERMENİ EVLERİ ÇİZİMLİ RESİMLİ

Son Yıllara Kadar Anadolu'da Yaşamış Olan Bu İki Millete Ait Evlerde Para Kasası Olarak Kullanılan Yerlerin Paylaşılacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

muratmurathan

Re: ERMENİ EVLERİ ÇİZİMLİ ANLATIM

Okunmamış mesaj gönderen muratmurathan » 18 Haz 2009, 09:28

DEĞERLİ PAYLAŞIMLARINIZ İÇİN TŞK ÜSTADLAR...GERÇEKTEN GÜZEL BİLGİLER SUNDUNUZ. UMARIM BU KONUYLA FAZLACA İLGİLENEN ARKADAŞLARI MEMNUN EDER...

zirve31

Okunmamış mesaj gönderen zirve31 » 18 Haz 2009, 09:39

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır...

bu durumda sen birkaç adım geri gitmişsin arkadaşımmm

emeğine yüreğine sağlık

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 18 Haz 2009, 09:48

Aramıza Yeni Katılan Siz Değerli Üyelerimizle Büyük Sıçrayışı Hep Beraber Yapacağız İnsallah, Katılımlarınız Bizi Mutlu Ediyor, Paylaşımlarımız Karşılıklı Olarak Devam Edecektir. Daha Can Alıcı Konularla Daha Neşeli Bir Şekilde Defineciliği İşlemeye Devam Edeceğiz Hep Beraber, Saygılar Sunuyorum.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

tebesum

zemin duvarında pencere

Okunmamış mesaj gönderen tebesum » 18 Haz 2009, 10:39

Selamun Aleyküm değerli Serhat21 ve diğer arkadaşlar
Zeminde duvarda bir pencere var. Pencerenin üst kısmı zeminle aynı seviyede.
Daha önce zeminde sal döşeme varmış. Bu sal tam pencerenin üst kısmını kapatıyor. Sallar kaldırıldığı için yerdeki pencerinin üst kısmı gözüktü. Pencerenin devamı dibe doğru gidiyor. Ayrıca bu pencerenin içi çok temiz toprakla doldurulmuş. Ama odanın içinin toprağı ise her türlü taş toprak, küpe parçaları var.
Bu konuda değerli fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Bana vakit ayrıdığınız içinde çok teşekkür ederim.

O zaman dedi : köyde yıkık duvarı niye ördün o zaman dedi

Köyde iki yetim çocuk vardı

Duvarın altında ise babalarından kalma, hazine mevcuttu

Rabbim duvarın altındaki hazinenin

Yetim çocukların eline ergenlik çağında geçmesini istedi

O duvarı o yüzden ördüm

Hazine başkasının eline geçmedi
Allahü Teala bana bildirdi ve öyle emretti
Bütün bu işleri o yüzden böyle yaptım KURANI KERİM

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 18 Haz 2009, 10:49

Değerli tebessüm kardeşim zaman ayırmak gibi bir zahmet söz konusu olmaz İnşAllah o sal taşarı kaldırıp pencereyi bulan sizsiniz dir toprağının değişik olması soygun olabilme ihtimalini güçlendirir yoksa.. o pencere bir nevi kasa derler ya aslında kasa değil gömü yeri dir içi temizlendi ve bişey yok diyorsanız ilk etapta kenar vunarlarını yoklayın hiç içerisinde oyma falan yokmu daha doğrusu resim olsa size farklı bir kaç çalışma sistemi önerebilirdim ve soyulmamış ise İnşAllah sonucu birlikte paylaşırdık. bu pencereden dunarın en altına bitimine kadar kazmalısınız görmeden diyebileceklerim bunlar resimlediğiniz taktirde bu evin duvarını dış açıdan da görmek istiyorum o pencerenin olduğu duvarın dış tarafı selametle Allah a emanet olun
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

jahindo

Okunmamış mesaj gönderen jahindo » 18 Haz 2009, 15:13

s.a

siteyle bugün tanışmak nasipmiş,SeRHaT21 ustamızı ve diğer kardeşlere selamlar..

bizim ilgilendiğimiz bir ev hakkında yardımlarınızı talep ediyorum..ev g.doğu anadolu bölgesinde çok eski bir yapı civarın büyük evlerinden,evin 2 ad kuyusu var ve biri kuru aynı 2.kuyu resiminde gösterdiğiniz gibi dar başlıyo örme taşlarla ve içi genişliyo 6-7 metre deriniği var en az..kuyunun bulunduğu odanın 3 meetre yanında yerin altından bizim ortaya çıkardığımız merdivenler çıktı dönen merdiven şeklinde 6 basamak ilerliyo tamamen kaya olduğundan çalışma imkanı çok zor... yorumlarınızı merakla bekliyorum sorularınız varsa daha detay anlatabilirim..saygılar..

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 18 Haz 2009, 15:19

jahindo yazdı:s.a

siteyle bugün tanışmak nasipmiş,SeRHaT21 ustamızı ve diğer kardeşlere selamlar..

bizim ilgilendiğimiz bir ev hakkında yardımlarınızı talep ediyorum..ev g.doğu anadolu bölgesinde çok eski bir yapı civarın büyük evlerinden,evin 2 ad kuyusu var ve biri kuru aynı 2.kuyu resiminde gösterdiğiniz gibi dar başlıyo örme taşlarla ve içi genişliyo 6-7 metre deriniği var en az..kuyunun bulunduğu odanın 3 meetre yanında yerin altından bizim ortaya çıkardığımız merdivenler çıktı dönen merdiven şeklinde 6 basamak ilerliyo tamamen kaya olduğundan çalışma imkanı çok zor... yorumlarınızı merakla bekliyorum sorularınız varsa daha detay anlatabilirim..saygılar..

Aleykümselam öncelikle hoşgeldiniz burada yardım edebilmek için resim çok gerekli değerli kardeşim bu bahsedilen merdivenlerin karşı cephesi yani en yakın duvarında herhangi bir şey yokmu mihrap yada mumluk gibi isterseniz ilk olarak onu inceleyelim birde dönen merdivenin en alt basamağına ulaşıldımı ulaşıldı ise bu son basamak odanın geniş yönünemi bakıyor yoksa en yakın duvara mı bakıyor bu konuyu detaylı bir çekilde paylaşalım örnek temsil edecek bir çalışma yı ekip olarak üstlenelim sitemizde paylaşarak size yardımcı olmaya çalışalım Allah a emanet olun...
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

jahindo

Okunmamış mesaj gönderen jahindo » 18 Haz 2009, 15:45

resimleri var hocam bu başlık altındamı paylaşıyim yoksa yeni konumu açıyim..

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 18 Haz 2009, 15:46

bu başlıkta paylaşalım mümkün ise

jahindo

Okunmamış mesaj gönderen jahindo » 18 Haz 2009, 16:05

hocam resimler bu bilgisayarda yok malesef gece evdeki bilgisayarda paylaşıcam inş..merdivenlerin arkasında evin temeli var ve temelde yaklaşık 1 metre kazdıktan sonra işaret çıktı düzgün oyulmuş bi delik ve içindede 2 adet delik daha birinin yönü aşağıya diğerininki yukarıya bakıyo basamakların sonunda taban evin geniş olan kısmına doğru bakıo merdivenlerin bittiği tabandan 1 metre ileriye gittik ve elimize macun ve horasan geliyodu..bu bahsettiğim merdivenlerin 4 metre kadar ilerisinde çok büyük bir taş var ve o bize kapak gibi geldi çünkü yan tarafı aralık ve 3 metre aşağıya kadar metre gitti..bunların hepsinin resmini yollucam inş..ama çalışmak çok zor kuyulardan şüpheleniyorum geçiş olabilirmi acaba diye..saygılar

erkan_aktepe

Okunmamış mesaj gönderen erkan_aktepe » 18 Haz 2009, 17:54

selam arkadaşlar hepinizin elinize salık güzel bir site olmuş teşekür ederim bu bilgileri ögrendim iyi oldu aklımın bir köşesinde olacak tır heran lazım olur allaha emanet olun herkese bol şanslar

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 18 Haz 2009, 20:24

erkan_aktepe yazdı:selam arkadaşlar hepinizin elinize salık güzel bir site olmuş teşekür ederim bu bilgileri ögrendim iyi oldu aklımın bir köşesinde olacak tır heran lazım olur allaha emanet olun herkese bol şanslar

Hoşgeldiniz değerli kardeşim

jahindo

Okunmamış mesaj gönderen jahindo » 19 Haz 2009, 11:23

RESİM 1
Resim
RESİM 2
Resim
RESİM 3
Resim
RESİM 4
Resim

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 19 Haz 2009, 11:50

Burada kırmızı işaretli yeri boşaltarak basamağın en alt seviyesine kadar gidin duvar ile sıfır inin duvardaki taşlara çok dikkat edin özellikle oyma ile zemin arası mesafe ölçüsü kadar aşağısı önemli ve kuyunun merdiven tarafını merdivene bakan tarafındaki duvar taşlarını derinlik olarak merdiven seviyesine kadar olan bölümdeki duvar taşlarını inceleyin biri farklı veya yerinden çıkıyor ise hedef olmaması için sebep yok selametle...

Resim

ermelik_51

Okunmamış mesaj gönderen ermelik_51 » 24 Haz 2009, 15:10

sewgili serhat abi öncelikle yapmış oldugun çalışmalar hakkında edinmiş ve bizlerle paylaltıgın özel bilgiler için teşekürler benm senden bir ricam olucak ermeni üçlüsü diye çizimde tarif ettign grafigi tam olarak anlayamadım 3 boyutlu olarak çizim yapma olanagın warsa yapıp tekrar yayınlarmısın ilgilerin için şimdiden teşekürler

Kilitli

“ERMENİ ve RUM EVLERİ” sayfasına dön