konulara duyarsızlık

Son Yıllara Kadar Anadolu'da Yaşamış Olan Bu İki Millete Ait Evlerde Para Kasası Olarak Kullanılan Yerlerin Paylaşılacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

alperen026

konulara duyarsızlık

Okunmamış mesaj gönderen alperen026 » 18 Ağu 2010, 00:40

arkadaşlar kouları inceliyomda yazılan konularda yardım isteyen kişilere pek bir yardım veya açıklama yapan olmuyo yorun yazanda az biraz katılım olsa çok daha güzel olurdu kanaatimce

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Re: konulara duyarsızlık

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 18 Ağu 2010, 03:35

Evet katılım daha fazla olsa daha güzel olur, katılım oluyor aslında ama biraz yavaş oluyor, yani okunma sayısına göre katılım sayısı çok az ve yavaş, yani katılım oluyor ama bir konunun hareketlenmesi için 1 ay kadar vakit geçmesi gerekiyor sanırım. Tüm üyelerden birer damla bekliyoruz bilgi havuzu olabilmek için
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

gökmen gök

Okunmamış mesaj gönderen gökmen gök » 18 Ağu 2010, 23:44

slm yazı yazıyoruz resim deniyor resim gönderiyoruz birresimle yorummu alacagınımı sanıyorsundiye anti bir cevab geliyor. yani yardımcı olunmuyor.

ali artul
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen ali artul » 19 Ağu 2010, 00:44

SLM Arkadaşlar kısaca özetliyeyim kendi fikrimi hemen hemen her yazıyı okurum resimleri incelerim cıplak gözle gördügünü burada güremiyorsun arazi yapısı olarak beni yanlış yönlendirdin sitemi olmasın
nereyi kazacaksın nereye yogunlaşacaksın arazide fikir alış verişinden sonra olmalı heryerlere gidemeyecegimize göre busistem cok iyi İYİ NİYET İCERİSİNDE herkes bildigini yazsın mesaj sahibi bunların icerisinden cımdızlasın birkişi cevaplayınca ikinci ücüncü kişilerin fikrine saygı duysun

SAYGILAR
BU DÜNYA YUVARLAKSA BAZILARI KÖŞEYİ NASIL DÖNÜYOR

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 19 Ağu 2010, 01:00

resim göndermişken yani çekmeye gitmişken her açıdan her yönden resim çekelim öyleyse, yani bir resimle yorummu yapılır diyenler haklı. Ayrıca Artul abimize katılıyorum, herkes fikirlerini yazsın, kimse kimsenin yorumunu eleştirmesin, ayrı ayrı fikirlerde olsa herkes fikirlerini yazmalı, bir önceki yorumdan ve bir sonraki yorumdan kimse etkilenmemeli, bu şekilde daha iyi paylaşımlar ortaya çıkabilir ve daha hareketli bir ortam olur.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Okan

Okunmamış mesaj gönderen Okan » 19 Ağu 2010, 02:01

bakın arkadaşlar yorum olsun diye yorum yapılmaz önce konu yorumu hak edecek elbette yazınıda yazacaksın resminide koyacaksın ama şimdi senin arazide göremediğini buradaki adam koyduğun o bir tek resimle nasıl görsün gerçekçi olalım biraz yorum isterken bile gerçekçi olalım eğer gerçekten bu işlerle uğraşıyorsanız olması gerekeni bilmeniz gerekir kişi bir resim atmış veya bir kaç resim ama gözle görülür elle tutulur birşey yok ya doğal yada hayal gücünü fala kullanarak birşeylere benzetip yorum istiyor gerekende söyleniyor fakat tatmin olmayıp illada yorum,yorum diye direniyor yorumlar bukadarmı yorum yapacak yokmu he güzel kardeşim sana zaten gereken söylenmiş ama söylenen onun beklediği doğrultuda değil ha beklediği gibi olsa tamam nasıl olsa o dediğin yeri kurcalar birşey çıkmaz sonra yeniden gelir orada bir emare bulamadım bu seferinde başka tarafa yönlendirilir bu ya uzayıp gider sonra unutulur yorumlarda orada kalır niye çünkü karşındakini tatmin etmek içindir kusura bakmayın arkadaşlar burada rant peşinde koşmuyoruz ver koluna sepeti hesabı yapmıyoruz kalın sağlıcakla
OrTAmıN bİtTİği YeRDe BiZ BaşlARIz TarZImıZ içİN ÖlüR ŞekLİmİZ İçiN YaŞArıZ..

gökmen gök

Okunmamış mesaj gönderen gökmen gök » 02 Eyl 2010, 23:57

Okan ustam esrarengiz taş ve işaret diye birkonu acmıştım orada nereyi araştırayım demedim. bu işaret bize ne anlatıyor onu sordum.çünkü sitenin kataloğunda öyle bir işaret bulamadım.sitemimbuna saygılar.

öncül

Okunmamış mesaj gönderen öncül » 03 Eyl 2010, 17:40

bir yorrumcu degilim izninizle fikrimi söylemek istiyorum,gökmen arkadaşımıza öncelikle teşekkür ederim,bu konunun acılması elzemdi,gökmen kardeşin bundan önceki konusu bir taş üzerindeki şekildi,hani bu konuda bahsini açtıgı konu,sadece anlamını istiyorum demişti,önce bir şeyler yazayım dedim her seferinde oldugu gibi yine vazgeçtim,şunu belirteyim ki bu konuda sadece ali artul ve Okan haklı bana göre,diger arkadaşlar konuyu geçiştirmiş,helede mustang kardeşim,bu konu diger tüm konuları bagladıgından dolayı mustang kardeşin bu yorumu yazmaması gerekirdi,hem gökmen hemde mustang kardeşe görüşlerimi yazmak istiyorum,nasılki burası bir paylaşım sitesidir,konularda öyle olması gerekiyor,işin gerçegi sizin yani konu sahibinin işaret şekil yada iz dediginiz olguların özü arazi yüzeyinde yatmaktadır,bu şekil ne anlam ifade eder yaklaşımı dogru bir yaklaşım olmadıgı gibi sırf katılım olsun die yorum ve fikir yazmak da dogru degildir,çünki her ne kadar farklı olarak resim (tek)geliyor olsa bile hala bir oyma,kare,yılan vs resimlerde gelip ve yine hala bu işaret ne anlam ifade eder gibisinden tek resimli konular açılmaya devam etmektedir burası kimsenin egosunu tatmin yeri olmadıgı gibi bu türden durumlar istismarıda açık bir hale getirmiş olur,yani siteye garezi olan birisinin yada ukala birisinin hatta diyelimki ben,yarın benim bir resim atıp yanında da aslan var kaplan var dedigim bir resme ne türden yorumlar alınır bir düşünün? bunu başta site yönetimi bilmeli ve tek resimlere yer vermesi gerekiyor ise yoruma yer vermemesi daha fazla foto istemesi gerekir,aksi halde yorum yazmayın arkadaşlar,bol resim göndermeyene yorum yapmayın bu çokmu zor,site tamamen bu konularla dolup taşmakta bol ve geniş ve anlatımlı konular bir elin parmaklarını geçmemektedir ve bunlar arada kaybolmaktadır,bu ise bu siteye yapılabilecek en büyük kötülüktür,bu site bu haliyle alın teri olmaktan çok hediye yada miras kalmış izlenimi vermektedir,yani burası kimsenin ( konu sahipleri için) şahsi yeri degildir,bir resimleme yapılamıyorsa resim çekmeyi ve resimleme tekniğini bilmiyorsa,yapılacak yorum o konuya ne katabilirki,bundan sonrası sözüm site yönetimi kardeşlerimedir,siz tek resimlere yorum yaptıkça sitenin kalitesi düşecektir,ister katılın ister katılmayın,üstelik sitenin arge mesabesinde olan konuları yalın ve yavan bilen bilmeyen herkes tarafından tek resme sular seller gibi yorumlar yapılacagından konu sonuçlanmayacagı gibi içerisinde bilgi kirliliği barındıran ve hiç bir degeri olmayan konu olacaktır,son zamanlarda sitede bunu çokca görmekteyiz,usta oldugunu tecrubeli oldugunu ve konuyu çözecegini söyledikten sonra bir dolu hayalperest bir yorum kalame alarak bu işi bana göre sulandırıp sanki her taşın altı mezar her kayanın altı hazineymiş gibi yapılan bir yorumun,soruyorum gökmen ve diger arkadaşlara kime ne faydası var,siteyemi konu ve konu sahibinemi yorum ve yorum sahibinemi ?ben herkesin yorum yapmasına karşı degilim,ancak isterimki ilğisiz ve atmasyon yorumlara ilğili yönetici tarafından bu yorumun dogru olamayacagını yazmalarıdır,aksi halde yönetim yani mod yani bu sitede yönetimde olmayı hak etmiş bilgi ve tecrubesi olan kimsenin böylesi saçma sapan bir yoruma müdahale etmeleridir,etmedikleri her yorum dogru kabul görecektir,o haldeatmasyon hurafe ve yalan yanlış yorumlarla hem konu sahibinin işini zorlaştırmak hemde o konuyu içinden çıkılmaz hale getirmek ve konuyu sulandırarak konuya konu sahibi tarafından ilğisinin yok olmasını saglamak olacaktır,örnegin başka bir konuda bahsi edilen! taşın dokuz adım önünden ! diye başlayan bir yorum ne kadar saglıklı olabilir ve yönetim bu dokuzu neden sormaz, her neyse amaç hasıl oldu zaten,daha fazla yorumve örnek baş agrısından öteye geçmeyecektir, sanırım derdimi açık ve aleni yazdım biliyorum,muglak ve muallak kelime ve cumle kurmadım .meramımızı anlatırken amaç dışı beyan ve haddi aşmak olacak şekilde yorumlar yapmış isem affola,ve her kim böyle bir duyguya kapılmasına neden oldumsa ondan hem özür dilerim hemde bana yazabilir memnuniyetle cevap verebilirim.yani şu bi sürü yazı yazıp başınızı agrıttıgımın özeti ; sizler bol resim ve anlatım yapın bakın bu site yönetimi olayı nasıl çözüyor,yada olay nasıl aydınlanıyor.selam ve saygı ile.

gökmen gök

Okunmamış mesaj gönderen gökmen gök » 04 Eyl 2010, 02:26

öncül yazdı:bir yorrumcu degilim izninizle fikrimi söylemek istiyorum,gökmen arkadaşımıza öncelikle teşekkür ederim,bu konunun acılması elzemdi,gökmen kardeşin bundan önceki konusu bir taş üzerindeki şekildi,hani bu konuda bahsini açtıgı konu,sadece anlamını istiyorum demişti,önce bir şeyler yazayım dedim her seferinde oldugu gibi yine vazgeçtim,şunu belirteyim ki bu konuda sadece ali artul ve Okan haklı bana göre,diger arkadaşlar konuyu geçiştirmiş,helede mustang kardeşim,bu konu diger tüm konuları bagladıgından dolayı mustang kardeşin bu yorumu yazmaması gerekirdi,hem gökmen hemde mustang kardeşe görüşlerimi yazmak istiyorum,nasılki burası bir paylaşım sitesidir,konularda öyle olması gerekiyor,işin gerçegi sizin yani konu sahibinin işaret şekil yada iz dediginiz olguların özü arazi yüzeyinde yatmaktadır,bu şekil ne anlam ifade eder yaklaşımı dogru bir yaklaşım olmadıgı gibi sırf katılım olsun die yorum ve fikir yazmak da dogru degildir,çünki her ne kadar farklı olarak resim (tek)geliyor olsa bile hala bir oyma,kare,yılan vs resimlerde gelip ve yine hala bu işaret ne anlam ifade eder gibisinden tek resimli konular açılmaya devam etmektedir burası kimsenin egosunu tatmin yeri olmadıgı gibi bu türden durumlar istismarıda açık bir hale getirmiş olur,yani siteye garezi olan birisinin yada ukala birisinin hatta diyelimki ben,yarın benim bir resim atıp yanında da aslan var kaplan var dedigim bir resme ne türden yorumlar alınır bir düşünün? bunu başta site yönetimi bilmeli ve tek resimlere yer vermesi gerekiyor ise yoruma yer vermemesi daha fazla foto istemesi gerekir,aksi halde yorum yazmayın arkadaşlar,bol resim göndermeyene yorum yapmayın bu çokmu zor,site tamamen bu konularla dolup taşmakta bol ve geniş ve anlatımlı konular bir elin parmaklarını geçmemektedir ve bunlar arada kaybolmaktadır,bu ise bu siteye yapılabilecek en büyük kötülüktür,bu site bu haliyle alın teri olmaktan çok hediye yada miras kalmış izlenimi vermektedir,yani burası kimsenin ( konu sahipleri için) şahsi yeri degildir,bir resimleme yapılamıyorsa resim çekmeyi ve resimleme tekniğini bilmiyorsa,yapılacak yorum o konuya ne katabilirki,bundan sonrası sözüm site yönetimi kardeşlerimedir,siz tek resimlere yorum yaptıkça sitenin kalitesi düşecektir,ister katılın ister katılmayın,üstelik sitenin arge mesabesinde olan konuları yalın ve yavan bilen bilmeyen herkes tarafından tek resme sular seller gibi yorumlar yapılacagından konu sonuçlanmayacagı gibi içerisinde bilgi kirliliği barındıran ve hiç bir degeri olmayan konu olacaktır,son zamanlarda sitede bunu çokca görmekteyiz,usta oldugunu tecrubeli oldugunu ve konuyu çözecegini söyledikten sonra bir dolu hayalperest bir yorum kalame alarak bu işi bana göre sulandırıp sanki her taşın altı mezar her kayanın altı hazineymiş gibi yapılan bir yorumun,soruyorum gökmen ve diger arkadaşlara kime ne faydası var,siteyemi konu ve konu sahibinemi yorum ve yorum sahibinemi ?ben herkesin yorum yapmasına karşı degilim,ancak isterimki ilğisiz ve atmasyon yorumlara ilğili yönetici tarafından bu yorumun dogru olamayacagını yazmalarıdır,aksi halde yönetim yani mod yani bu sitede yönetimde olmayı hak etmiş bilgi ve tecrubesi olan kimsenin böylesi saçma sapan bir yoruma müdahale etmeleridir,etmedikleri her yorum dogru kabul görecektir,o haldeatmasyon hurafe ve yalan yanlış yorumlarla hem konu sahibinin işini zorlaştırmak hemde o konuyu içinden çıkılmaz hale getirmek ve konuyu sulandırarak konuya konu sahibi tarafından ilğisinin yok olmasını saglamak olacaktır,örnegin başka bir konuda bahsi edilen! taşın dokuz adım önünden ! diye başlayan bir yorum ne kadar saglıklı olabilir ve yönetim bu dokuzu neden sormaz, her neyse amaç hasıl oldu zaten,daha fazla yorumve örnek baş agrısından öteye geçmeyecektir, sanırım derdimi açık ve aleni yazdım biliyorum,muglak ve muallak kelime ve cumle kurmadım .meramımızı anlatırken amaç dışı beyan ve haddi aşmak olacak şekilde yorumlar yapmış isem affola,ve her kim böyle bir duyguya kapılmasına neden oldumsa ondan hem özür dilerim hemde bana yazabilir memnuniyetle cevap verebilirim.yani şu bi sürü yazı yazıp başınızı agrıttıgımın özeti ; sizler bol resim ve anlatım yapın bakın bu site yönetimi olayı nasıl çözüyor,yada olay nasıl aydınlanıyor.selam ve saygı ile.
öncöl kardeşim benişaretin anlamı ne diyorum maaaaalııı nerde olur demiyoru :ugeek: :arrow: :ugeek:

öncül

Okunmamış mesaj gönderen öncül » 04 Eyl 2010, 17:07

senin konunda yazmış olsamda seni konunun dışında tutmaga özen gösterdim,seni anladık kardeşim,tekrar etmene gerek yok,senin bir resmin var,sen diyorsunki uzatmayın bunun anlamını bilen varsa sölesin yoksa bilmiyorum desin öyle degilmi,bak seni anlamışız.ben senin fotonun anlamını bilmiyorum,yapan kimse o bilir diyorum,sen çevre fotosu koyarsan eger o işareti koyanı bir parça çözebilirsin diyorum,kimse bir işareti çözülsün diye koymaz,ancak arazi sana bunu bir parça çözdürebilir.sen git höyük dedigin yerlerde araştırma yap zaman zaman höyüklere mezar atıldıgı görülmüştür,senin şekil höyükten bahsediyo olabilir,şimdi soruyorum sana,şu açıkladıgım yorumumda anlam mana nerede ? hala anlamı diye tutturmuşsunuz..saygılar kardeşim.

“ERMENİ ve RUM EVLERİ” sayfasına dön