RUM EVi

Son Yıllara Kadar Anadolu'da Yaşamış Olan Bu İki Millete Ait Evlerde Para Kasası Olarak Kullanılan Yerlerin Paylaşılacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
eflatun

Re: RUM EVi

Okunmamış mesaj gönderen eflatun » 04 Tem 2010, 18:17

selamun aleykum kardeş sana yardım etmek isterdim ama boşuna ümitlendirmiyim seni ben bi rum kentinde oturuyorum burada 1922 yılında rumlar göç ederken mallarını yanlarında getirmelerine izin verilmemiş onlarda evlerine veya başka güvenilir yerlere saklamışlar bu kolay alınamayacak yerlerdir bulunan mallar tesadüf eseri bulunmuştur aranıpta değil ev tamire verilir tamir esnasında duvar çökertilir altınlar evin içine yayılır bu tesadüf eseri bulunmuştur birde bu evlerin üst köşelerinde yazı işaret kabartma oyma renkli desenli figürler vardır o bölümlere bakılmalı alt kısımlarına birde bu evlerde şarap mahsenleri olur taban bölümlerine veya bahçe kısımlarını kontrol et dedektörler işe yaramıyor bunun yerine boşluk tespit etmekte kullanılan basitçe kendininde yapabileceği kare ağırlılı vurmalı bi alet yapabilirsin boşluk ses verir birde eski mezar varsa ona bak ters ise kazabilirsin müslümanlar mezarlara saygı gösterdikleri için malları gömerek mezar şekline sokmuşlardır kolay gelsin umarım aradığını bulursun .

ali artul
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen ali artul » 05 Tem 2010, 08:31

selam arkadaşlar yanlış anlamayın bir kazının bir dünya masrafıvar arkadaşa tam tespit yada tam garanti olmadan kazı yaptırmayın sonra her evde para olmaz örnegin ben giresunluyum burdayine arkadaşlara ait evvar bir direginde kabartma yüklü eşek dier direkte balık ve üç adet yumurta var saygılar
BU DÜNYA YUVARLAKSA BAZILARI KÖŞEYİ NASIL DÖNÜYOR

alabuga

Okunmamış mesaj gönderen alabuga » 10 Kas 2012, 19:51

bu tarz bir evden hediyesi alınmış bir arkadaş biliyorum irtibat kurarsanız yardımcı olurum

“ERMENİ ve RUM EVLERİ” sayfasına dön