RUM EVi

Son Yıllara Kadar Anadolu'da Yaşamış Olan Bu İki Millete Ait Evlerde Para Kasası Olarak Kullanılan Yerlerin Paylaşılacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

BEYAZZENCi

RUM EVi

Okunmamış mesaj gönderen BEYAZZENCi » 27 May 2009, 14:11

Arkadaşlar dün işyerimde benim define sitelerinde gezindiğimi gören bir arkadaşımın ricasıdır,yardımcı olursanız sevinirim.Saygılarımla
Kendi anlatımından hikayesini aşağıya naklediyorum.

"Yer Edirnenin bir ilçesi; Rum evi, Mübadele zamanı dedemlere veriliyor.Zamanın tüccarı evde oturan rum,aynı zamanda değirmencilikte yapıyor.Ev tek katlı kagir bir bina ön tarafında 4 dönümlük bir bahçesi var.Zaman zaman bahçe kazıldıkça tarım vb.. işler için tek tek bakır paralar ve kırık mavi burgu şeklinde camdan takı parçaları çıkıyordu.Evin içinde emanet olduğundan şüpheliyiz,bahçedende şüpheleniyoruz(Evin konumuna göre),Evden yaklaşık 25-30 mt önünden bahçeyi kazarken toprağa gömülü 1 metre uzunluğunda taş çıktı ama altını kazmadık.Ayrıca evin şimdi kullanılmayan mağaza dediğimiz bölümünde eşikte yaptığım kazıda üçgen demir çıktı onun altında yanık tuğla parçaları ve birazda saman çıktı daha fazla kazmadan kapattık.Bundan 40-50 yıl önce evin önceki sahibi olan değirmenci Yunanistandan hemen hemen her yıl gelip evi düzenli olarak ziyaret ediyormuş ölünce oğlu gelmeye başlamış en son 20-22 sene önceki son gelişinde(Rum çat pat Türkçede biliyormuş) bir akrabamıza gidip (Evde halam kalıyor aileden bir tek o kaldı) "Bizim o evde bir emanetimiz var alayım bölüşelim" teklifinde bulunmuş.Fakat biz birazda aç gözlülük yapıp (Kendimiz alırız düşüncesi ile) kabul etmedik.Fakat 22 senedirde bir şey bulamadık. ne önerirsiniz ve bu konuda düdünceleriniz varsa bizimle paylaşırsanız sevinirim.)

Kullanıcı avatarı
Treasure Hunters

Re: RUM EVi

Okunmamış mesaj gönderen Treasure Hunters » 27 May 2009, 14:41

Arkdaşım bu konuda cok fazla diyecek bir şey yok. Öncelikle iyi bir cihazla her tarafı dikkatli bir şekilde kontroll etmeniz gerekli.

Şansınıza bişeler bulursanız. Yalnız bana göre emaneti olan bir insan durmaz alır. Özelliklede yerini biliyorsa

bence siz anlaşma yapın dogru söylüyorsa kısmetinize ne cıkarsa paylaşırsınız.

Evin civarından cıkan paralar normal. Eskiden evin civarı bahce,bag,tarla olma ihtimali yüksek oldugundan calışırken 3 ,5 adet para

düşürmeleri normaldir.
Avcı değilsin; avdan bahsetme! Okumadığın bir şeyi tefsir etme. Eğer hakikat üstadı senden mana sorarsa; kendi gördüğünü anlat; Pirini gördüğünü değil...

BEYAZZENCi

Okunmamış mesaj gönderen BEYAZZENCi » 27 May 2009, 14:57

Sağolasın arkadaşım.Allah razı olsun.Arkadaşıma ileteceğim.Saygılarımla

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 27 May 2009, 18:25

Sayın beyazzenci bu başlığı takip etmeye devam ediniz,yakın zamanda konuyla ilgili farklı uzman arkadaşlardan da yorumlar alacaksınız
Saygılar.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

astrolog

Okunmamış mesaj gönderen astrolog » 30 May 2009, 11:59

sevgılı arkadasım
duvar ıcını 10 -15 cm gosteren sıstemler var
onlarla duvarlara bak.
tabanıoda ıyı bır pulse ındıkasyon sıstemle tara...
tespıt et devlete haber ver sakın kacak kazı yapma

BEYAZZENCi

Okunmamış mesaj gönderen BEYAZZENCi » 01 Haz 2009, 10:20

Yorum yapan arkadaşlara değerli yorumlarından ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum.

Kullanıcı avatarı
arifbey1328

Okunmamış mesaj gönderen arifbey1328 » 01 Haz 2009, 14:04

Sayın beyazzenci
Ben diğer arkadaşların yorumlarına saygı duymakla beraber, biraz daha zahmetli ama sonuca daha garanti götüren bir yol önereceğim.Arkadaşının elinde bir bilgi var ama eksik.Hedefe doğru değilde bilgi kaynağına doğru gitmesini tavsiye ederim.Benim anladığım kadarı ile en son bilgi akışı 20-22 sene önce olmuş. İşe bu noktadan başlayıp gelen Yunanlının ziyaret ettiği akrabanızdan başlayabilirsiniz,kuvvetli bir ihtimal gelen kişi bir açık kapı bırakmak için kendisine ulaşılabilecek bir adres,not,vs. bir şey bırakmıştır.Bizim şu anda devam böyle biri iki çalışmamız var,ancak bu işin detayları ile bu platformu gereksiz yere işgal etmenin bir anlamı yok.Eğer ilgilenirsen komşudaki ekibimle beraber sana daha fazla yardımcı olabileceğimi zannediyorum. Selamlar.

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 03 Haz 2009, 02:58

Evet güzel bir teklif gelmiş ve mantıklıda, arifbey1328 rumuzlu abimizi tanırım, işbirliği yapabilirsiniz gönül rahatlığıyla, saygılar.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

tonaz
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen tonaz » 03 Haz 2009, 09:21

bir rum evde emanetimiz var demez.çünkü bunu dedigi an paranın yerini belli etmiş olur.bence bu mal dışarıda arazide.bu arazide kuyu yaşlı agaç vs dikkat çekici ne var.araştır.

BEYAZZENCi

Okunmamış mesaj gönderen BEYAZZENCi » 04 Haz 2009, 11:24

Emeklerinizden , yorumlarınızdan ve teklfilerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür eder ve saygılar sunarım arkadaşım vardiyalı çalıştığı için henüz görüşemedim burada yazılanları kopya ediyorum kendisine ulaştıracağım cevabını en kısa zamanda ilgili arkadaşlara ulaştıracağım.Saygılarımla

obax

Okunmamış mesaj gönderen obax » 04 Eki 2009, 14:35

s.a. arkadaşlar benim dedelerde yunanistandan gelmiş burda arkadaşın anlattığı gibi olaylara şahit oldum resmi kazılar yapıldı. Gömüyü çıkarttılar. Ama genelde evlerin baheçesindeki eski ocaklar vardırya şömineye benzeyen onların içerisine gömülmüş,veya ev iki katlıysa ikinci kata cıkan merdivenin arkasını kazmıslar ordan cıkarmıslar. Ama bu ardamlar mübadele sırasında giderken birçok yeri yakıp gitmişller ben cocukken hatırlıyorum dedemlerin evin bahçesinden yanık buğdaylar çıkıyordu.Arkadaşın o rumu bulsun onla anlaşsın kardesim dedektörle falan bulamazsın orda birsürü eskiden kalma metal vardır. Heryerde bızık bızık öter boşver ara rumu yap resmi kazını kafan rahat yolun acık olsun.

turgay403

Okunmamış mesaj gönderen turgay403 » 01 Kas 2009, 15:12

arkadaşım meraba;
evde tandır varmı? önce bunu araştırın.tandır varsa gerisi kolay.

aşiroglu
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen aşiroglu » 01 Kas 2009, 15:27

ASLINDA ES GEÇİLECEK BİR OLAY KESİNLİKLE DEGİL GELEN TEKLİFTE ÇOK GÜZELMİŞ
EVDE İLLAKİ MAL VAR KANISINA SAKIN KAPILMAYIN BU BİR HARİTADA OLABİLİR
VİE SİZ HARİTAYI BULSANIZDA OKUYAMAYABİLİRSİNİZ BELKİ UZMANI BİLE OKUYAMZ AMA SAHİBİ OKUR :) BİR TEKLİF DAHA GELİRSE BENCE PAZARLIGA OTURUN

Kullanıcı avatarı
sadece_altan

Okunmamış mesaj gönderen sadece_altan » 01 Kas 2009, 15:33

olay olalı olmuş 20-22 sene bu saatten sonra tek yapılması gereken beklemek =)
Fesatlar kapıma vardılar ellerinde güllerle,
İşlerine gelmediğinde saldırdılar aynı güllerin dikenleriyle...

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

kaunos

Okunmamış mesaj gönderen kaunos » 06 Şub 2010, 10:32

100 sene üzerinde yaşadıkları vatanı satıp gitti o rumlar şimdi bu arkadaşı satmayacağı ne malum ayıdan post rumdan ermeniden dost olmaz boşver arkadaşım sen dedektör sağlam bişey illaki bulur

“ERMENİ ve RUM EVLERİ” sayfasına dön