ÇETELERDEN KALMA EV

Son Yıllara Kadar Anadolu'da Yaşamış Olan Bu İki Millete Ait Evlerde Para Kasası Olarak Kullanılan Yerlerin Paylaşılacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

byausar

ÇETELERDEN KALMA EV

Okunmamış mesaj gönderen byausar » 23 Tem 2011, 05:34

Öncelikle Herkeze merhaba.
Çetelerin hüküm sürdüğü zamanlardan kalma atıl kullanılmayan bir evimiz var kendimize ait. Burada yani evin içinde kazı yapmak istiyorum. Bilgi almak için müzeyle görüştüğümde eğer bulunan şeylerin tarihi bir değeri yoksa (altın takı bilezik gibi) hepsi sizindir dedi izinsiz kazıda sayılmazmış.
Gerçekten doğrumu yoksa adam benle kafamı yaptı.
Nasıl bir yol izlelemem gerekli bina babamın adına kayıtlı babamda sağ kazacağımız nokta belli ama korkudan birşey yapamıyorum şikayet ederlerse jandarma gelirse ne yapmalıyım bulmak istediğimiz maddeler ise çetelerin sağdan soldan çaldıkları yada el koydukları altın bilezik kemer gibi şeyler.

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Re: ÇETELERDEN KALMA EV

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 23 Tem 2011, 13:17

Kendi evin bile olsa izinsiz define kazısı yapmak suçtur diye biliyorum. Ama tadilat nedeniyle herkes kazı yapabilir, bir ihbar v.s. sonucu define için kazıldığı ispatlanırsa o zaman yasal açıdan sıkıntı yaşayabilirsiniz, bence müze yanlış yönlendirmiş sizi. Müze neyin define sayılıp sayılmayacağına bakmış ama bu ülkede plaja bir kaç gün önce düşmüş bir yüzüğü aramak bile suç olmuş, mevzuatı bilen veya doğru uygulayan kolluk kuvveti çok az, ona göre dikkatli ol derim, müze yerine bölgedeki polis yada jandarmaya sor bence.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

JOVİYANUS
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen JOVİYANUS » 23 Tem 2011, 15:42

ananın ak sütü gibi helaldir kardes.sonuçta kendi hanen.kaz.iznede gerek yok.
izinsiz kazım yapmaktan,işaretleri tarumar etmekten kaçınalım.

Kullanıcı avatarı
tarıkziyad
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen tarıkziyad » 23 Tem 2011, 16:06

Aynen Joviyanus ustamın dedigini diyorum kendi evinde tadılat bakım onarım yapamazmısın o şekilde düşün ve davran ya nasip de tam gaz ileri

:kazi: :kazi: :kazi: [seviyorum bu logoyu abi]
Bir gemileri yakanı sevdim birde gemileri karada yüzdüreni

byausar

Okunmamış mesaj gönderen byausar » 23 Tem 2011, 20:42

Peki üstadlar sorunsuz bir şekilde kazdım bulundu diyelim bundan sonra nasıl bir yol izlemem gerekli hangi mercilere haber vermeliyim yada kimseye birşey çaktırmamalımıyım ?
Ben devlet memuruyum bana parayı nerden buldun diye sorarlar her yıl mal bildirimi yapıyoruz

JOVİYANUS
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen JOVİYANUS » 23 Tem 2011, 21:54

gülmeyen yüzümü gülümsettin Allah ta senin yüzünü güldürsün diyorumda baskadabisey demiyorum...
izinsiz kazım yapmaktan,işaretleri tarumar etmekten kaçınalım.

SoNHaKaN
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen SoNHaKaN » 25 Tem 2011, 10:33

Sen bir bul. Sonra onu konuşuruz :D Babana bile çaktırma :P Bakarsın birden boğar seni :D

“ERMENİ ve RUM EVLERİ” sayfasına dön