acil yardım !

Son Yıllara Kadar Anadolu'da Yaşamış Olan Bu İki Millete Ait Evlerde Para Kasası Olarak Kullanılan Yerlerin Paylaşılacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

chowchow51

acil yardım !

Okunmamış mesaj gönderen chowchow51 » 15 Ağu 2011, 12:54

arkadaşlar benim falanca köyden askerlik arkadaşm var. cocukluktan beri define ararmış bu eski ermenilerin köyü. ermeniler giderken define gömmüşler velhasılı kelam o cıvarlardaki evlerden biride bunların . maddi durumları pek iyi değil benden yardım istedi kardeş gibiyzdir bi kaç malzeme aldık bahçenin üstünü brandayla kapattık. kazdık biraz bahçede kuçuk lağım kapağı gibi bir kapak bulduk kapağı kaldırdık bisürü kuçuk tavşan, kedi gibi hayvan ölüsü var altında ama kalıntı olarak o yüzden hangi hayvan olduğunu anlayamadık ve dayanılmıyacak bir koku. 30 40 yıldır ev bunlarınmış zaten önceden kalma belli. o kokudan sonra hepimizde bir baş ağrısı başladıı tekrar kazı yapıcaz içimize böyle bir isteksizlik baş ağrısı mide bulantısı geliyor. vee saç gibi şeyler var toprağı kazdıkça ama bunlar evde oturalı çok yıllar olmuş yani o tarz şeylerin zaman içinde toprak olması gerekmezmi? saç görüncede büyü vardır diye çekindik ama kazmakta istiyoruz.
hoca flnmı çağıralım duyulsun istemiyoruz yasakmış diye ama devlete haber vericez artk önereceğiniz başka bişi varmı acil yardm lütfen...

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Re: acil yardım !

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 23 Kas 2011, 22:48

ölen hayvanların sihirle büyüyle alakası yok lağam kapağı gibi bir yer dediğinize göre o hayvanlar muhtemel yeni ölmüş fareler yada toprak altında gezinen kokarca v.s türü hayvanlardır. kokudan baş ağrısıda gayet normal bişey siz kendinizce sanırım olayı farklı görmek istemişsiniz ancak ortada herhangi bir doğa üstü olay yok. kazın ama neye göre kazı yaptığınızı bilin öncelikle öyle rivayetler bazan doğru çıkabiliyor ancak ortada harcanan bir emek te var ne yazıkki o nedenle iyi düşünün derim kolay gelsin.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

“ERMENİ ve RUM EVLERİ” sayfasına dön