ERMENİ EVİ VE İLK DENEYİM..YARDIM DOSTLAR

Son Yıllara Kadar Anadolu'da Yaşamış Olan Bu İki Millete Ait Evlerde Para Kasası Olarak Kullanılan Yerlerin Paylaşılacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

ERMENİ EVİ VE İLK DENEYİM..YARDIM DOSTLAR

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 22 Eyl 2011, 20:05

selam dostlarım..
serhat ustam elime böyle bir ev geldi.şuan dükkanı işleten yer çok samimi dostum.buraya daha gecen ay buraya bir ermeni gelerek burda emanet olduğunu söyleyerek arkadaşıma teklif yapıyor..yanındada tipi kayık bir adam olduğu için güvenemiyor.ve saygınlığı itibarı ile mahallede ufak olduğu için olay budaklanır diye kabul etmiyor..
benim bu işlerde olduğumu öğrenince konuyu bana açtı.suan odadan dönme marketin içinde,binanın içine doğru olan tarafta 7 metrelik kuyu(taş örme)kuyu var.evin arka bahçesindede kuyu var,ama o gelenler bakkaldaki kuyu ile ilgilenmişler.bir alttaki evin içinde odanın altında bir geçitten bahsetti ama ne yönü belli nede bakma imkanımız var.
kuyudaki su yıllardır aynı seviyede olduğunu söylüyor.üstü bakkal nedeni ile karo döşeli,olaya başlamadan önce bilgilerinize danışmak istedim...ilk ermeni ev olayım olacağı için
SERHAT USTAM VE BİLGİSİ OLAN DİĞER DOSTLARINDA YARDIMINI BEKLERİM
haydi hayırlısı dileğimle
RASTGELSİN

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
RASTGELSİN............

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Re: ERMENİ EVİ VE İLK DENEYİM..YARDIM DOSTLAR

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 22 Eyl 2011, 20:59

iki kuyudan birinin su seviyesi her zaman sabit seviyede kalıyorsa ki bu normal bişeydir zaten birbirlerine yakın 2 kuyu olunca derin olan kuyu diğer kuyudaki suyu çeker bu bilinen bir gerçektir. kuyulardan birinden şüphelenmek gerekir birini sürekli içtiklerini düşünürsek diğeri evdeki peynir olur yiyecek olur tarzı şeylerin serin yerde muhafazasını sağlamak amacı ile kullanılır. içilen su bahçede olandır çünki seviyeside sürekli değiştiği için su diğer kuyudakinden daha temizdir.

saklamak için içerideki kuyu ne kadar da ideal gözüksede dışarıdaki kuyu bende daha fazla şüphe uyandırır. ama iş kuyu olunca metan gazı ilk akla gelen şeydir. o nedenle sizin hiç birine de girmenizi tavsiye edemem kuyulara kamera sarkıtarak içerisi çekilebilirse şüphe uyandıracak ve gerçekten kayda değecek birşeyler varsa gerekli tedbirler alınarak kuyulara girilmesi gerekir..

resimde gördüğümüz evde duvarlar galiba betondan yapılmış? o nedenle bakılması gereken yerleri şöyle sıralamak mümkündür.

1) tavan kısmı ve çıkılabiliyorsa çatı iyice aranmalı
2) baca içleri dikkatle aranmalı
3) en alt katta zeminde şömine varsa ordaki zemin çok önem arzeder
4) kapı ve pencere eşikleri tek tek yoklanmalı ( eşik alt ve üstleri)

duvarların yoklanması sırasında dedektör ve benzeri cihazlar her ne kadar iş yapar gibi gözüksede eski evlerde aralara atılan 5x10 ve 10x10 gibi kalasların üzerlerinde bol miktarda çivi olacağından dolayı randıman vereceğini sanmıyorum.

tavsiyem nereye bakarsanız bakın eve zarar vermeden bakın

küçük bir kıssa anlatayım bu konuda: yine bir gün bir ermeni çıkıp gelip bir evi satın almak ister sahibi vermez. sonra ortaklık teklif eder mal var der sahibi yine kabul etmez kendisi aramak ister zaten varı yoğu birtek o evdir evde define arama hevesi ile evi yıkar talan eder ama ne yazıkki bir sikke dahi bulamaz altından üstüne her taşını tek tek alır hepsinin dibine bakar en son sıfır zemine çökünce kepçe ile orayıda kazdırır. böyle şeyelrde yaşanıyor ülkemizde

selametle kardeşim.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
tarıkziyad
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen tarıkziyad » 22 Eyl 2011, 22:44

:tsk serhat21 ustam gerekenleri söylemiş :komik
Bir gemileri yakanı sevdim birde gemileri karada yüzdüreni

JOVİYANUS
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen JOVİYANUS » 22 Eyl 2011, 23:14

serhat ustanın bıranşına giriyor bu konu zaten grekenleride fazlasıyla söylemiş.ermeni evleri konusunda pek bir tecrübe sahibi diilim o açıdan susmayı uygun gordum.bu arada nasılsın serhat usta...
izinsiz kazım yapmaktan,işaretleri tarumar etmekten kaçınalım.

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 22 Eyl 2011, 23:25

önerilerin için sağolasın serhat usta.az çok biliyorsun ben paranın değil maceranın bu işin zevkinden vede bulmacasından haz alan biriyim.bu duyguyu bilirsin.paranın peşinde olanlar zaten bu sıcak muhabbete vakıf olamazlar.bugüne kadar böyleydim bugünden sonrada Allah'ım doyumsuz insanlardan bizi eylemesin...
ermeninin paylaşma isteği meselesinde ben yoktum.bu geçmişte yaşadıkları muhabbet..senın dediklerini(ermeni ev muhabbeti)hak veren vede aynı görüşte olan birisiyim
herşey nasip...
başkasının nasibine el sürmeyenceye kadar..
YORUMUN İÇİN AĞZINA SAĞLIK,SERHAT USTA.
TARIKZİYAD SENINDE DESTEĞİN İÇİN :tsk
RASTGELSİN............

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 23 Eyl 2011, 11:05

JOVİYANUS yazdı:serhat ustanın bıranşına giriyor bu konu zaten grekenleride fazlasıyla söylemiş.ermeni evleri konusunda pek bir tecrübe sahibi diilim o açıdan susmayı uygun gordum.bu arada nasılsın serhat usta...

teşekkürler kardeşim sen nasılsın o kadar solmaz ustayla denizlere girdiniz bi şortu sıyıramadınız bana kargo yapmalıydınız o şortu. adam vermiyo baksana sanki halası ona zimmetlemiş çıkarsa sanki nolcak.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 23 Eyl 2011, 11:40

ferdx45 yazdı:önerilerin için sağolasın serhat usta.az çok biliyorsun ben paranın değil maceranın bu işin zevkinden vede bulmacasından haz alan biriyim.bu duyguyu bilirsin.paranın peşinde olanlar zaten bu sıcak muhabbete vakıf olamazlar.bugüne kadar böyleydim bugünden sonrada Allah'ım doyumsuz insanlardan bizi eylemesin...
ermeninin paylaşma isteği meselesinde ben yoktum.bu geçmişte yaşadıkları muhabbet..senın dediklerini(ermeni ev muhabbeti)hak veren vede aynı görüşte olan birisiyim
herşey nasip...
güzel düşünceleriniz için sağolun varolun ve İnşAllah aynı muhabbette kalın

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 30 Eyl 2011, 23:38

SeRHaT21 yazdı:
ferdx45 yazdı:önerilerin için sağolasın serhat usta.az çok biliyorsun ben paranın değil maceranın bu işin zevkinden vede bulmacasından haz alan biriyim.bu duyguyu bilirsin.paranın peşinde olanlar zaten bu sıcak muhabbete vakıf olamazlar.bugüne kadar böyleydim bugünden sonrada Allah'ım doyumsuz insanlardan bizi eylemesin...
herşey nasip...
güzel düşünceleriniz için sağolun varolun ve İnşAllah aynı muhabbette kalın
teşekkürler gönül dostları...çalışmalarıda bilgilerinize sunarım..
rastgelsin..
RASTGELSİN............

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 01 Eki 2011, 03:43

Serhat amca gerekeni söylemiş, dedektörle eski evlerde metal tespiti yapma konusuna açıklık getireyim.. Evet kalasların içerisindeki kalın çiviler bir çok dedektörü yanıltır ve değerli sinyali alabiliriniz. Eski ev duvarlarını dedektörle kontrol ederken başarı sağlamak için metalin cinsinden ziyade metalin büyüklüğüne dikkat etmek gerekiyor. Bunu da şu şekilde anlarız ; dedektörün hassasiyetini kısarız ve başlığını şüpheli bölgeye 20-30 cm mesafeden sallarız, eğer 20-30 adet obje bir aradaysa hassasiyeti kısık bir dedektör o mesafelerden algılama yapacaktır ve biraz geniş şekilde algılayacaktır. Çivi v.b. objeleri hassasiyeti kısık şekilde o mesafeden algılaması zor olacaktır, algılasa bile metalin küçük olduğu anlaşılacaktır. Yani dedektörü kısık hassasiyetle duvara uzak mesafeden sallıyoruz, toplu şekilde duran metal objeleri veya kılıç, silah v.b. objeleri uzaktan düşük hassasiyetle de algılayacaktır. Çivi v.b. ince küçük objeleri ise görmeyecektir, yani amaç büyük obje tespiti yapmak basit bir metal dedektörüyle, bu mantıkla yaklaşırsanız eski evlerde başarılı olursunuz, saygılar :)
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
ferdx45
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen ferdx45 » 15 Eki 2011, 01:19

MustanG yazdı:Serhat amca gerekeni söylemiş, dedektörle eski evlerde metal tespiti yapma konusuna açıklık getireyim.. Evet kalasların içerisindeki kalın çiviler bir çok dedektörü yanıltır ve değerli sinyali alabiliriniz. Eski ev duvarlarını dedektörle kontrol ederken başarı sağlamak için metalin cinsinden ziyade metalin büyüklüğüne dikkat etmek gerekiyor. Bunu da şu şekilde anlarız ; dedektörün hassasiyetini kısarız ve başlığını şüpheli bölgeye 20-30 cm mesafeden sallarız, eğer 20-30 adet obje bir aradaysa hassasiyeti kısık bir dedektör o mesafelerden algılama yapacaktır ve biraz geniş şekilde algılayacaktır. Çivi v.b. objeleri hassasiyeti kısık şekilde o mesafeden algılaması zor olacaktır, algılasa bile metalin küçük olduğu anlaşılacaktır. Yani dedektörü kısık hassasiyetle duvara uzak mesafeden sallıyoruz, toplu şekilde duran metal objeleri veya kılıç, silah v.b. objeleri uzaktan düşük hassasiyetle de algılayacaktır. Çivi v.b. ince küçük objeleri ise görmeyecektir, yani amaç büyük obje tespiti yapmak basit bir metal dedektörüyle, bu mantıkla yaklaşırsanız eski evlerde başarılı olursunuz, saygılar :)
elimde gold maxx power var.(2011)model..
bunun hakkında bilgini paylaşırsan sevinirim.ayrım için çok memnun kaldığım bir cihaz .sadece derinlikte ses hassasiyetini kulağıma alıştırmaya çalışıyorum...
yukarıda verdiğin öneriler için minnettarım...teşekkürler
ferdx45
RASTGELSİN............

“ERMENİ ve RUM EVLERİ” sayfasına dön