BİR ERMENİ EVİNDEN BU TAŞ ÇIKARILMIŞ SİZCE ANLAMI NEDİR

Son Yıllara Kadar Anadolu'da Yaşamış Olan Bu İki Millete Ait Evlerde Para Kasası Olarak Kullanılan Yerlerin Paylaşılacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
DersımTarıh
PROFESYONEL
PROFESYONEL

BİR ERMENİ EVİNDEN BU TAŞ ÇIKARILMIŞ SİZCE ANLAMI NEDİR

Okunmamış mesaj gönderen DersımTarıh » 07 Haz 2012, 08:20

ÖNCELİKLE USTALARIM VE DOSTLARIM MERHABALAR DİYORUM. KİLİSE VE YERLEŞİM YERİ OLAN BİR ERMENİ BÖLGESİNDEN BU TAŞ ALINIP BİZİM KÖYE GÖTÜRÜLMÜŞ ZAMANINDA İŞE YARAMAZ DİYE BİR KÖY EVİNİN TEMELİNE KONULMUŞ BEN TOPRAK KAZARKEN TESADÜFEN BULDUM. ŞU AN İŞE YARAMAZ AMA BEN O ZAMAN ERMENİ EVİNDEYKEN HANGİ EVDEN ALINDIĞINI BİLİYORUM BANA SÖTLEDİLER ERMENİ EVİNİN YANİ YIKILDIĞI YER BELLİ. BU TAŞ NE ANLAMA GELİYOR. BİR İŞE YARARSA EGER HEMEN TAŞIN İLK ÇIKTIĞI YERİ RESİMLEMEYE BAŞLAYALIM. SAYGILARIM VE SEVGİLERİMLE.
Resim
Ayıbın en büyüğü, ona benzer bir ayıp sende de varken; başkasını ayıplamandır. Hz. Ali

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Re: BİR ERMENİ EVİNDEN BU TAŞ ÇIKARILMIŞ SİZCE ANLAMI NEDİR

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 07 Haz 2012, 23:27

taşın alındığı ev derken ev yıkılmış diyorsunuzya asıl yıkık bir evin değilde o taşın alındığı tam nokta neydi acaba? bir duvar taşımıydı yoksa evin başka bir yerinde zemindenmi alındı? yıkık evin resimlerinin bir işe yarayacağını düşünmüyorum bence boşuna zahmet etmeyin..
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

DEVRİM

Okunmamış mesaj gönderen DEVRİM » 28 Oca 2013, 14:34

bu şekil evin duvarında dır dört mezar dört hediye eşit mesafede ermeniler ortam şartlarına bağlı olarak müslüman mezarı gibi saklama yöntemi kullanmışlardır bu mezarlar genelde hakiki değildir

Kullanıcı avatarı
DersımTarıh
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen DersımTarıh » 28 Oca 2013, 16:58

MESAJIN İÇİN SAĞOL ÇÖZDÜK...
Ayıbın en büyüğü, ona benzer bir ayıp sende de varken; başkasını ayıplamandır. Hz. Ali

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 30 Oca 2013, 20:58

Sitemizden izinsiz yazı ve resim alanlar hakkında daha evvel yasal yollara başvurmuştuk ilk başvurumuz sonuçlandı ve davayı kazandık mahkemenin kararını reklam niyetiyle kullanmamak için yayınlamayı uygun görmedik. şimdi bu tavırlara ısrarla devam eden başka bir davamız daha bulunmakta. ondada kesin nihayi sonuç alacağımızdan şüphem yok. 3. davamızda bir tv kanalı ile oldu yine sitemizden bir alıntı resim ve bir yöneticinin yorumunu görsel olarak yayınlamış ve o yayına binaen kendilerince yorumlar yapılmış sitemiz küçük düşürülmeye çalışılmıştı. tv kanalı ile yaptığım görüşme sonucunda program yayından kaldırılmış ve olumlu cevap gelmişti o nedenle şikayetten vazgeçmiş bulunduk.

ancak bu hatayı ısrarla yapmaya devam eden kişilerle hiç bir şekilde sulh yoluna gitmeyeceğimizi bildirmekle birlikte kendileri hakkında yeni şikayet dilekçeleri oluşturacağımızı belirtmek istiyorum. sözüm ona bu başlıktaki resimden v yorumdan yola çıkarak müslüman mezarını tahrip etmekten bahsederek kendi beynine göre yorumlar yapmış ve tahrip edilmiş bir müslüman mezarnı bu başlığa bağlamıştır. şahsın geçmişte müslüman mezarını kazdığını biliyoruz. geçmişte resimlere kendiside dahil olmak üzere orada eleştirenlerin hepsi yorum yapmakta sağıı solunu kaz demekteydiler. buradan anlaşılan sonuç şudur. kendileri birşeylerin tahrip edilmesine sebep oldular ve herhangi bir kurumdan ihtar aldılarki bu gün 180 derece dönüş yaptılar. onların yaptıkları ettikleri bizleri zerre kadar ilgilendirmiyor ancak söz konusu sitemiz ve kişilik haklarımıza atılan iftira ve çamur olursa elbette bizde hukuki yollardan mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bu arada yeni kültür bakanımız vatana millete hayırlı uğurlu olsun herşeyden nemalalan bu zihniyet koca bakanı koltuğundan ettiklerini düşünerek ayrı bir hava atma telaşındalar. kendilerine Allah tan akıl fikir ihsan ediyorum...
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 30 Oca 2013, 21:24

Bakanı koltuğundan ettiklerini mi düşünüyolar hahahaha :komik aman başbakan dikkat etsin yakında onunda yerine geçerler bunlar sonra bizide ergenekona bağlarlar atarlar içeri bunlar :komik :komik :komik
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 30 Oca 2013, 21:41

GiryaN yazdı:Bakanı koltuğundan ettiklerini mi düşünüyolar hahahaha :komik aman başbakan dikkat etsin yakında onunda yerine geçerler bunlar sonra bizide ergenekona bağlarlar atarlar içeri bunlar :komik :komik :komik
Aynen kanka :D

“ERMENİ ve RUM EVLERİ” sayfasına dön