Eski bir meryem ana kilisesi hakkında yardım lütfen

Son Yıllara Kadar Anadolu'da Yaşamış Olan Bu İki Millete Ait Evlerde Para Kasası Olarak Kullanılan Yerlerin Paylaşılacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
buried_Sergen

Eski bir meryem ana kilisesi hakkında yardım lütfen

Okunmamış mesaj gönderen buried_Sergen » 04 Eki 2012, 21:43

Merhabalar arkadaşlar kilise çok eski döneme ait (1950 öncesi) ve eskiler orda emanet olduğunu söylemektedir.Rivayetlere göre çok önceden kilisede çalışma yapan 3 kişi çarpılmış ve hiç bir hoca düzeltememiş, o günden beri kimse cesaret edip kiliseye dokunamamış bildiğim kadarıyla.Arkadaşlar sizce nerden başlanmalıdır ? Tecrübelerinize göre kiliselerde bişey çıkma ihtimali var mıdır ? Ve kilisenin adı meryem ana kilisesi olarak geçiyor.
Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
CJ2609

Re: Eski bir meryem ana kilisesi hakkında yardım lütfen

Okunmamış mesaj gönderen CJ2609 » 05 Eki 2012, 03:48

slm...
oncelikle aramiza hos geldin...
yer izmir mi?
boyle bir yerde calisma yapmak basli basina bir tehlike...
bilgi ve tecrube gerektiren yerler...
herseyden once saglik ve can guvenligi onemli olan...
dikkatli olmak gerekir boyle yerlerde...

kolay gelsin...
saygilar...
xxxcjxxx

Kullanıcı avatarı
buried_Sergen

Okunmamış mesaj gönderen buried_Sergen » 05 Eki 2012, 22:12

Hoş bulduk.

Evet yer izmir'in urla ilçesi.Tehlike derken nasıl bir tehlikeden bahsediyorsunuz ?

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 05 Eki 2012, 22:20

Meryem ana diyince aklım direk selçuğa gitti heralde cj usta da o yüzden tehlikeden bahsetti. resimlerde defineyle alakalı bi işaret yok yalnız eski bi tapınak olduğu aşikar burda yapmanız gereken bu tapınaktaki yetkili kişilerin mezarlarını aramaktır bence tabi tapınak hazinesini arıyosanız olay değişir siz en iyisi sitemizde örnekleri bulunan işaret vb. bir bulgu aramanızdır
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

Kullanıcı avatarı
buried_Sergen

Okunmamış mesaj gönderen buried_Sergen » 05 Eki 2012, 22:36

Anladım etrafta biraz daha araştırma yapmam lazım sanırım.Tapınağın olduğu yer eski harabe bi köy.Yer gözden aşırı uzak bi yerde, arabanın girebileceği herhangi bir yolu yok.Bahsettiğim olaylar dedemin zamanında olmuş yaklaşık 1890 1900 lü yıllarda.

Kullanıcı avatarı
CJ2609

Okunmamış mesaj gönderen CJ2609 » 06 Eki 2012, 12:10

slm...
buried sergen mağara tünel mahsen ve benzeri yerlerde araştırma ve çalışma yapmak tehlikelidir...
ciddi anlamda bilgi tecrübe ve techizat gerektiriyor...
maddi ve manevi herkesin yapabileceği bir iş değildir...
bilgi ve tecrübe varsa maddiyat ve maneviyat masrafı en aza indirilebilir...
bunun dışında ocağına incir ağacı diker bu işten vazgezersin...
gördüğüm kadarıyla bu işte yenisin ve araştırmacı ruhun seni buraya kadar sürüklemiş...
öncelikle burda hangi medeniyetler bulundu...bunların dini gelenekleri ve törenleri ve yine bu medeniyetin örnek kilise yapıları planları vs ön araştırmanı yapmakla başlayabilirsin...

not ; giryan ustan pazar günleri müsait aynı zamanda hemşerisiniz....bu imkanı değerlendir ;)

kolay gelsin...
saygılar...
xxxcjxxx

Kullanıcı avatarı
buried_Sergen

Okunmamış mesaj gönderen buried_Sergen » 06 Eki 2012, 20:45

Evet bu işte yeniyim ama aşırı derecede merağım var her gördüğüm yeri araştırıyorum ilgimi çeken farklı görünen her şeyi maddiyat belki bi nevi halledilebilir de, tecrübe konusunda çok zayıfım ve yeni olduğum için herhangi bi techizatımda yok :) Burda yaşayanlar hakkında bilgim yok ve biraz zor bulurum çünkü burayı bilen çok az kişi var banada dedem bahsetmişti fakat şu anda kendisi hayatta değil.
Giryan usta ile irtibata geçip daha iyi sonuçlar elde etmeye çalışıcam.

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 06 Eki 2012, 23:53

Allah rahmet eylesin. dedenizde meraklıymış demekki :) cj ustaya katılıyorum. iyi bi araştırma gerekir birde dikkatimi birşey çekti cok hosuma gitti o haç sağlam duruyor böyle örnekler bu zamanda görmek zor :)
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

Kullanıcı avatarı
buried_Sergen

Okunmamış mesaj gönderen buried_Sergen » 07 Eki 2012, 11:14

Teşekkürler :) İyi bi araştırma lazım evet bide yer o kadar müsait ki yani iş makinalarıyla çalışma yapsan hiç kimse duyamaz :D Araştırma yapmaya gidicem yeni fotolar eklerim o zaman fakat cesaret edip yola çıkamıyorum çünkü araba giremiyor ve yeri biraz karışık düzgün bi navigasyonda yola çıkmadan etiket ekleyip ona göre gitmek lazım.

Kullanıcı avatarı
buried_Sergen

Okunmamış mesaj gönderen buried_Sergen » 07 Eki 2012, 23:22

Birde babamlar çocuk yaşlarda iken dağdan odun yaparken üstü işlemeli bir taş bulmuşlar ve alıp getirmişler buda aynı civardaki bir yerden getirilmiş.Taşın şekli oturak şeklinde ve alt tarafında daha çok sanat eseri için yapılmışa benzeyen motifler var benim anladığım kadarı ile siz daha iyisini bilirsiniz tabiki, isterseniz onunda fotoğraflarını yükleyebilirim :)

“ERMENİ ve RUM EVLERİ” sayfasına dön