ermeni haç işareti

Son Yıllara Kadar Anadolu'da Yaşamış Olan Bu İki Millete Ait Evlerde Para Kasası Olarak Kullanılan Yerlerin Paylaşılacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

zal-007

ermeni haç işareti

Okunmamış mesaj gönderen zal-007 » 01 Tem 2009, 11:32

aaaaaaaaaİİ
aaaaaaaaaİİ
aaaaaaaaaİİ
aaaaaİİİİİİİİİİ
aaaaaaaaaİİ
aaaaaaaaaİİ
aaaaaaaaaİİ
aaaaaaaaaİİ
aaaaaaaİİaaİİ
aaaaaaİİaaaaİİ
aaaaaİİİİİİİİİİ
aaaaaİİİaaaaİİİ
aaaaaİİİaaaaİİİ
aaaaaİİİİİİİİİİ

yukarıda İ harfi ile yapılan bi haç işareti resim ekleyemediğim için böyle çizmeye çalıştım umarım anlatmışımdır. bu işaret ermeni yerleşim bölgesinde bulundu. kaya yaklaşık olarak bir metre uzunluğunda 50CM genişliğinde. bulunduğu yerde bi ev var. hemen karşısında kayalık bi alan var. bu işaretle ilgili yorum yaparsanız sevnirim.

serhat21 bu konudaki tecrübelerine çok güveniyorum. sanırım az çok benzetmişimdir. yorumlarını bekliyorum. teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
Hundai

Re: ermeni haç işareti

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 01 Tem 2009, 12:15

hadi serhat bak bu hac işaretine ver cevabı :o :o :o :o :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:
sabır en büyük erdemdir

Youtube

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 01 Tem 2009, 12:19

Resim

arkadaşım böyle bir haçmıdır? resim atacaktınız msnden de sizinle görüşmüştük teri değişmiş bir bir merdiven den bahsetmiştiniz yeri değiştiği içinde hiç bi anlam ifade etmiyor demiştim

şimdi ben yorumu yapayım gerisi size kalmış yukarıda çizdiğim gibi bir haç olduğunu düşünüyorum eğer öyle ise anlamı şudur bu haçın olduğu taşın tam dib i odadır tam altında oda var oda derken mezarda olma ihtimali var

yapabileceğim başka yardım bu aşamada yok elimizden gelen bu resim şart selametle.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
AraşTIRmaCI

Okunmamış mesaj gönderen AraşTIRmaCI » 01 Tem 2009, 15:26

SERHAT USTA SANIRIM BİR ANAHTAR SEMBOLÜ :roll: İYİ CE BAKILDIĞINDA AYRINTILAR O YÖNDE AMA GENE DE SEN BİLİRSİN USTA...SAYGILAR
..........THE LAST EXPLORERS............

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

zal-007

Okunmamış mesaj gönderen zal-007 » 01 Tem 2009, 23:54

evet aynen öyle bir haç çok güzel bi de ortada bi çizgi var.

şöyle bi ayrıntı var. al tarafında bi mezar var. o mezar kazılmış ve içinden sadece bi altın çıkmış. daha sonra karışmamışlar.

ne dersiniz üstad.
teşekkürler...

not: dediğim gibi resim ekleyemiyorum. yoksa size hemen resim eklerdim. bu arada messengerde görüşemedik. messenger adresini verirsen resimleri oradan daha rahat gönderebilirim.

zal-007

Okunmamış mesaj gönderen zal-007 » 01 Tem 2009, 23:55

ortada bi çizgi var demiştim. o altta çizdiğin üçgen biraz daha oval ve o üçgenin ortasında bi çizgi daha var.

vala helal olsun.

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 02 Tem 2009, 00:12

sabır en büyük erdemdir

Youtube

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 02 Tem 2009, 02:08

evet resimi mümkünse yinede görelim ama işaret mezar işareti ve tam altında açılmış ise işlem yapmaya gerek kalmıştır diye düşünüyorum saygılar...
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

asenkron
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen asenkron » 02 Tem 2009, 02:25

ben olsam işaretin dibine parayı koymam .haça sırtını verıp kayalıga bak fakat gunun ısık degiştiği saatlerde ordada haçi görürsen asıl mahzen orda.aynı işaret ordada olmalı.

“ERMENİ ve RUM EVLERİ” sayfasına dön