1 Milyon Definecinin İmzasıyla Meclise Gitmek

Sitemize Yeni Üye Olanların Selamlaşma ve Tanışma Forumudur, Unutmayın Bir Merhabayla Başlar Arkadaşlıklar...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

toros2
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Re: 1 Milyon Definecinin İmzasıyla Meclise Gitmek

Okunmamış mesaj gönderen toros2 » 24 Ağu 2010, 05:03

yazık oldu o kadar emek cekmistim

orucluyken yazmıstım ...benim konumda definecileri ilgilemdiriyordu konuyu burda kısaca özetlemeye calısayım .siz diyorsunuzki site olarak 1 millon imza ile meclise gidelim ben yüzde yüz size katılıyorum cok gec kalınmıs bi fikir diye düsünüyorum öyle inanıyorum ki benim gibi düsünen milyonlarca defineci arkadaslarımız var bundan kimsenin süpesi yok ...bende diyorum ki ne yapacaksak yapalım bi cözüme gidelim bu is burda cözülmez fialn söyle dedi filan böyle dediyle bu iş olmazzzzzzz bu iler siyasetle cözülür öylemi öyle o zaman bizimde elimize bi fırsat gecdi 12 eylülde referandum var biz defineciler olarak bu fırsatı bi degerlendirelim diyorum bende siz 3ile 5 milyon demisiniz bu rakam ne olacak cok az devede kulak bile olmaz 100 milyon turkiyede türkiyenin en az yarısı defineci olarak biliyom ben ama imkan olmadıgından kimse sesini cıkaramıyor bu 50 milyon tam hastası olmaya bilir ama sunu kesin söylüyorum 25 milyon kesin bu hastalıgı kaipmısdır .bu ne demek cok büyük bi güc demek cok büyük bi oy demek .günden güne definecilerin eli kolu baglanıyor günden güne yasa degisiyor.. DEFİNEYOLU sitesinde okudum bi arkadasımız orda yazmıs basından gecen bi olayı arazide cıhazla gezerken yakalamıslar 3 cihazını almıslar 49 günde habis yaTmıs ..ben diyorum ki kim a hangi partiyi tutarsa tutsun biz tek bi parti tutalım adıda define partisi olsun.gelin oyumuzu aynı sandıga atalım EVET diyelim 12 eylülde sayın basbakandan yasayı degiştirmesini isteyelim hic olmazsa avrupa normlarında aranmasını isteyelim ab de nasıl aranıyorsa definecilerin hakları ne arama usulları nasıl türkiyedede böyle olsun diyelim ..herkez aklını basına alsın arkadaslar bu böyle olmaz bu gün ben yakalanırım yarın sen yakalanırsın sırasıyla simdi dedektörler yasaklanıyor yarın define sitelerine gelecek sıra eee gelecek tabi nasıl olsa biz milyonlarca defineciler sesimizi cıkaramıyoz...bana kalırsa bu fırsatı kacırmayalım derim .milyonda bi kisi yüz metre kare define russatı almakla bu işler olmaz define cıkarmak haram degil dinimizce ama toto loto idddaaa milipiyango haramdır ahhhhhhhh ahhhhhhhhhhhhh üklemin güzel insanları iddaaa kuyruklarında loto piyango kuyruklarında bekleyen talihsiz güzel
insanlarımız

ANGARALI

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 25 Ağu 2010, 11:54

SLM. ARKADAŞLAR İNANIN HEPİNİZİN YAZILARINIDA OKUDUM ÇOK GÜZEL VE KAYDA DEĞER YAZILARINIZ VAR. HER SATIRINI HAZ İLE OKUDUM. HEPİNİZE KATILIYORUM. BENCEDE DOĞRUDUR BUNA Bİ ÖZÜM BULMAK İÇİN EL BİRLİĞİ SİTELER ARASI DESTEK VS. YANI SIRA ŞUDA GERÇEK DEVLTE KARŞI İYİ BİR İZLENİM EDİNEBİLMEK İÇİN HER DEFİNECİDE MALESEF SİZİN GİBİ HASSAS DEĞİL HER YERİ GELİŞİ GÜZEL TALAN EDİLMESİ EN BÜYÜK ENGEL TEŞKİL EDİYOR BUNA MUKABİL DEVLET BÜYÜKLERİMİZ BİNLERCE KIYMETLİ ESERLERİMİZİN YUR DIŞINA CIKMAMASI VE DEVLETİMİZE KAZANDIRMA ARZUSU OLAN BİROKRATLAR LAZIM İÇİNDEN NASIL CIKILACAK SOMUT ÇÜZÜM BULMAK ÇOK ZOR GİBİME GELİYOR AMA SONUNA KADAR YANINIZDAYIM
ANKARADA 1500 İLE 2000 YILLIK HUN İZLERİ BULUNDU

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

blackeyekenan
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen blackeyekenan » 29 Ağu 2010, 13:46

ustad harıka dusunmusun ya.. arkandayız ınsallah.. bıseyler degısıyorken turkıyede bu meseleyıde gundeme getırmnenın tam vaktı...sular sıcakken gundem olusturmak ıyı olur..
MustanG yazdı:Fikirlerinize katılıyorum, en çok dikkat çektiğiniz konu siteler ve defineciler arası birlik sanırım. Apayrı bir isim altında sadece bu konunun işleneceği, tasarlanacağı ve 6 ay sonrada olsa, 1 yıl sonrada olsa somut adımlar atılacağı bir başlangıç yapmak lazım. Diğer sitelerin aktif üyeleri ve yöneticileri bu mesajımı okuyorsa ve böyle bir fikre destek veriyorlarsa, hatta bizim sitede yapalım daha etkili olur diyen varsa definem.org olarak destek vermeye hazırız, illa ki gönüllüler çıkacaktır diye düşünüyorum, yeterli sayıya ulaşılmazsa zaten sadece fikir olarak kalır, saygılar sunuyorum.

baltasapı

Okunmamış mesaj gönderen baltasapı » 29 Ağu 2010, 23:33

Düşünce olarak güzel bir teklif. Gönül isterki 1 milyon imza deyil 5 milyon imza olsun meclise sorun taşınsın.Ancak mezar mezar dolaşıp mezarda küp kazan çanak çömlek dolu başta altın olmak üzere her şeyi bekliyen bu zihniyet ve akılı taşıyan insanlarla nereye gideriz neler yaparız neler yapamayız gerçegini aklı selim düşünelim.
Şimdi bu gerçekleri akıl mantık olarak yazdım diye olaya karşı bozguncu vatan haini ilan etsenizde gerçeklerle yüzleşmek dogru deyilmi. Bu gün bu insanlarla hiç imza toplamadan farzı misal definecinin tam bekledigi gibi bir yasa çıksa bu insanlarla ne yapılır.. misal karstaki gider edirnede edirnedekide gider karsta bir birlerinin dünkü mezarlarında gene küp kazan dolu altın ararmı aramazmı.. Önce egitim egitim egitim.

öncül

Okunmamış mesaj gönderen öncül » 30 Ağu 2010, 04:15

baltasapı yazdı:Düşünce olarak güzel bir teklif. Gönül isterki 1 milyon imza deyil 5 milyon imza olsun meclise sorun taşınsın.Ancak mezar mezar dolaşıp mezarda küp kazan çanak çömlek dolu başta altın olmak üzere her şeyi bekliyen bu zihniyet ve akılı taşıyan insanlarla nereye gideriz neler yaparız neler yapamayız gerçegini aklı selim düşünelim.
Şimdi bu gerçekleri akıl mantık olarak yazdım diye olaya karşı bozguncu vatan haini ilan etsenizde gerçeklerle yüzleşmek dogru deyilmi. Bu gün bu insanlarla hiç imza toplamadan farzı misal definecinin tam bekledigi gibi bir yasa çıksa bu insanlarla ne yapılır.. misal karstaki gider edirnede edirnedekide gider karsta bir birlerinin dünkü mezarlarında gene küp kazan dolu altın ararmı aramazmı.. Önce egitim egitim egitim.
sayın balta sapı ( abicim mümkünse şu nikini degiştir) siz ne bozguncusunuz nede ayrımcı,haklı ve sebebleriniz çok geçerli,size tamamen katılıyorum eksiğiniz var fazlanız yok,dert aynı,işte belki en fazlada bu nedenle böyle bir birlikteliğe 'akim kalmassa' destek vermek lasım,kardeşim vagonlar lokomotifi takip edermiş,bu işin bilincinde olan şahıslar bu konuda lokomotif görevi üstlenmeliler ki,definecilik sizin dediğiniz yön ve kişilerin degil, aklı selimin alanı olsun,bunun içinde bu yolda bilği birikimi olan ve bizleri bilgilendirecek olan kişilerin gerçekten bu işte ehil olmaları son derece önemlidir,bence şurada ve daha pek çok yerde bu türden insanlarımız hala mevcut,vicdanlı ve bilğili,hazinenin ne ve nerede oldugunu,yani insan ve yapıcı odaklı bir yol izleyen yap kır boz nev in den degilde yapıcı bir yolla halledebilen ancak definecinin de hakkının ardında durabilen insanlarımızın sorumluluk almaları şu günden itibaren artık elzem ve gereklidir,aslında bunun için illa birilerinin ikazı gerekmiyor,ancak sizinde söylediğiniz gibi her gördüğü mezarda çil çil altınlar oldugunu sanan kimseler mutlaka vardırlar,kaya çiziklerinden yorumu ve çizimi ile kral mezarları çıkaranlar,ellerine kazma kürek aldıklarında yapacakları tahribatı düşünebiliyoruz,işte bu nedenle diyoruzki bir ve beraber olunuzsak bu türden umut tacirlerinin ve defineyi insanların cebinde iaşesinde arayanların sesleri alanları ve üfürükçülükleri akim kalsın,sözlerime burada son verirken şu mezar kısmına bir iki şey söylemek istiyorum,elbette bugun her gördüğü mezarı kazanlar yarın kendi mezarlarınıda neslinin harap ettiğini göreceklerdir,ancak unutmayalımki bu işi bilği ve bilimin ışıgında yaparsak hem neticesi akim kalmaz sonuç alınır,hemde mezar kazıcılıgından herkes kurtulmuş olur,yani diyorumki mezarda çil çil altınlar yok ve olmaz,ancak unutmayalımki para asıl mezardadır,lakin hangi mezarda olacagını azıcık okuyup bu konuda kendimizi aydınlatmamız şartı ile,kardeşim bu konuyu açtıgın için sana teşekkür ederim,demekki bilinçsiz ve yıkıcılıkla yapılan iş ve işler, öyle yada böyle,döner bizi bulur,selam ve saygı ile,herkese hayırlı ramazanlar dilerim.

baltasapı

Okunmamış mesaj gönderen baltasapı » 30 Ağu 2010, 11:00

öncül Kardeşim.
Duyarlı ve duygusallıgın için teşekür ederim.Bu ülke 67 vilayetken biz bu işe gönül verdik yola çıktık 67 gönüllü arkadaş bulamadık.Elbetteki bu iş gönül işi emek işi yürek işi.Şimdi bu ülkede vilayet sayısı kaç inanki bilmiyorum.Arkadaşların getirdigi öneriler en azında iyi niyet örnekleri fakat iyi niyetlilikte bir yere kadar. umarım her şey gönlünüzce olur . selamlar.

ali artul
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen ali artul » 31 Ağu 2010, 22:06

SLM Arkadaşlar işimdolayısıyla birhaftadır siteye giremedim görüyorumki arkadaşlarımın cekincelerivar 1 Milyon definecinin imzasıyla melcise gitmek
başlıgına taledin katılımın daha fazla olmasını isterdim
Korkmayın şartlar degişirse göreceksiniz resmi kazı nekadar zevkli oluyor biz DEFİNECİYİZ Hırsız Yolsuz deyiliz deşifreden cekinmeyin yasalar müsade ediyor
SAYGILAR
BU DÜNYA YUVARLAKSA BAZILARI KÖŞEYİ NASIL DÖNÜYOR

schatzsucher35

Okunmamış mesaj gönderen schatzsucher35 » 02 Eyl 2010, 00:28

eger imza kampanyasi gibi calisma yaparsaniz o bir milyon imzadan birisi de benim imzam olur. cok güzel bir konuya deyinmissiniz :tsk . kendi vatanimiz da kendimizi bir aranan mahkum gibi hissediyoruz,jandarma durdurur ne isiniz var burda ama bir ermeniye soruldugunda dedelerimin yasadigi topraklari geziyorum diyor onlara serbest bizi hemen fisleyib define mi ariyorsunuz diye hakaret ediyorlar.insllh bir gün herkes omzuna makinasini alip rahatlikla bu hobisini gerceklestire bilir.

paşa73

Okunmamış mesaj gönderen paşa73 » 21 Eyl 2010, 17:58

MustanG yazdı:
baltasapı yazdı:definecinin elinde kazmayı küregi sapıyla almak yasal deyilmi..? o kadar kazma kürek sapını şimdi gördünüzmü neden topluyorlar zimmet defterine kayıt ediyorlar..? Cumhuriyet tarihi boyunca definecinin elinde kaç tane saplı kazma kürek alınmıştır *?* sayısı bellimi.? İşte gördünüzmü yasal dayanagını insan inançları ile oynayıp para kazananlara hediye edeceklermiş. İşte onun için ben kazma ve kürek sapı olmak istemedimya.
Yazık defineciyi kovala bu saçmalıga müsade et. dogrumu.*?*
Çok haklısınız, defineciyi dağ bayır kovalayanlar, evinde kağıtta yazan işaret çözümlerine döküman diye el koyanlar bu medyum ordusuna neden müsade ediyorlar, aslında tartışılacak çok konu var, definecilerin sessizliğinden olsa gerek bu ezilmeler. neden 4-5 milyon definecinin yaşadığı bir ülkede 1 milyon imza toplayıp meclise gitmiyoruz ? Neden yasaları değiştirmek adına çaba sarfetmiyoruz ? Bunu definem.org olarak ele almayalım, diğer tüm siteler dahil tek bir kampanya yürütelim, birlik olalım, definecilerin önünü açmak adına, sadece definecilikle ilgili yasaların mantıklı olarak değişmesiyle ilgili bir kampanya başlatamazmıyız ? Ayrı ayrı gruplara ayrılmışız, hepimiz ayrı ayrı köşelerde köşeyi dönme gayreti içerisindeyiz (tüm defineciler olarak) en çok ziyaretçi bende, en çok uzman burda, en çok dedektör kullanıcısı bizde v.s. v.s. hepimiz gruplara ayrılmışız siteler olarak, gerçek hayatta kahvehane kahvehane, aynı köyde bile ayrılmış ikişer üçer kişi, ama hiç birlik yok, yasalar adına ses getirmek için bir imza kampanyası düzenleyemezmiyiz ? Tüm siteler, tüm site yöneticileri, tüm sitelerin ziyaretçileri, il il, şehir merkezlerinde bir imza kampanyası başlatamazmıyız daha yasal, daha rahat, daha doğru bir definecilik için ? Bu fikrime hiçbir define sitesinden destek gelmezmi ? Ziyaretçi kazanmak, ilgi çekmek için söylemiyorum, başlatacak birileri varsa, o siteyede gelip yazarım ve destek için kendi sitemden link veririm, yeterki böyle birşey başlasın..
düşünce olrak güzel desteklıyoruz fakat hükümet acımasız kabullenmez

Kullanıcı avatarı
RealKING

Okunmamış mesaj gönderen RealKING » 27 Eyl 2010, 01:56

Bu konuda şunu söyleyebilirim. herşey güce dayanıyor şuan ki çağda. gücün varsa gayri resmi jandarma,asker ve polisi başına dikip hertürlü kazı yapabiliyorlar. ama güç ve maddiyatın yoksa jandarma gece gündüz senin izini sürüp yakalamaya çalışır. kimse kusura bakmasın ama bu ortamda bu dedikleriniz ancak rüyalarda görünebilir.
neden güçlü biri çıka gelip polis jandarmayı kafalayıp gayriresmi kazı yapabiliyorken fakir biri kazmayı vurduğunda jandarma tarafından yakalanıp günlerce dayak işkence eziyet çekiyor? birşeyler ters gidiyor ülkemizde bence artık herkesin gözünü açması lazım.paran varsa her kapı açılıyor ama yoksa eziliyorsun. bu bir gerçek.

suikasturhan

Okunmamış mesaj gönderen suikasturhan » 27 Eyl 2010, 15:02

hepimiz bu konuda hemfikiriz.ama bir adım atan yok

gereken imza toplansa , meclise sunulsa ve meclis onayını alsa ve eminimki meclisten geçer, niye mi?
çünki avcılık gibi olur nasıl avcılık klüpleri var kurslar verip avcıları sertifika sahibi yapıp her sene yüzlerce lira vermeye mahkum ediyorlarsa bu iş içinde aynı şleyler olur,düşünsenize 100 binlerce defineci var,dernekler açılsa sertifikalar verilse ve herkes aidata mahkum edilse ,hepsinden 1tl toplansa ekonomiye katkısını düşünün,hiç olmasa insanların gözündeki mezarcı imajı silinmiş olur.
bence devlet işin sonunda para kazanacağını duyarsa bu iş olur..

en uzuk yolculuklar bile ufak bir adımla başlar.

minelabiskender

Okunmamış mesaj gönderen minelabiskender » 04 Eki 2010, 21:30

Onemli bir konuya temas etmissiniz,tebrikler ...
-Ben 1000 (bin) imza bulabilrirm
-somutlasmasi icin,kanuni mevzuat ve haklarimiz iyice tetkik edilerek geri cevirilemeyecek bir dilekce metni hazirlanmali
-Guzel bir dilekce ornegi hazirlandiktan sonra ornekleri Turkiye'nin her tarafina dagitilarak , imzaya cikmali
-yeterli sayiya ulasilinca basin-haber yolu ile gerekli merciilere sunulmali

Ben her turlu yardima hazirim
Saygilarimla
Minelabiskender

ebulfityan

Okunmamış mesaj gönderen ebulfityan » 04 Eki 2010, 21:54

SA.değerli arkadaşlar öyle bir girişim olduğu zamanda bu işin sonuna kadar varım der hürmetler.

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 04 Eki 2010, 22:31

Öncelikle belirteyim, amacım siteye hit çekmek değil, fakat bana henüz bir birliktelik teklifi gelmedi. Bu konununda duyulması gerekiyor ki sizler gibi destek verecek büyüklerimizin görebilmesi için, konuyu facebook profilinizde paylaşırsanız sevinirim.

Bencede imkansız değil, güzel bir dilekçe hazırlansa, yeterince imza toplanacağına inanıyorum. Kimse definecinin gözünden bakmıyor olaya ve definecide derdini bugüne kadar hiçbir yetkiliye anlatmadı, yani durumumuzdan haberi olmayan yetkililer olduğuna inanıyorum. Hazır bir değişim sürecine girdik ülke olarak, bu konu hakkında da değişiklikler yapılabilir, biz teklifimizi sunalım imzalarımızla, gerisi Büyük Meclisimize kalmış, karar her türlü saygı duyarız, ama bizler elimizden geleni yapmalıyız.. Elbette ki Milletvekili tanıdığı olan birileri vardır forumumuz da, dilekçemizi bir Milletvekilinin desteğiyle meclis gündemine taşıyabiliriz.. Neden olmasın ?
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

ali artul
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen ali artul » 05 Eki 2010, 13:47

bilmiyorum anlamıyorum yazılıyor ciziliyor icraat yok kardeşlerim biz bu işin peşine düşeceksek bir milyon defineciden imza taplamamamız lazım hatta mecburi bir ruhsatlı kazı yapıyorsun ortalama 3 gün 3 ile 5 binlira tutuyor yazık definecilere
DEFİNECİ KARDEŞLERİM ACİL HERKES GÖRÜŞLERİNİ YAZSIN BİRYERDEN BAŞLAYALIM SECİME KADAR BUİŞİ BİTİRELİM LÜTFEN
DEFİNECİYEDE BİR KOLAYLIK SAGLANSIN
SAYGILAR
BU DÜNYA YUVARLAKSA BAZILARI KÖŞEYİ NASIL DÖNÜYOR

“YENİ ÜYELERİN TANIŞMA FORUMU” sayfasına dön