1 Milyon Definecinin İmzasıyla Meclise Gitmek

Sitemize Yeni Üye Olanların Selamlaşma ve Tanışma Forumudur, Unutmayın Bir Merhabayla Başlar Arkadaşlıklar...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

TR7761

Re: 1 Milyon Definecinin İmzasıyla Meclise Gitmek

Okunmamış mesaj gönderen TR7761 » 13 Eki 2010, 00:24

MustanG yazdı:
baltasapı yazdı:definecinin elinde kazmayı küregi sapıyla almak yasal deyilmi..? o kadar kazma kürek sapını şimdi gördünüzmü neden topluyorlar zimmet defterine kayıt ediyorlar..? Cumhuriyet tarihi boyunca definecinin elinde kaç tane saplı kazma kürek alınmıştır *?* sayısı bellimi.? İşte gördünüzmü yasal dayanagını insan inançları ile oynayıp para kazananlara hediye edeceklermiş. İşte onun için ben kazma ve kürek sapı olmak istemedimya.
Yazık defineciyi kovala bu saçmalıga müsade et. dogrumu.*?*
Çok haklısınız, defineciyi dağ bayır kovalayanlar, evinde kağıtta yazan işaret çözümlerine döküman diye el koyanlar bu medyum ordusuna neden müsade ediyorlar, aslında tartışılacak çok konu var, definecilerin sessizliğinden olsa gerek bu ezilmeler. neden 4-5 milyon definecinin yaşadığı bir ülkede 1 milyon imza toplayıp meclise gitmiyoruz ? Neden yasaları değiştirmek adına çaba sarfetmiyoruz ? Bunu definem.org olarak ele almayalım, diğer tüm siteler dahil tek bir kampanya yürütelim, birlik olalım, definecilerin önünü açmak adına, sadece definecilikle ilgili yasaların mantıklı olarak değişmesiyle ilgili bir kampanya başlatamazmıyız ? Ayrı ayrı gruplara ayrılmışız, hepimiz ayrı ayrı köşelerde köşeyi dönme gayreti içerisindeyiz (tüm defineciler olarak) en çok ziyaretçi bende, en çok uzman burda, en çok dedektör kullanıcısı bizde v.s. v.s. hepimiz gruplara ayrılmışız siteler olarak, gerçek hayatta kahvehane kahvehane, aynı köyde bile ayrılmış ikişer üçer kişi, ama hiç birlik yok, yasalar adına ses getirmek için bir imza kampanyası düzenleyemezmiyiz ? Tüm siteler, tüm site yöneticileri, tüm sitelerin ziyaretçileri, il il, şehir merkezlerinde bir imza kampanyası başlatamazmıyız daha yasal, daha rahat, daha doğru bir definecilik için ? Bu fikrime hiçbir define sitesinden destek gelmezmi ? Ziyaretçi kazanmak, ilgi çekmek için söylemiyorum, başlatacak birileri varsa, o siteyede gelip yazarım ve destek için kendi sitemden link veririm, yeterki böyle birşey başlasın..
TR7761 HERZAMAN İMZAYI VERİRİM
merhaba arkadaşlar

cenkay_10

Okunmamış mesaj gönderen cenkay_10 » 01 Şub 2011, 21:45

SAHSIM ADINA KONUSUYORUM IMZA ICIN HAZIRIM SADECE YAPMAM GEREKENI SOYLEYIN YETER...

solmaz

Okunmamış mesaj gönderen solmaz » 02 Şub 2011, 09:00

Düşünce olarak güzel ancak girişim ve girişimin karşılıgı alınacak uygun sonuç için bu günkü definecilerin önce definecilige bakış açısı deyişip bilinçlenip dogru bilgilerle donatılması gerekir.
Bakın günümüz internet teknolojisi ortamında definecilik adı altında sayısız siteler açılmış üye olarak hepimiz yazıyoruz çiziyoruz her şey burada camda yazıldıgı gibi kalıyor. çok ileri gidip çok kül savuran üyelerde sitelerde zman zaman isim ve nickler deyiştirip toz oluyor yeni bir site yeni bir nick ama aslında aynı tas aynı hamam misali sadece deyişen tellak sözü misali derlerya. sonuçta güzel bir düşünce fakat şu internet ortamında şöyle bir kendi kendinizi yoklayın kaç site geziyoruz kaç dogru bilgi ediniyoruz kaç insanı tanıyoruz kaç insanı ilşkilerimiz var bu soruyu kendimize sorup cevap aramalıyız.
Mezarda küp dolu altın arayan kan gurubuna göre çubuk icat eden onu defineciye pazarlayan defineci ustasıyım defineci uzmanıyım adına kül savuran 2 adım ileri beş adım geri saydıranlarla ve sayanlarla definecilik yasalaşsa NE OLURKİ.?
GÜZEL bir düşünce GÜZEL KONUYU İRDELEME dilerim güzel bir sonuca yönlendirir. elbetteki yasalaşması gerekir. saygılar.

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 12 Şub 2011, 13:19

Resim

12.02.2011 tarihli Türkiye Gazetesi

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Arkadaşlar 1 milyon imza kampanyamız Türkiye Gazetesinin Bugün ki sayısına haber oldu.. (12.02.2011)
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 12 Şub 2011, 15:36

İmzaları kim topluyor bu arada nasıl olacak biraz bilgi verelim.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 12 Şub 2011, 16:11

Bu konuya herkes taleplerini, beklentilerini, nasıl daha başarılı ve tarihi yapıtları tahrip etmeden definecilik yapılabileceğini yazmalı. Yurt dışına eserlerin çıkmaması için neler yapılabilir ? Yasalar nasıl olursa kaçak kazıya gerek kalmaz ? Yani kısacası herkes beklentisini bu konu başlığı altına sıralarsa birgün bu beklentileri özetleriz ve bir metin hazırlarız. Bu metnide gönüllü üyelerimiz vasıtasıyla il il imzaya sunarız ve bu imzalı dilekçeyi de mecliste grubu bulunan partilere iletiriz. Bu süreç belki 6 ay belki 1 yıl belki 2 yıl sürecek ama bir başlangıç gerekiyor, şimdi söz bu başlığı okuyan duyarlı üyelerimizde, buyrun taleplerimizi söyleyelim, ben bu konunun başında birşeyler yazmıştım zaten, sayfa sayfa okursanız benzeri talepler varsa eklemenize gerek kalmaz, teşekkürler.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

SUAYN

Okunmamış mesaj gönderen SUAYN » 12 Şub 2011, 17:24

metropollerde yaşamayan defineye bu hobiye gönül vermiş mılyonlarca insan var.öncelıkle büyük şehirlerde azıcık durumu iyi ve çevresi olan bizden arkadaşların haftalık gazete yada mecmua çıkarması toplanmamıza , birlik olmamıza öncülük edecektir.definecilerin bilinçlenmesi adına çok faydalı olacagını düşünüyorum.bunun yanında yine büyük şehirlerden başlayarak sivil bir toplum örgütü çalışmalarıyla birlikte ''defineciler odası yada defineciler kulubü '' adı altında birleşmeliyiz.zamanla anadoluya yayılacaktır.bu çalışmalar olmadıktan sonra birleşmenın mumkun olacagını sanmıyorum..bu işin daha çok hobi oldugunu insanlara anlatmak gerekıyor.yoksa milyonlarca defineci bu utancı başka nasıl yenebilirki? saygılar....

istihkam
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen istihkam » 13 Şub 2011, 01:31

WWW.DEFİNEM.ORG EKIBINE VERMIS OLDUGU MUCADELEDEN OTURU TESEKKUR EDER DEVAMINI DILERIZ.
IYI BIR BASLANGIC YAPILDI.
BUNU HABER BAHSEINDE OLDUGU GIBI MECLISE TASIMALI.
BUTUN SITELERDEN GEREKLI DESTEGI GORECEKSINIZ.
YETERKI SIZ CAGDAS KARDESLERIMIZ ONDERLIK YAPSINLAR.

SAYGILAR.

Turkuyaxxx

Okunmamış mesaj gönderen Turkuyaxxx » 13 Şub 2011, 01:40

mısır daki halk devriminin olduğu bu gün aynı zamanda Türkiye'de ki definecelerin de devrim oluşturduğu bir gün olarak tarihe geçecek. Definecinin bir soyguncu,talancı ,hırsız gibi muamele görmesini engelleyecek
bir yasal düzenlemenin temelinin atılacağı bir gün olmuştur.Definecilerinde(özellikle tektekçiliğin) avcılıkta olduğu gibi bir belge ve senelik bir ücret karşılığında belli kurallar dahilinde serbest olmasının yolunu açacak bir adım bugün.Artık bu işin önü açılmıştır, ama biz definecilere de birlik olup bu adımı başlatan arkadaşlara her türlü desteği vermemiz gerekiyor. MAZERET YOK, MÜCADELEYE DEVAM DİYORUM. Bu adımı atanlara, başlatanlara teşekkür ediyorum

Kullanıcı avatarı
defineci23
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen defineci23 » 13 Şub 2011, 02:04

Değerli Kardeşlerim;

Süper bir gelişme definecilerinde adının gecmesi ve uğrastıkları işin yüz kızartıcı bi iş olmamasının duyurulması ve bu şekilde lanse edilmesi düper bir gelişme bence..

ben Elazığ ili olarak imza toplamaya ve kapı kapı imza toplamaya hazırım bana görev verin yeterki ben varım degerli hocalarım cok sayıda imza toplarım..

SAYGILARIMLA..

solmaz

Okunmamış mesaj gönderen solmaz » 13 Şub 2011, 11:47

Burada irdelenen konu geçmişden günümüze asırlardır tarihin her döneminde kanayan bir yara olmuştur. Artık günümüzde öyle bir ortama taşınmıştırki definecimi yoksa mezarcımı tartışmalarına getirilen definecilik günümüzde özelliklede ülkemizde çagın ve teknolojinin deyişen şarlarına toplum olarak nasıl çözüm bulup uyum saglıyorsak toplum olarak Definecinin bu sorununda günümüz şarTlarına uygun hale getirilmesi ŞARTTIR.
Defineciler sorunlarını günün şarları geregi irdeleyip ortak bir noktada dogrularda buluşup tüm tesbitlerini yaparak yasal düzenlemelerin yeniden yapılması için gerekli yasal girişimlerden bulunmalıdır. Bunun için burada yapılan DEFİNEM ORG OLARAK BİR BAŞLANGICIN DEVAMINI BEKLİYORUZ. Emegi geçenlere TEŞEKÜR EDİYORUZ.
Bu konuda definecilerin ortak noktada buluşup dogruluguna inandıkları bu sorunun çözümü için başta ulusal görsel ve yazılı basın olmak üzere tüm yasal müeyidelerin Hukuk içinde kalarak çözümü için Tüm definecilere görev düşüyor.Kişisel olarak definecilerin tüm girişlimlerine sorunun çözülmesi için maddi ve manevi her türlü katkıyı desteklemek defineciyim diyen defineciligi hobi olarak görenlerin ilkesi olmalıdır. VARMISINIZ.???????????
1. Sorunları belirlemek.
2. Sorunların çözümü için kamu oyu oluşumu saglayıp kamu oyuyla paylaşmak.
3. Yasaların günün şartlarına uygun hale getirilmesi için yasama mercilerine sorunları aktarıp yasal çözümler konusunnda girişimmlerde bulunmak. :tsk :tsk :tsk :tsk :tsk :tsk
Saygılar.

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 13 Şub 2011, 13:30

Evet Solmaz usta iyi özetlemiş;

1. Sorunları belirlemek.
2. Sorunların çözümü için kamu oyu oluşumu saglayıp kamu oyuyla paylaşmak.
3. Yasaların günün şartlarına uygun hale getirilmesi için yasama mercilerine sorunları aktarıp yasal çözümler konusunnda girişimlerde bulunmak.

Şimdi bu yazıyı okuyan herkes definecilikle ilgilenirken karşılaştığı sorunları, geçerli yasaların kaçak kazılara ve tarihi eserlerin yurt dışına çıkışına engel olamama nedenlerini anlatsın lütfen. Mesela yasalar nasıl olsaydı tarihi eser kaçakçığı önlenirdi ? Müzelerdeki uygulamalar nasıl olsaydı herkes elindeki en ufak objeyi bile götürüp teslim ederdi ? Bu ve benzeri soruların cevaplarını siz üyelerimizden bekliyoruz, bu konu olgunlaşınca iyi bir dilekçe hazırlayıp imza kampanyasına başlayabiliriz, şimdiden katılan ve katılacak olan herkese teşekkürler.

" Unutmayın eserlerimizin yurt dışına çıkışını engellemek ve definecilerin haklarının yasal çerçeveler içerisinde korunabileceği daha güzel bir Türkiye istiyoruz, bu nedenle herkesin katkısı gerekiyor..."

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
CJ2609

Okunmamış mesaj gönderen CJ2609 » 13 Şub 2011, 15:52

Oncelikle kendimizi ispatlamamiz lazim ki definecinin adi temize ciksin...
tum uyarilarimiza ragmen hala vur,kir,patlat,tahrip uzerine tahrik edici yorumda bulunan uyeler var...define sitelerinden bi haber olan buyuk bir kitle hala elinde kazma Kurek tarihi imha edercesine kazi yapiyor...bunu onlemek ve cozmek gerek tez elden...

Kolay gelsin...
Herkeze saygilar...
xxxcjxxx

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 14 Şub 2011, 19:49

husoasil yazdı:Destek vermek için illaki Facebook a mı giriş yapmak gerek? Niye direkt destek linki yapılmadı ki?.

Ayrıca 1923 Lozan Antlaşmasına göre 100yıl beklemeliyiz taaki 2023yılına kadar yoksa Avrupa bu işe izin vermez diye biliyorum ben,
İngilterede aramak kazmak serbest, bulduğunu Devlete satmak şartı ile niye bizde de olmasın ki ama bizde yukarıdaki engel var maalesef gardaşlar.
İnşallah yasa geçer de Tarihe zarar vermeden kazı yapılabilir.
Yok usta o facebook menüsü her konunun altında var, bu konuyla alakalı değil yani.

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 14 Şub 2011, 19:59

Bu kampanyamıza destek veren tüm ziyaretçilerimize teşekkürler. Bu haberi yayınlayan define sitelerine yürekten teşekkürler. Siteler arası ayrım yapmadan bu konunun üzerine gitmemiz gerekiyor, ortak taleplerimizi ifade etmemiz gerekiyor, sonunda ülkemizin tarihine yararlı olacak talepler bir dilekçede toplanır ve yine tüm define sitelerinin üyelerinin organizasyonlarıyla imza toplanır. Define sitelerine katılan toplam kitle bile 100 binden az değil, herkes elini taşın altına koysa ve çok mantıklı bir dilekçeyle insanlara anlatsa 1 milyon imza hayal değil.. Tüm define sitelerinin yöneticilerini ve üyelerini bu konuda birlik olmaya davet ediyorum, küslükleri, dargınlıkları, kavgaları, rekabeti bir yana bırakıp defineciliğin güzelleşmesi için bir arada olmamız gerekiyor. Herkese kapımız açık, buraya gelip katkıda bulunmak isteyen kimseye en ufak saygısızlık yapılmayacaktır...

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

“YENİ ÜYELERİN TANIŞMA FORUMU” sayfasına dön