1 Milyon Definecinin İmzasıyla Meclise Gitmek

Sitemize Yeni Üye Olanların Selamlaşma ve Tanışma Forumudur, Unutmayın Bir Merhabayla Başlar Arkadaşlıklar...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

konyalidefineci

Re: 1 Milyon Definecinin İmzasıyla Meclise Gitmek

Okunmamış mesaj gönderen konyalidefineci » 17 Şub 2011, 20:34

Merhabalar;

Bukadar eski ve köklü bir siteyiz ama hiç birimizin mi mecliste tanıdığı kimse yok bu bir milyon imza ile kendilerine gideceğimizi meclis kürsüsünde dile getirecek.

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 17 Şub 2011, 20:45

Hem ülke hem defineciler menfaatine olan taleplerimizi sıralayalım ve ek olarak 1 milyon imzayı bir araya toplayalım, meclisten randevu alması çok zor değil, eğer iş o aşamaya gelirse sitemizden de bu işe aracılık edecek çapta kişilerin olduğuna inanıyorum.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

hayalimbu

Okunmamış mesaj gönderen hayalimbu » 20 Şub 2011, 18:22

sevgili abilerim bu imza kampanyasına bende tam destek veriyorum saygılarımla

Kullanıcı avatarı
EDWARD
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen EDWARD » 14 Mar 2011, 17:42

BİR GELİŞME YUK MU? :|

Kullanıcı avatarı
EDWARD
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen EDWARD » 15 Haz 2011, 10:23

:kazi:

hasan02

Okunmamış mesaj gönderen hasan02 » 25 Eki 2011, 00:12

selam ustalar.
yenı üyelerdenim sitenize.
güzel konuya değinmişsiniz.kutluyorum.Mustang ustam.
bu konuyu desteklerım (defineci olmasam da desteklerim bu konuyu)
benim de kaçak gezdiğim cok zaman oldu hala da öyle kendimi kötü hissettiriyor bu olay.
halbuki yasadışı bir iş olarak görmüyorum (şahsi fikrim)
Ancak bu konuda bir fikrim olacak;
Çalışma yapılacak yerde, mezarsa zarar görmemişse ve değerli bir şey tesbit edilirse;
mümkün oldugu kadar zarar vermeden calışma yapılmalı, çalışma neticelendiğinde gerek duyulursa restore edilmelidir.
aynı şekilde kilise ise kiliseyi yıkıp dökmeden çalışma yapılmalı iş sonunda restore edilmelidir.(şahsi fikrim, bu yıkılmamış harap olmamış yerler için geçerli)
tabıkı farklı da düşünebilirsiniz.kendi fikrim bu.
ustalarıma hürmet ve saygılarımla..
ayrıca kilise bölümünde konu açtım.lütfen kilise bilgisi olan bana yardımcı olsun.
saygılar.

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 26 Eki 2011, 00:13

Definecinin sorunlar neler olabilir?
Öncelikle define aramanın yasak olması.
Define aramak serbest olsaydı nolurdu peki?Herkes define arardı.Bence define aramak ruhsatlandırılsa ve bu ruhsatı alan kişi T.C. vatandaşı olması şartı aransa iyi olurdu.
Define arayan kişi en yakın il veya ilçesinde veya köy/mahallesinde avcı kulübü tarzı bir defineci kulübüne üye olsa.Bu tarz kulüplerde arazide talan etmemesi,zarar vermemesi gereken yerler hakkında bilgilendirilse.
Define arayan kişi bulduklarını devletin yetkilendirdiği,müze,kolleksiyoner vb. gibi kurum veya şahıslara verebilse,veya istiyorsa kendisi bir kolleksiyoner olabilse.
Define arayan kişi bu ruhsata sahip olduğu için devlete yıllık belli bir vergi ödese iyi olurdu.
Definecinin define aramanın yasak olması,izinli kazı gerçekleştirmenin de çok kısıtlı şartlar dahilinde olmasından başka ne sorunu olabilir ki başka?
Define aramanın yasak olduğu yerler elbette olmalı.Mesela İtalya'da hazine arazisinde define arayabilirsiniz.Ama gidipde bir Roma'da Pompei vs gibi koruma altına alınmış yerde arayamazsınız.Veya şahıs arazisinde arama yapacaksanız o şahsın rızasını almalısınız.Ülkemizde de aynı olabilir.Neden olmasın?
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
CJ2609

Okunmamış mesaj gönderen CJ2609 » 26 Eki 2011, 22:05

misya ustam...
pompei ibret alınıcak bir yer...
açık hava müzesine dönüştürülmüş ibret alınıcak bir zenginler şehri...
buranın altında yer altı şehri olduğu söyleniyor ve büyük bir kilise olduğu düşünülüyor bu konu hakkında bi biginiz var mı?
merakımdan dolayı sordum konuyuda dağıtmak istemiyorum gerçi...

maçeraçı

Okunmamış mesaj gönderen maçeraçı » 21 Kas 2011, 17:33

aynen ustalar katılıyorum

istanbul3425

Okunmamış mesaj gönderen istanbul3425 » 08 Şub 2012, 00:14

Selamlar..

Arap ülkelerinde nasıl baş kaldırıp Liderleri alt ettiler...Bunu canı gönülden istesek bizlerde yapabiliriz...Bizim söylediklerimiz yazdıklarımız sadece kağıt üstünde kalıyor...Ben Derimki Avrupa ülkelerinde insanlar Mutlu Mesut Elini kolunu sallaya sallaya gidip dedektörüyle Tektekçilik yapıp stresini atıyorsa Bunu Bizler neden yapmayalım...!! Neden özgür ülkede Köle durumuna düşelim...

Arkadaşlar Derimki Facebook üzerinden Çığ gibi büyüyelim büyüme devasa boyutlara gelincede Sözümüzü Dişimizi Geçirecek Kadar büyüdükmüde Basalım Ankarayı 2 Gün Hayatı durduralım o Zaman bak nasıl yola geliyorlar....

Bende Sizin Gibi Define siteleri bu Çılgınlığa Bu özgürlüğe ilk adım olmalıdır...Hiç kaybedecek zamanımız yok...Bizim ülkemizde Definecilik ve bu işe hobyy veya ne derseniz diyin gönül vermiş vatandaş sayısı bugün Toplamaya kalk En az 5-6 Milyon insan çıkar....Bu Fitili Ateşlemek önemli Bu Fitil Profesyönel öncü kişiler tarafından yakılırsa Devlet bile geri atmak durumnda kalır...

ÖRNEK: Arap ülkelerindeki Açık ve Net örneği hepiniz gördünüz Facebook gibi sosyal kesimden çığ gibi yönetim karşıtı ayaklandılar ve Kazandılar...Bunu Bizlerde Başarabiliriz Yeterki Söylediğimiz söz Kağıtta kalmasın...saygılar..

tevfik

Okunmamış mesaj gönderen tevfik » 19 Mar 2012, 12:50

MustanG yazdı:Öncelikle belirteyim, amacım siteye hit çekmek değil, fakat bana henüz bir birliktelik teklifi gelmedi. Bu konununda duyulması gerekiyor ki sizler gibi destek verecek büyüklerimizin görebilmesi için, konuyu facebook profilinizde paylaşırsanız sevinirim.

Bencede imkansız değil, güzel bir dilekçe hazırlansa, yeterince imza toplanacağına inanıyorum. Kimse definecinin gözünden bakmıyor olaya ve definecide derdini bugüne kadar hiçbir yetkiliye anlatmadı, yani durumumuzdan haberi olmayan yetkililer olduğuna inanıyorum. Hazır bir değişim sürecine girdik ülke olarak, bu konu hakkında da değişiklikler yapılabilir, biz teklifimizi sunalım imzalarımızla, gerisi Büyük Meclisimize kalmış, karar her türlü saygı duyarız, ama bizler elimizden geleni yapmalıyız.. Elbette ki Milletvekili tanıdığı olan birileri vardır forumumuz da, dilekçemizi bir Milletvekilinin desteğiyle meclis gündemine taşıyabiliriz.. Neden olmasın ?
:tsk Güzel ve bir okadarda iyi düşünülmüş bende varım benide untmayın Saygılar. : :tsk

eyupbaba

Okunmamış mesaj gönderen eyupbaba » 15 Nis 2012, 00:26

Selam Herkese Şu yasa Çıksın Ülkenin Ekonomisini Tek Başıma Düzeltirim İddalıyım ! Sadece bıldıgım yerlerden bırını soyleyeyım En Az 20 ton Altın var.. Saygılar GAKGOŞLAR DİYARI ELAZIĞ'DAN !!!

energy

Okunmamış mesaj gönderen energy » 10 Eki 2012, 20:26

Mrb Arkadaşlar,ustalar herkese mrb,

Bu bir milyon imza konusu hal hazırda ne aşamada öğrenmek istiyorum, desteklerimizi esirgemeyeceğiz yeterki saçmalıklardan kurtulalım, dedektör sattırıyorlar arama yapamıyorsun, dedektörle seni rutin aramada görseler el koyup içeri atıyorlar, ya bizim polisimiz jandarmamız çok cahil yada bu kanun çok çok saçma, en azından devlete ait olan boş arazilerde dektör araması serbest bırakılsın ve sertifika sı olan arama yapabilsin , kazı ayrı konu tabiki denetimciler olsun ama onlarında masrafını biz ödemeyelim zaten maaş alıyorlar, saçmalıklarla dolu bir ülkede yaşıyoruz ülkemizi bu kadar sevmesek bu kadar çok saçmalığa katlanmayız tabiki,,

İyi günler.

Kullanıcı avatarı
İllegal Arkeolog BR

Okunmamış mesaj gönderen İllegal Arkeolog BR » 29 Eki 2012, 17:43

madem böyle bir düşünce var bende öncü olmak isterım bu olaya 3 ana nokta belirleyelim İstanbul İzmir Eskişehir diye örnek vereiyorum burda toplanan imzalar bu 3 kişi tarafından diğer kişileri temsilen bir girişimde bulunalım değişiklık için.

baspinar07

Okunmamış mesaj gönderen baspinar07 » 13 Mar 2015, 15:49

ya arkadaşlar o kadar yağdık gürledik ama bi sonuç yok yine ortada ya da en azından bir eylem planı.
bu konuda tecrübe sahibi (ses duyurabilme) ustalar hadi hortlatalım bu konuyu artık.
200 yıldır ayak basılmamış bir dağ başında çürümeye yüz tutan bir sikkenin kime ne faydası var devlet bize anlatsın bunu.
En Büyük Tecrübemiz Yaşadıklarımız...

“YENİ ÜYELERİN TANIŞMA FORUMU” sayfasına dön