6-8 METRE DERİNLİK VE BOŞLUK BULMA YALANLARI

Sitemize Yeni Üye Olanların Selamlaşma ve Tanışma Forumudur, Unutmayın Bir Merhabayla Başlar Arkadaşlıklar...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

6-8 METRE DERİNLİK VE BOŞLUK BULMA YALANLARI

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 09 Eki 2010, 22:24

Değerli defineci arkadaşlar, son günlerde yeni yeni vicdansız insanların dedektör piyasasına dedektörcü olarak girdiklerini görüyoruz. Hala 6-8 metre derinlik vaatleriyle insanları kandırmaya çalışıyorlar. Hala küçük yuvarlak başlıklı klasik bir metal dedektörle boşluk bulunabileceğini ürün özelliklerinde belirtiyorlar. İnsanlarda ne Allah korkusu kalmış nede çoluk çocuğuna yedireceği haram paraların ailesine zarar verebileceği ihtimalinin korkusu!!! Defineciyi kandırarak sattığınız dedektörlerin parasını helal mi sanıyorsunuz ? Siz buna ticaret mi diyorsunuz ? Açın okuyun ticaret ile ilgili ayet ve hadisleri, sattığınız dedektörün kötü yönlerini söylemeyen satıcılar!!! Olduğundan derin gösteren satıcılar!!!

Bir malı, kusurunu söylemeden satmak, hiç kimseye helal olmaz Malın bu kusurunu bilene de, onu söylememek helal olmaz (Hadis-i Şerif)

Defineci arkadaşları buradan uyarıyoruz, nete girmeyen definecileride bu yazıyı okuyanlar uyarsın lütfen. Dedektörcülerin test alanlarında dedektör test ederek dedektör almasınlar.. Vlf sistem bir metal dedektör 1 metreden derine inmez. Pulse sistem 1 x 1 başlıklı dedektörler 2-3 metre derine inebilirler ancak arazide bir çok marka sapıtır, kiremite öter, minerale öter, 10 adım yürüyemezsiniz toprak ayarını kaçırmadan.... Yani temiz topraklı test alanlarında 2 metredeki metali görür cihazları ama gerçek arazi şartlarında taşa toprağa öttüğü için metali ayırt edemezsiniz..

Dedektöre lcd ekran takıp sizlere görüntüleme cihazı, gpr diye pazarlayanlar var, onlarda 1 metreden derine inemeyecek cihazlardır... 6-8 metre derinlikte metal ve boşluk bulabildiği iddia edilen dedektörler var, % 99'u yalan bunların, sizleri kandırmak için pembe pembe yalanlar söylüyorlar. Sakın İnanmayın bu ve benzeri vaatlerde bulunan satıcılardan uzak durun, soru bile sormayın, ilk sorunuzdan sonra sizi ikna edecek daha güzel yalanları vardır, çünkü onlarda Allah korkusu yok, ahiret korkusu yok, bu yazıyı herkesle paylaşın, herkes okusun..!!!

“Alıcı ile satıcı, (sözleşme imzalayıp) birbirinden ayrılmadıkça, bir malı alıp almamakta tercih hakları vardır. Alıcı ile satıcı, alışverişte doğru konuşur ve maldaki kusuru açıkça söylerlerse, alışverişleri kendilerine bereketli kılınır.

Şayet malın kusurunu gizleyerek yalan söylerlerse, (belki) kâr edebilirler, ama alışverişlerindeki bereketten yoksun kalırlar.

Yalan yere yemin, (alıcıya güven verip) satışı (sürümü) artırsa dahi, gerçekte kazancın bereketini yok eder.”
(Buhari, Müslim, Ebu Davud,Tirmizi, Nesâi)

“Tüccarların, kıyamet gününde füccarlar, yani günahkârlar olarak diriltilmeleri söz konusudur. Bundan, ancak şu kimlere istisnadır:

- (Ticari muamelelerinde) Allah´a karşı gelmekten korkup sakınanlar,
- (Allah´ın alışverişle ilgili emirlerine) itaatlı olanlar,
- (Alışverişte) doğru söz söyleyenler…”
(Tirmizi, İbn-i Mace, İbn-i Hibban, Hakim)
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

ali artul
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Re: 6-8 METRE DERİNLİK VE BOŞLUK BULMA YALANLARI

Okunmamış mesaj gönderen ali artul » 11 Eki 2010, 20:32

NEDİYELİM KARDEŞ ELLERİNE SAGLIK ÇOK TEŞEKKÜRLER AYDINLATMALARINDAN DOLAYI
VATANDAŞ KANMASIN
BU DÜNYA YUVARLAKSA BAZILARI KÖŞEYİ NASIL DÖNÜYOR

nicomedia41

Okunmamış mesaj gönderen nicomedia41 » 29 Kas 2010, 17:45

abi o zaman ne kullanacagız biz sende biliyosunki deprem bölgesindeyiz ve büyüklerimizin bize annattıklarıyla biliyoruz bişeyler,,herşeyin yeri degişmiş olabilir,nasıl bir çözüm bulmamız gerekiyor,,

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 30 Kas 2010, 06:11

bu tür aamalarda 3 metrenin altına ineceksen jeo fizk cihazlarını değerlendir

saygılar
sabır en büyük erdemdir

Youtube

sondurak

Okunmamış mesaj gönderen sondurak » 07 Ara 2010, 19:39

***MUSTANG*BEYE EŞİ BENZERİ OLMAYAN *ÇOOOK KIYMETLİ*NOTLARI İÇİN* :tsk

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 05 Nis 2011, 13:27

Resim

Arkadaşlar bu konunun devamına dürüst olmayan ilanlara denk geldikçe ilan sahibinin isim, firma, iletişim v.s. bilgilerini silip resimdeki gibi yayınlayalım. Resimdeki dedektör Büyük objede 50-60 cm.yi geçmeyecek bir dedektördür. Tek parada ise 20 cm.lerde kalacaktır. Buyrun ilan içeriğini okuyun, 4-5 metre derinliğe inermiş, batarya süresi full kullanımda 3 gün gidermiş..Şimdi Allah sormayacak mı bu ilan sahibine bu cihazı alacak kişinin hakkını ? Kimsenin ticaretiyle, ekmeğiyle işimiz yok, ancak herkes doğruları söyleyerek ticaret yapmalıdır. Ayet ve hadislere dikkat çektim yukarıda. Dedektör satışı fotoğraf makinesi veya benzeri herhangi bir elektronik alet satışına benzemez. Bir bilgisayarı olduğundan farklı göstererek satınca müşteriyi sadece satış esnasında mağdur edersin. Ama bir dedektörü olduğundan farklı göstererek satarsanız, müşteriyi yıllarca mağdur edersiniz. Çünkü müşteri dedektörü satanın vaatlerine inanarak bir sürü masraf eder, dedektörü eline alıp il il, dağ bayır gezer. Kepçe kiralar kazı yapar, ruhsat alır kazı yapar, riske girer kazı yapar, belki hapse girer, nedeni elinde satıcının metrelerde çeker dediği dedektöre güvenmesidir. Dolayısıyla satıştan sonra ortaya çıkacak mağduriyetlerin günahıda vebalide satıcıya aittir. Daha önce ve şuan bu yöntemlerle dedektör satan satıcılara geçmiş olsun. Kul hakkına girdiği için Allah affetmeyecektir. Dedektör sattıkları kişileri bulup tek tek helalleşmedikleri sürece öteki dünyaları pek iyi olmayacaktır. Güzel bir ata sözü var, "zararın neresinden dönersen kârdır..." Yalan yanlış bilgilerle dedektör satanlar, ticaret yapanlar, tövbe edin ve dönün, değişin, dürüst olun, daha çok kazanacağınızı göreceksiniz...
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

DAĞLI BALIKÇI
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen DAĞLI BALIKÇI » 05 Nis 2011, 20:53

Allah senden razı olsun. :tsk

yalniz_guvercin

Okunmamış mesaj gönderen yalniz_guvercin » 20 Nis 2011, 16:53

sırat köprüsündeki son karakol kul hakkı karakoludur. kul hakkı yiyenler namazından orucundan hesabını verse bile son karakolda alıkoyulacaklar. ama bunun muhataplarında din iman yokki

imparotorr

Okunmamış mesaj gönderen imparotorr » 29 Nis 2011, 21:24

arkadaslar derıne ınen cıhazlar bellıdır cok pahalıdır yannız sız kardeslerıme tavsıyem alan taramadan sasmayınız 10 metreye kadar sıze garantı verıyorum bızzat test edılmıs tır sadece cozum sızın beynınızde bıter yanı aranacak yerı bılmelı ve deneyıme sahıp olmalıdır gerısı gelır ben 500 tllık bır cıhaz kullanıyorum ınanın 10 bın tl lık cıhaza degısmem makkasadım sızlerı kandırmak degıl bılgılendırmek tır saygılar

jandarma

Okunmamış mesaj gönderen jandarma » 25 May 2011, 11:57

Derinlikten vazgeçtim altın diye sinyalverdiğ yerden kaçtane atnalı çıkardım artı mineralli toprakta kafayı yiyor mineralsiz toprakta herhalde 100%1 dir

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 25 May 2011, 22:07

jandarma yazdı:Derinlikten vazgeçtim altın diye sinyalverdiğ yerden kaçtane atnalı çıkardım artı mineralli toprakta kafayı yiyor mineralsiz toprakta herhalde 100%1 dir
Bizim yerliler vlf dedektörler de derinliği 1-2 metreye çıkaralım derken cihazları toprak ayarından ve ayrımdan olmuş haberleri yok, garrett, whites, minelab bilmiyor sanki hava testinde bir kaç metre mesafeden büyük objeyi yakalayacak dedektör yapmayı, biliyorlar da o kadar hassas cihaz yaptıklarında mineralli arazide 2 adım insanı yürütmeyeceğini, toprak ayarı tutmayacağını ve başarılı ayrım yapmayacağını da biliyorlar...

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

yakari1907
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen yakari1907 » 26 May 2011, 14:18

MustanG yazdı:
jandarma yazdı:Derinlikten vazgeçtim altın diye sinyalverdiğ yerden kaçtane atnalı çıkardım artı mineralli toprakta kafayı yiyor mineralsiz toprakta herhalde 100%1 dir

Bizim yerliler vlf dedektörler de derinliği 1-2 metreye çıkaralım derken cihazları toprak ayarından ve ayrımdan olmuş haberleri yok, garrett, whites, minelab bilmiyor sanki hava testinde bir kaç metre mesafeden büyük objeyi yakalayacak dedektör yapmayı, biliyorlar da o kadar hassas cihaz yaptıklarında mineralli arazide 2 adım insanı yürütmeyeceğini, toprak ayarı tutmayacağını ve başarılı ayrım yapmayacağını da biliyorlar..

Hay ağzına sağlık mustang ustam olayı özetlemişsin aslında şu yazdığın 4 satırı okuyup anlayan bir insan eğriyi doğruyu net ayırır.ayrımı toprakta değilde kafasında yapar topraktada fazla uğraşmamış olur.

bizim burda dayının birine senenin birinde ultra mega cubuk sistemi satmışlar dayıda test edecek ya karının altınları koymuş bi çorabın içine çubuklarıda almış yanına doğru ormana çalılık biyerde durmuş altınları attığı yeri görmesinde çubuklarla bulsun diye geriye doğru fırlatmış altınları çubuklarla aramış nafile gece gündüz aramış nafile yok altınlar enson çalılığı ateşe vermiş az daha ormanı yakıyormuş jandarma tutuklamış salya sümük anlatmış jandarmaya muhabbeti jandarma yardımcı olmuşta bulmuşlar altınları köstebek deliğinin içinde.eee bir müsübet bin nasihattan iyidir

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 26 May 2011, 14:59

Köstebek deliğine denk gelmesi büyük talisizlik, çubuğu satanın suçu günahı ne :P :) Benzeri hikayeler biliyorum, hanımının altınlarını dedektör testi için gömüp bulamayanları da duydum, insanımızı böyle trajikomik duruma düşüren dedektörcülerin yalanları değilmidir ? Daha acı hikayelerde var..

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

kefensoyan

Okunmamış mesaj gönderen kefensoyan » 23 Ara 2011, 16:56

Slm Arkadaşlar. MUSTANG kardeşin söylediklerine diyecek yok tabi ki , ama her cihaz aynı olacak diye bir şey yok. VLF sistemle çalışan cihazlarda ben şahsen Arkeolog arkadaşımdan duyduğum kadarıyla söylediğine 9.40 tan İznik Bölgesinde mahzen açmış. Şahsen ben de vlf Sistem dedektör kullanıyorum ama hiç boş kazı yapmadım. Arkadaşların gömdüğü yerde 2.40 tan hedefi alıp derinliği verdim. Yani her cihaz bence aynı kefeye konmamalı. Bu cihazı alırken satıştaki arkadaşlar gayet dürüst şekilde yaklaşmışlardı. Yani cihazın eksisini, artısını her bi şeyini söylemişlerdi.

ARİSTOKRAT
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen ARİSTOKRAT » 11 Mar 2012, 13:58

kefensoyan yazdı:Slm Arkadaşlar. MUSTANG kardeşin söylediklerine diyecek yok tabi ki , ama her cihaz aynı olacak diye bir şey yok. VLF sistemle çalışan cihazlarda ben şahsen Arkeolog arkadaşımdan duyduğum kadarıyla söylediğine 9.40 tan İznik Bölgesinde mahzen açmış. Şahsen ben de vlf Sistem dedektör kullanıyorum ama hiç boş kazı yapmadım. Arkadaşların gömdüğü yerde 2.40 tan hedefi alıp derinliği verdim. Yani her cihaz bence aynı kefeye konmamalı. Bu cihazı alırken satıştaki arkadaşlar gayet dürüst şekilde yaklaşmışlardı. Yani cihazın eksisini, artısını her bi şeyini söylemişlerdi.
9,40 Çok abartılı gerçekten ama paslanan demir teneke olursa vlf ler evet o derinlikte alabilir yanlız soymetalde (altın gümüş) olay değişir bence 2,40 akla yakındır dediğim gibi paslanan metal se evet alabilir 9,40 ancak rezistivite tespit yapar bu derinlikte arkeolog diyorsunuz tahminen bilgi birikiminden dolayı açmıştır yoksa vlf dedektör verisi olarak düşünmeyin saygımızla

“YENİ ÜYELERİN TANIŞMA FORUMU” sayfasına dön