gökkuşaklı xlt ve gmaxx

Whites Marka Metal Dedektörlerinin Model Model Ele Alınacağı, Kullanıcı Tecrübelerinin Anlatılacağı ve Whites Metal Dedektörlerle İlgili Tüm Soruların Cevaplanacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

a_hali
İletişim:

gökkuşaklı xlt ve gmaxx

Okunmamış mesaj gönderen a_hali » 31 Mar 2011, 04:21

xlt specrum gökkuşaklısı var bende
bu makınanın aynısı olan varda gmax2 almayı düşünüyorsa şunuda denesin sonra kararını versin
tone ıd on
mixsel mode on
recovery speed 40
silent search off
aidio treshold 20-25 arası yada duyabilecek normal seviyede olsun
premp gain de toprak şartına göre mümkün olan en üst seviyeye getirsin .

sonucu arkadaşlarlada burada paylaşılırsa daha iyi olur..
www.gapdedektor.com
adıyaman/merkez

efe75
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Re: gökkuşaklı xlt ve gmaxx

Okunmamış mesaj gönderen efe75 » 03 Nis 2011, 01:21

tşkl paylaşım için arkadaşım bende bi yorum yapayım dedim ben 36 yaşındayım 15 yıldır makineciyim ilk cihazım bahsettigin xlt gok kuşagıdır 8 yıl kullandım çokta severim bu cihazları bunun yanında xlt e serisi dfx dfx 300 hepsinide kullandım gokkusagının yerini hiç biri tutmaz bilirim fakat dersenki gmaxla kıyasla surulen bir yerde xlt kacırmaz hele hele gümüşü atlamaz ama surulmeyen bi yerde hele birde parça buyuk ise o gmaxsın gordugunu ne lorenz ucurma ne minelab gormuyor kardeş aynı zaman da ben minelabcıyım gmax kullanıyorum severim ama minelabdan başka cihazla çalışamıyorum ama xltye ne yaparsan yap gmaxsı geçmez bunu unutma istersen sen bi gax ile bi çalış surulmeyen yerde ondan sonra karar ver surulen yerde zaten bu yıl surul dugunde olmaz ise seneye olmazsa bi dahaki sene çıkıyor ve bu makinecilik turkiyede en az 30 yıldır yapılıyor ve 30 yıldır bu yerler geziliyor artık kendinizi yenileyin derim.saygılar
xxx efe75 xxx

a_hali
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen a_hali » 01 May 2011, 23:24

teşekkür ederim .uyarınızı dikkate aldım ve gmaxx değilde elime goldmaxx power düşecek gibi power ile gmax 2 arasına küçükleri görme görmeme ve stabil çalışma çalışmama dışında ne gibi farklar var acaba
www.gapdedektor.com
adıyaman/merkez

muzo671945

Okunmamış mesaj gönderen muzo671945 » 08 Şub 2012, 20:35

beyler bu xlt bukadar g üzel bi makinemi?diyorlarki altınademir,demire altında diyebiliyormuş .yani bu makinanın ne özelliği varki

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 09 Şub 2012, 00:03

Altına demir, demire altın demiyordur, bunu diyen acemidir.. Çünkü dedektörler çelik tarzı demirlere altın diyebilirler, aliminyuma da altın diyebilirler.. Düşük ayar altına da demir diyebilirler.. Yani benzeri bir karıştırma durumu olmuş olabilir, whitesların derinliğinden ziyade ayrımları başarılıdır, böyle bir karıştırma varsa ya cihazları bozuktur, ya kullanıcı acemidir diye düşünüyorum
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

vol_i

Okunmamış mesaj gönderen vol_i » 09 Şub 2012, 10:02

ben aslında garett cıyım en sevdıgım cıhaz gtı 2500 ıdı bır zamanlar sonra a halı arkadsıma tesekkurler benı xlt e ıle tanıstırdı memnunum cok tatmınkar makına baska bıseye ıhtıyac duymuyorsun derınlık ayrım super

sleperd

Okunmamış mesaj gönderen sleperd » 10 Şub 2012, 18:18

xlt hele de gökküşaklısı gümüşe en hassas makinadır.Özellikle gümüş atan bi bölgeniz varsa xlt bütün gümüşleri toplar.Hatta 45 cm den toplu alan bi xlt duydum aldıgı miktar inanın çok fazla inanılmaz yani.Belki o mesafeden hangi mak,na olsa alırdı ama xlt nin gümüşe olan hassaslıgı buna bi katkı saglamış olabilir.Saygılar.

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 10 Şub 2012, 22:41

neden kimse xltnin tetiğinden bahsetmiyor o kadar foruma baktım bulamadım bunun hakkında xlt kullanan arkadaşlar neden tetikten bahsetmiyor o tetik ne işe yarıyor minerale sinyal veriyormu bu makina cünki bir yerde ötüryor ve 1 metre kazdım hala ötüyor yoruldum üstünü kapatıp bıraktım ben bu tetikten bişey anlamadım biri bana antalabilirmi derinlik artıyormu tetiği dısarı dogru atınca ? tetiği dışa dogru attıgımda ötuyor bu dedğim yere ortaya alınca ses yok
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 10 Şub 2012, 22:44

GiryaN yazdı:neden kimse xltnin tetiğinden bahsetmiyor o kadar foruma baktım bulamadım bunun hakkında xlt kullanan arkadaşlar neden tetikten bahsetmiyor o tetik ne işe yarıyor minerale sinyal veriyormu bu makina cünki bir yerde ötüryor ve 1 metre kazdım hala ötüyor yoruldum üstünü kapatıp bıraktım ben bu tetikten bişey anlamadım biri bana antalabilirmi derinlik artıyormu tetiği dısarı dogru atınca ? tetiği dışa dogru attıgımda ötuyor bu dedğim yere ortaya alınca ses yok
tetiğin reset özelliğini sormuyorum sadece dışa atınca derinliğin arttığını görüyorum ve bu olay aklıma hiç yatmadı madem makina derin neden tetiği normale alınca derine cekmıyor hava testi yaptım tetiği dısarı yapınca kazmayı 1 metreden alıyor ama ortaya alınca 20 cm oluyor ayrımlı modda oldugu içinmi ?? ben bu makinayı çözemedim arkadaş

a_hali
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen a_hali » 10 Şub 2012, 23:35

tetik ileri yitince tamamen ayrımsız modda çalışır cihaz ve derinlik artar.20 cm den aldığı parayı 40 cm den alabilir duruma geçer
heleden bu xlt lere maxima 1500 luk orjınal 45 lık başlık takılırsa derinlik artarda artar.tetik ileri yitildiğinde
www.gapdedektor.com
adıyaman/merkez

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 11 Şub 2012, 23:44

a_hali yazdı:tetik ileri yitince tamamen ayrımsız modda çalışır cihaz ve derinlik artar.20 cm den aldığı parayı 40 cm den alabilir duruma geçer
heleden bu xlt lere maxima 1500 luk orjınal 45 lık başlık takılırsa derinlik artarda artar.tetik ileri yitildiğinde
peki minerale sinyal verirmi ? ayrımsız modda cunki bi yerden sinyal aldım 1 metre de hala ötüyor mineralmidir yoksa maden mi ?

a_hali
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen a_hali » 13 Şub 2012, 20:47

tecrübe edindiysenız anlaşılır ayırt etmek.bunun dışında kabaca yardımcı olabilirisim inş.
sinyali net alıp bırakıyorsa orada bişiler vardır
dağınık halde veriyorsa az ses veriyorsa mineral olma ihtimali var
www.gapdedektor.com
adıyaman/merkez

“WHITES METAL DEDEKTÖRLERİ” sayfasına dön