GARRET ACE 250---TECRÜBELERİMİ ANLATIYORUM

Garrett Marka Metal Dedektörlerinin Model Model Ele Alınacağı, Kullanıcı Tecrübelerinin Anlatılacağı ve Garrett Metal Dedektörlerle İlgili Tüm Soruların Cevaplanacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
AraşTIRmaCI

GARRET ACE 250---TECRÜBELERİMİ ANLATIYORUM

Okunmamış mesaj gönderen AraşTIRmaCI » 08 Ağu 2009, 18:32

MERHABA ARKADAŞLAR ...ACE250 İLE TANIŞALI HENÜZ 10 GÜN BİLE OLMADI..DAHA ÖNCELERİ DE DEDEKTÖR KULLANMIŞTIM AMA BU KONULARDA PEK DENEYİMİM YOKTU..GEÇEN BU 10 GÜNLÜK SÜRE ZARFINDA, BU CİHAZLA ŞİMDİ ADETA SHOW YAPABİLECEK KONUMA GELDİM DESEM YALAN OLMAZ..UCUZ ETİN SUYU YAVAN OLUR DERLER AMA BENCE HİÇTE ÖYLE DEĞİL ARKADAŞLAR..HAFİF VE ESTETİK DURUŞU SAYESİNDE KISA SÜREDE KOLUM DAHİ YORULMADAN GENİŞ ALANI TARAMA İMKANI BULDUM...CİHAZIN ELİME ULAŞTIĞI GÜN AL METAL İLE İŞE BAŞLADIM..ÖNCELİKLE KULAĞIM SESLERE ALIŞMALIYDI..ÖNÜME NE GELİRSE KAZDIM..YANİ CİHAZ AL METALDE HERŞEYE ÖTÜYOR..ÖNCE DEMİR VE SİGARA JELATİNİNE DENK GELEN 1 VE 2. İKONLARIU KAPATTIM..3. İKON EKSERİ ALÜMİNYUM FOLYO VE KIVRILIP BİR ARAYA BÜZÜŞMÜŞ İLAÇ AMBALAJLARINA İSABET ETTİĞİNDEN ONU DA KAPATTIM..4. İKON PARMAĞINIZA TAKTIĞINIZ 14 AYAR BİR YÜZÜK TE OLABİLİR YADA ÖTMESİNDEN SIKILACAĞINIZ DİŞ MACUNU VE İLAÇ TÜPLERİ DE..BU YÜZDEN ONU DA KAPATTIM..5. İKON BİR ÇOK METALE RAST GELİYOR(ÇELİK,BÜYÜK ÇAPLI ALÜMİNYUMLAR,TABANCA KURŞUNLARI ...BU İKONU DA SİLDİM..6. İKON 22 AYAR BİLEZİĞİK...7. İKON KURŞUN VE ALTIN SİKKELER :D BUNA BİRE BİR ŞAHİT OLDUM :shock: 8. İKON BAKIR PARA,RAKI VE ŞURUP KAPAKLARI..9. İKON BAKIR PARALAR VE PİRİNÇ...10-11 VE 12. İKONLARI DA SİLDİM

KISACASI 7-8 VE 9. İKONLAR SİKKELERE İŞARET EDER...AMA BAZI BİT PARA DİYE TABİR ETTİĞİMİZ SİKKE VE PARALAR 4-5. İKONLARA DENK GELEBİLİYOR...BEN 5-6-7-8 VE 9. İKONLARI AÇIK BIRAKIP DİĞERLERİNİ ELİMİNE ETTİM...5. İKONU ÇOĞU ZAMAN KAZMIYORUM..ÇÜNKÜ CİHAZIN VERDİĞİ SESE GÖRE ALÜMİNYUM OLDUĞUNU ANLIYORUM...GEÇENLERDE 7. İKONDA 25 CM DEN BİR BİZANS SİKKESİNİ (5 GRAM ALTIN)ÇIKARTTIM..BU CİHAZIN GÜZEL OLMASININ YANI SIRA (HER CİHAZDA OLDUĞU GİBİ)ÇOK ZAMAN YER ALTINDA KALMIŞ KÜF TUTMUŞ BÜYÜK DEMİRLERE OLAN HASSASİYETLİĞİ... :( ..BUNUN DIŞINDA KÜFLÜ ÇİVİ,TEL VS. DEMİRLERE İSE BİR DEFA SES ALMAK MÜMKÜN..BUNUN SEBEBİ İSE BAŞLIĞIN ALICI KISMINA İSABET ETMESİNDEN DOLAYI SES DUYULUYOR...BU SEBEPTEN DOLAYI BAŞLIĞI AYNI NOKTADAN 2 DEFA GEÇİRMEK EN İYİ SONUCU VERİYOR....BİRDE STANDART BAŞLIĞIN KÜÇÜK OLMASINDAN DOLAYI BİRAZ SERİ HAREKETLERLE ARAMAK GEREKİYOR..BENİM SİKKELERİ BULDUĞUM YERİN SAHİBİNDE MİNELAB GPX 4000 VAR ORALARI BENDEN 2 GÜN ÖNCE ARAYIP KAZMIŞ...AMA ONUN GEÇTİĞİ NOKTALARDA BİLE HATA YAPMA OLASILIĞI DOĞABİLİYOR...SONUÇTA BU CİHAZLAR ELEKTRONİK...FAZLA SÖZE NE HACET EKONOMİK VE KULLANIŞLI OLMASININ YANI SIRA, BU CİHAZ BEN VE BENİM GİBİ ACEMİ TEK TEKÇİLER İÇİN GERÇEKTEN İDEAL...
..........THE LAST EXPLORERS............

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

efe75
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Re: GARRET ACE 250---TECRÜBELERİMİ ANLATIYORUM

Okunmamış mesaj gönderen efe75 » 09 Ağu 2009, 02:54

evet arkadaşım bende 4,,,5 ay kadar oldu birtane aldım garret250ac evet dedigin gibi ayırımı guzel parasına göre derinligide güzel biraz yavaş gezeceksin yani ama belirli bir zaman kullandım aksamdan saglam bıraktım ertesi akşam araziye cıktım cihaz calışıyor ama ses gelmiyor gosterdim cıkış yanık dedi cihaz imal eden bir abimiz var manisa turgutluda bir arkadaşım da daha var aynısından oda aynı sorunla karsılaştı zannedersem bu garret 250 lerde teknik bir hata var bilmiyorum başka problem olan oldumu ama eminim onlarda aynı sorunla karsılasacaklar sakın acmayın aldıgınız yere soyleyin gonderin garantiden faydalanın en azında bu problemi çözerler
xxx efe75 xxx

Kullanıcı avatarı
KRAL
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen KRAL » 10 Ağu 2009, 21:45

senin adına sevindim araştırmacı kardeşim
Nice tekteklere :)
Hep Bir Adım İleri...

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/pages/Definecil ... 0790815048

ali

Okunmamış mesaj gönderen ali » 23 Ağu 2009, 15:31

arkadaslar garett ace 250 aldım fakat gece ararken ekranda ısıkda yok sinyal verdimi el feneri açıyoruz. durmadan. neyse biraz cihazdandan bahsedelim. bakalım. 6x5 baslıkla yani orjinal baslıkla 1500 ytl dir herkese selamlar

Kullanıcı avatarı
AraşTIRmaCI

Okunmamış mesaj gönderen AraşTIRmaCI » 29 Ağu 2009, 12:25

MERHABA ARKADAŞLAR...ACE250 İLE DENEYİMLERİM DEVAM EDİYOR...CİHAZ GÜN GEÇTİKÇE GÜZELLEŞMEYE BAŞLIYOR GÖZÜMDE...YANİ KULLANMASINI ÇÖZÜYORUM..5-6-7-8-9- VE 10. İKONLAR HER NE SURETLE OLURSA OLSUN KAZILMASI GEREKİYOR..NEDEN DERSENİZ? ADAMLAR ZAMANINDA METALLERLE ÇOK DEĞİŞİK ALAŞIMLAR YAPMAYI BAŞARMIŞLAR..CİHAZ BUNLARI AYIRIYORMU? EVET AYIRIYOR..FAKAT NASIL DERSENİZ? BAŞLIĞI ÜZERİNDE GEZDİRDİĞİNİZ ZAMAN DEĞERLİ OLDUĞUNU SES İLE AYIRT ETMEK ZATEN MÜMKÜN OLUYOR.. ONUN DIŞINDA İSE,AŞAĞIDA BULUNAN ALAŞIM METALİMİZİ TESBİR EDEN CİHAZIMIZ SADECE İKONLARI FARKLI FARKLI YERLERE ÇEKEREK BİZİ ŞAŞIRTABİLİYOR KISACASI: BİR VEYA BİR KAÇ METALDEN OLUŞAN MALZEMEYİ CİHAZIMIZ TANIMLARKEN TAM BİR PROFESYONELLİK GÖSTEREREK, İÇERİĞİNDEKİ METALLERE GÖRE İKONLARLA BİZE YOL GÖSTERİYOR..ÇOĞU ZAMAN İSTENİLMEYEN METALLER KARŞIMIZA ÇIKIYOR(ALÜMİNYUM,KURŞUN,AT NALI, KÜFLÜ DEMİR)..CİHAZLARIN ALÜMİNYUMA OLAN HASSASİYETİ TARTIŞILMAZ BİR GERÇEKTİR..BİZ BUNLA NASIL BAŞA ÇIKICAZ? SESLERE KULAĞIMIZI ALIŞTIRACAĞIZ..ZATEN SESLERE ALIŞANA KADAR KAZDIĞIMIZ HER BOŞ NOKTA BİZE TECRÜBE OLARAK GERİ DÖNECEKTİR..SAKIN VAZ GEÇMEYİN VE SIKILIPTA BIRAKMAYIN...İNANIN Kİ BU CİHAZ BİR HARİKA..ŞİMDİ SESLERE GELİNCE: ALÜMİNYUMDA, CİHAZIMIZIN BAŞLIĞINI GEZDİRDİĞİMİZDE TİZ FAKAT KISA ZAMANLI ÖTECEKTİR VE BAŞLIĞI HEDEF NOKTA ÜZERİNE KOYDUĞUMUZDA İSE HALA ÖTMEYE DEVAM ETSEDE BU KESİK KESİK OLACAKTIR....KURŞUNDA İSE; BAŞLIĞI SALLADIĞIMIZDA ÖTSE BİLE BAŞLIĞI ÜZERİNE BIRAKTIĞIMIZDA SES KESİLECEKTİR...AT NALI VE KÜFLÜ DEMİR HİKAYESİNE GELİNCE: CİHAZIMIZ BU İSTENİLMEYEN METALLERE NEDEN BU DENLİ AŞIRI DUYARLI? ISINMA DERECESİ EN YÜKSEK OLUP DOĞADA HEMEN HEMEN HER YERDE BÜYÜK KÜTLELER HALİNDE KARŞILAŞABİLECEĞİMİZ BİR METAL OLDUĞUNDANDIR..BAŞLIĞI İLK OLARAK ÜZERİNDE SALLADIĞIMIZDA SÜPER DENİLEBİLECEK ŞEKİLDE SİNYAL VE SES NETLİĞİNE KAVUŞURUZ...BURADA NE YAPMALIYIZ BAŞLIĞI GERİ ÇEKEREK TEKRAR ÜZERİNDE SALLADIĞIMIZDA (HIZLI BİÇİMDE) HEMEN ARDINDAN İKONLARA BAKARIZ VE BU TOPRAK ALTINDA Kİ NESNENİN DEMİR OLDUĞU KANISINA VARIRIZ...YANILMA PAYI ÇOK DÜŞÜK BİR TEKNİKTİR BU....BİRDE ŞU KONUYA DEĞİNMEK İSTİYORUM: PARA YADA SİKKENİN TOPRAK ALTINDAKİ DURUŞ BİÇİMİ....!!!

DEĞERLİ ARKADAŞLAR İŞTE BU KONU ÇOK ÖNEMLİ...CİHAZI ELİNİZE ALIYORSUNUZ VE SERİ BİR BİÇİMDE ARAMAYA GİRMİŞSİNİZ...ON DAKİKA GEZİYORSUNUZ TIK YOK YADA KESİK ÖTÜYOR DİYE ES GEÇİYORSUNUZ YALNIŞŞŞŞŞ..!!!!!

HER NE SURETLE OLURSA OLSUN TEKRAR AYNI NOKTADAN GEÇMENİZİ TAVSİYE EDERİM..BAŞLIĞIMIZIN BİR YANI 6.500 BÖLÜ SANİYE SİNYAL GÖNDERİRKEN DİĞER TARAFI BU SİNYALLERİ TEKRAR EMEREK BİZE HEDEFİN CİNSİNİ GÖSTERMEYE ÇALIŞIR...
AŞAĞIDA BULUNNA NESNE DİK KONUMDA OLDUĞU VAKİT SİNYALLER İN DAĞILIMI VE HEDEFE ÇARPMALARI SİZİN HIZINIZA GÖRE DEĞİŞECEKTİR..YANİ KISACASI TEKRAR ÜZERİNDEN GEÇTİĞİNİZDE SİZE OLUMLU SONUÇ VERECEKTİR DİYORUM...SAYGILARIMLA..

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 29 Ağu 2009, 13:33

Buyrun garrettin fabrika açıklaması bu kadar doyurucumu ? Dedektör kullanan arkadaşları böyle bir anlatımla tecrübelerini aktarmaya davet ediyorum. Saygılar sunuyorum.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

mustafa2611
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen mustafa2611 » 29 Ağu 2009, 17:22

ARAŞTIRMACI KARDEŞİM CİHAZIN HAYIRLI OLSUN DİYORUM İNŞALLAH ÇOK GÜZEL ŞEYLERDE BULURSUN Allah EMEKLERİNİ ZAYİ ETMESİN

ANGARALI

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 01 Eyl 2009, 10:45

OO HAYIRLI OLSUN KARDEŞ ŞU BENİM BAĞ YERİNİDE DEŞİFRE EDİVER. :D :D KOLAY GELSİN SAYGILAR
ANKARADA 1500 İLE 2000 YILLIK HUN İZLERİ BULUNDU

blackeyekenan
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen blackeyekenan » 01 Eyl 2009, 22:00

KARDES BILGILERIN COK HARIKA DEGISIK YONLERINI VE OZELLIKLERINI ANLIYORUZ SENIN VESILENLE.. BISEY SORACAM HASSASIYET SEVIYEYISININ SAGDAN 2 KADEME MI SILELIM FABRIKA AYARI GBI... YOKSA HEPSINI SILIP SOLDAN SADECE 2 TANE KALSA NE FARK OLUR.... DERINLIK AZALIRMI.... SIMDIDEN SAGOLL

blackeyekenan
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen blackeyekenan » 01 Eyl 2009, 22:29

SON 11 VE 12 ICONLARI SILELIM DEMI . BUNLAR KURSUN VE NIKEL MIYDI...

Kullanıcı avatarı
AraşTIRmaCI

Okunmamış mesaj gönderen AraşTIRmaCI » 05 Eyl 2009, 13:40

mustafa2611 yazdı:ARAŞTIRMACI KARDEŞİM CİHAZIN HAYIRLI OLSUN DİYORUM İNŞALLAH ÇOK GÜZEL ŞEYLERDE BULURSUN Allah EMEKLERİNİ ZAYİ ETMESİN

Allah SİZLERDEN RAZI OLSUN SEVGİLİ ABİ VE KARDEŞLERİM..ALDIK İŞTE Bİ CİHAZ..BENİMKİSİ MERAK VE SPORLA İLGİLİ TAM OLARAK :shock: ONUN DIŞINDA PEKTE ÖNEMİ YOK HANİ :lol: ÇOK SAĞOL MUSTAFA ABİCİM...ALLAHA EMANET OL...

Kullanıcı avatarı
AraşTIRmaCI

Okunmamış mesaj gönderen AraşTIRmaCI » 05 Eyl 2009, 13:42

ANGARALI yazdı:OO HAYIRLI OLSUN KARDEŞ ŞU BENİM BAĞ YERİNİDE DEŞİFRE EDİVER. :D :D KOLAY GELSİN SAYGILAR

EYVALLAH ANGARALI KARDEŞİM...ŞU ARALAR İŞLERİM ÇOK Allah NASİP EDERSE BOSTANLARDAN YEMEYE GELİRİM...ALLAHA EMANET OL..BYEE

Kullanıcı avatarı
AraşTIRmaCI

Okunmamış mesaj gönderen AraşTIRmaCI » 05 Eyl 2009, 14:03

blackeyekenan yazdı:KARDES BILGILERIN COK HARIKA DEGISIK YONLERINI VE OZELLIKLERINI ANLIYORUZ SENIN VESILENLE.. BISEY SORACAM HASSASIYET SEVIYEYISININ SAGDAN 2 KADEME MI SILELIM FABRIKA AYARI GBI... YOKSA HEPSINI SILIP SOLDAN SADECE 2 TANE KALSA NE FARK OLUR.... DERINLIK AZALIRMI.... SIMDIDEN SAGOLL

ÖNCELİKLE MERHABA SEVGİLİ KARDEŞİM..
ADINDAN ANLAŞILACAĞI GİBİ HASSASİYET(SENSİVİTY)
GARRET ACE250 METAL ARAMA DEDEKTÖRÜNDE BULUNAN SENSİVİTY 8 KADEMEDEN OLUŞMAKTADIR...FABRİKA BU CİHAZLARI EN KÖTÜ KOŞULLARDA DENEYEREK BİZE EN İYİ ŞEKİLDE SORUNSUZ KULLANMAMIZ AÇISINDAN GEREKLİ BİLGİLERİ VE AYARLARI BİZZAT YAPARAK YOLLAMAKTADIRLAR..ŞİMDİ BURADA CİHAZI GENELDE SENSİVİTY 6. KADEMEDE OLACAK ŞEKİLDE KULLANINIZ DİYE BİR NOT DÜŞMÜŞLERDİR..BUNUN SEBEBİ SINIRLARI ZORLADIĞIMIZ TAKDİRDE HASSASİYET EN HAT SAFHALARA ÇIKACAĞINDAN, 8. KADEMEDE BAŞLIK HERHANGİ BİR NESNEYE ÇARPMASA DAHİ TOPRAK ALTINDA BULUNAN İSTENİLMEYEN METALLERE ÇOK HASSASLAŞACAKTIR...KISTIĞIMIZDA İSE BU DEFA SİNYAL BOYUTU DÜŞECEĞİNDEN, HEM DERİNLİK KAYBI OLUŞACAK HEMDE CİHAZ TAM BİR PERFORMANS GÖSTEREMEYECEKTİR...CİHAZI SIFIR ALDIK VE TARLA YOLUNU TUTTUK, ÖNCE CİHAZI AÇIYORUZ HİÇBİR TOPRAK AYARI DAHİ GEREKTİRMEDEN ARAMAYA BAŞLIYORUZ...EĞER ACEMİYSEK Kİ (HER CİHAZIN BİR ACEMİLİĞİ MUTLAKTIR) ÖNCE ALL METALDE KENDİMİZİ EĞİTECEĞİZ...ÖNCE 12 İKONUN HEPSİ AÇIK...AZ ZAMAN SONRA SESLERE KULAĞIMIZ ALIŞACAK VE SOLDAN 2 İKONU ELİMİNE EDİCEZ...BİR VEYA BİR KAÇ GÜNÜN SONUNDA TOPRAK ALTINDAN ÇIKAN METALLERİN SIRASI İLE HANGİ İKONLARA İSABET ETTİĞİNİ GÖRMÜŞ OLUCAZ..VE BURADAN BAŞLAYARAK CUSTOM MODUNA GELİP İSTENİLMEYEN METALLERE İSABET EDEN İKONLARI BURADA ELİMİNE EDEREK KENDİMİZE ÖZEL BİR PROGRAM TASARLAMIŞ OLACAĞIZ..İLK 10 GÜN İÇERİSİNDE TAM BİR PERFORMANS BEKLEMEK YADA YAKALAMAK MÜMKÜN OLAMIYABİLİR..SADECE SABREDECEĞİZ...CİHAZA İYİCE ALIŞTIKTAN SONRA HASSASİYET KONUSUNA GELİCEZ..ŞİMDİ SENSİVİTY 6. KADEMEDE CİHAZA TAM BİR UYUM GÖSTERDİK,,7. KADEMEYE ÇIKARIYORUZ...BİR KAÇ GÜN BU BÖYLE SÜRECEK SONUNDA YERİ GELDİĞİNDE HASSASİYET(SENSİVİTY)8. KADEMEDE DAHİ KULLANMA VE ARAMA YAPABİLECEK KIVAMA GELMİŞ OLACAĞIZ..BURADA EN ÖNEMLİ KONU İSE ŞU;HASSASİYET SONUNA DEK AÇILDIĞINDA DERİNLİK FARKI OLUŞACAKTIR AMA BU FARK 5-10 CM ARASINDA OLABİLİR(TOPRAK,HAVA VE PİL ÖMRÜ GİBİ ETKENLERE BAĞLI OLARAK)BAŞLIK İSE BİR ÖNCEKİ KONUMDAN DAHA FARKLI OLARAK DAHA DA HASSASLAŞACAKTIR...NESNELERE ÇARPTIĞINDA SİNYALLER KIRILACAĞINDAN(ŞEKİL DEĞİŞTİRME)BAŞLIK DEĞERSİZ METALLERİ DEĞERLİ OLARAK ALGILAYABİLMEKTEDİR..KESİN SONUÇ ALMAK İÇİN YAPABİLECEĞİMİZ TEK ŞEY İSE CİHAZIMIZIN HEDEFE İSABET ETTİĞİ O NOKTADAN 2. KEZ GEÇMEK..BÖYLELİKLE HEM AKILDA SORU KALMAMIŞ OLACAK HEMDE BİR ÖNCEKİ DAKİKAYA NAZARAN BİRAZ DAHA BİLGİ SAHİBİ OLABİLECEĞİZ...

SAYGILARIMLA ARAŞTIRMACI...

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 06 Eyl 2009, 06:16

Yaw sana bi cihaz getirdik bilim adami oldun ciktin :mrgreen:
Siteye de ugramaz oldun.Ilerde benden daha buyuk bir cihaz getirmemi istersen dusunurum :mrgreen:
Yaw don gel artik yeter.In daglardan yeter!Evinde pc pasinda otur.Bu ne boyle yaw.Gormemisin dedektoru olmus tutmus yatagi yorgani daga tasimis :mrgreen:
Kendine iyi bak...
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

blackeyekenan
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen blackeyekenan » 06 Eyl 2009, 14:47

eyvalla kardesss...

“GARRETT METAL DEDEKTÖRLERİ” sayfasına dön