gti 2500 arazi denemeleri

Garrett Marka Metal Dedektörlerinin Model Model Ele Alınacağı, Kullanıcı Tecrübelerinin Anlatılacağı ve Garrett Metal Dedektörlerle İlgili Tüm Soruların Cevaplanacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

yakari1907
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

gti 2500 arazi denemeleri

Okunmamış mesaj gönderen yakari1907 » 27 Tem 2011, 19:46

hafta sonu nihayet garret gti 2500 ü arazide deneme fırsatım oldu cihaz çok kararlı çalışıyor öncelikle bunu söylüyeyim toprağın yapısından kesinlikle etkilenmedi ilk denemem olmasına karşı kullanmakta hiç zorlanmadım desem yeridir bir adet 1941 yapımı boş mermi kovanı ve birde aşırı pas tutmuş balta denk geldi baltayı bulduğumuzda cihaz bizi epey heyecanlandırdı değerli sinyali verdi ama sinyali bir verip 5 vermedi yani ustaların dediği gibi aşırı oksitli demire denk geldiğinde ilk aşamada cihaz değerli sesi veriyor ama başlığı hedefin üzerinde salladıkça herdefasında değerli demiyor 10 sallamada 1 kere değerli diyor.üstteki ayrım ikonları çok kararlı değildi sürekli gezme yapıyor ama ses olarak dinlendiğinde değerli değersiz daha net anlaşılıyor diyebilirim bence ikonlara pek takılmamak lazım cihazın sesini analiz etmek daha mantıklı.onun haricinde başlığı metal olan yerden geçirdiğimizde zemin zesi hemen kesiliyor ve metal olduğu çok rahat anlaşılıyor.derinlik konusunda pek bişey diyemeyeceğim biz sadece pratik yaptık derinlik olayını daha sonra denerim.

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Re: gti 2500 arazi denemeleri

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 27 Tem 2011, 22:04

Tecrübelerini paylaştığın için çok teşekkürler. Garrettlerin paslı büyük demirde ikonların sapıtmış bir şekilde sağdan sola, soldan sağa gitmesini avantaj olarak görüyorum. Böyle bir durumda % 100 paslı ve büyük bir demir denilebiliyor. Büyük demirlere değerli diyen bir sürü kendisini kanıtlamış cihazlar var, garrettlerde bu sapıtma olayı bu nedenle avantaj :) Derinlik açısından da test edersen sevinirim, çünkü forumları okuyorum bende, gti 2500 için hem kötü, hem iyi yorumlar var, büyük objede ve büyük başlıkla 1 metreye rahatlıkla iniyor diyenler var, toprak ayarını yapamıyoruz minerale metal gibi ötüyor diyenlerde var, ben kullanmadım açıkçası, bu başlık altında gti 2500 tecrübelerine devam edersen sevinirim. Diğer üyelerimizde yazabilirler, saygılar..
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

yakari1907
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen yakari1907 » 28 Tem 2011, 17:48

ustam ben dokuz inch örümcek başlıkla denedim denediğim yer dere yatağı idi hiçbir şekilde metal görmeden sinyal vermedi bol miktarda domuz kurşunu ve eski şarapnel parçası bulduk değersiz olduğunu bile bile kazdık görmek istedik elimizde 3 adet eski para vardı bunları gömüp test ettik paraları 7 ikonunda yakaladı paslı demirde ise 8 -9 verdi ama kararlı değildi sürekli aşağı değerlere inme yaptı ve ses sinyali olarak sadece 2 defa değerli sesi verdi defalarca hedefin üzerinde gezdirmemize rağmen 2 defa değerli dedi ve sadece tek yöne sallamalarda değerli dedi.toprak ayarı için ekstra bişey yapmadım sadece açıp aramaya başladım ama mineral namına hiçbişeye sinyal vermedi çok kararlıydı sadece 12 inch başlıkta yeşil çimenlere çarpma yaptığında sinyal veriyor büyük başlık küçük başlık kadar kararlı değildi büyük başlıkta bi sıkıntı olduğunu anladım soket yuvasını sıkan dişi somun diş kapmış ve soketi tam anlamıyla oturtamıyordu soketi elimle salladığımdada sinyal verdiğini anlayınca bu sorunu gidermeden büyük başlığın randıman vermiyeceğini anladım ve 9 inch başlığa döndüm süper kararlı çalıştı zemin sesi biraz fazla açıktı kısmadım biraz kulaklarımızı tırmaladı ama ilk pratik için böylesi bence daha iyiydi.ben elektrik teknisyeniyim daha önce bende delta pulse vardı arazide anamızı ağlattı diyebilirim 1 metre kare başlıkla hedefi yakalıyor ama hedefi bul bulabilirsen 1 metre kare alan bile küçükbir metal için umman araki bul bulabilirsen 1 metrekareyi kople kazman lazım.bende garretin kartal gözü başlıklarıda mevcut onları denemek için sabırsızlanıyorum ama ilk önce başlıkları denemem bi bitsin cihazla frekanslarımız bi uyuşsun emeklemeden koşmak bana göre değil.
saygılar.

anka06

Okunmamış mesaj gönderen anka06 » 04 Eki 2011, 10:07

S.a Bn de yaklaşık 3 4 aydır gti 2500 kullanıyorum.9'' ve eagle eye var Keşke tek para aramalarında görüntü ikonlarının yanında farklı seslerle de uyarsa..bn analog Radio-shalk diye bi cihazım daha var 10 yaşındaki çocuga ver degerli ayarda toplasın..degerlide çok güzel bi ses veriyo o yetiyor..Ama garret ondan çok derin ve kartal göz mükemmel..testlere devam ediyorum..videoları paylaşırız...

yakari1907
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen yakari1907 » 04 Eki 2011, 10:38

ayrım ve derinlik aynı anda olmuyor malesef birinden feragat etmek gerekli gti 2500 değerli metallerde çan sesine benzer bir ses çıkartıyor yani zemin sesinden ve değersiz sesinden çok farklı bir ses arkadaşımın önerisi mantıklı ama hem ikon var hem ses varsa kazmamak için çok düşünmemek lazım derim.malum bazen değersiz dediği yerden bile antika silah vs. de çıkabilir bence önemli olan cismin boyutu ve arazinin uygunluğu bunları toplayıp sonuca gitmek daha mantıklı.birde değersiz metalde ve paslı demirde cihazı salladığımızda bir yönde değerli sinyali alıyoken yani soladan sağa gidişte sağ tarafa giderken değerli sinyali varsa sola gelirken değersiz metallerde aynı sinyali vermiyor.bunuda unutmamak lazım.

anka06

Okunmamış mesaj gönderen anka06 » 04 Eki 2011, 14:12

s.a.kartal gözün çekimini merak edenler için acele oldu zemin sert oldugundan fazla derin cep açamadım ama videoda göreceginiz boya kutusundan daha küçük salça tenekesini çok rahat görebiliyor..Açık vava testi gibi olmuş sanmayın daha küçük konserve kutusu nu da rahat görüyor :kazi:
http://www.dailymotion.com/video/xlfllx ... est-1_tech

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 04 Eki 2011, 17:03

Çok güzel paylaşımlar.Bu başlığı ilgiyle takip ediyorum.Teşekkürler.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

vol_i

Okunmamış mesaj gönderen vol_i » 05 Eki 2011, 02:27

baslık guzelde derınlık fazla okadar derını kım kazıcak

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 05 Eki 2011, 02:38

Bi kepçe kazar nolacak.Kazı iznini çıkartsın yeter ki :kazi:

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

yakari1907
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen yakari1907 » 06 Eki 2011, 14:02

gti 2500 düşük ayar altınlarda yüzüklerde küçük cisimlerde derinlik olarak çok başarılı değil ayrımda ise eğer cisim karışım bir metal değilse gayet başarılı.cihazı hermetalin som haline göre üretmişler diyebilirim. eğer metal düşük değerde bir metal veya paslı demir ise ikonlar sürekli gezme yapıyor tabii bu gezme all metal modunda ayrım modunda ise bu cisimlerin birçoğunu tanımıyor.gti 2500 de 8 ikonu 22 altına tekabül eder 9 ise para ikonudur ama amerikan paraları için geçerlidir.benim elimde olan eski paralarda 7 ikonunda yapışıp kaldı paralar altın değildi ama epey eskiydi.eğer aşşagıdaki cisim büyük ve toprak zeminine yakınsa gti 2500 uğultuya benzer yüksek bir ses çıkartıyor.

anka06

Okunmamış mesaj gönderen anka06 » 06 Eki 2011, 14:27

S.A Yine yaptıgım videonun devamı acemice bi video daha yapmıştık...Piyasada da eagle eye videosu olmadıgından istifade etmek isteyenler için kısa bir süre yayında kalacak çünki kaldıracagım ....Amatörce yaptık bnim ufaklıkla.....acizane...
http://www.youtube.com/watch?v=0JHQJxNStr4

Youtube

yakari1907
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen yakari1907 » 06 Eki 2011, 16:57

üstadım bendede kartalgözü başlık var ama henüz deneme fırsatım olmadı sormak istediğim bu başlığı ayrımlı modda kullanıp hedef tespiti yapabiliyozmu yoksa sadece all metal modunda ayrımsız olarakmı arama yapabiliyoz.bildiğim kadarıyla sadece all metal modunda çalışıyor ama yinede sormak istedim.video içinde çok teşekkürler internette hiçbiryerde bugüne kadar eagle başlıkların videosunu yayınlayana denk gelmemiştim.kartal gözü başlıkların derinliği konusunda bugüne kadar çok kişiyle tartıştım herkez gmaxx2 - whites vs gibi cihazların garreti katladığını iddaa ediyordu hatta alırım anahtarını diyip iddaalı sözler sarfedenlerde vardı :komik bu videodan sonra anahtarları iyibiryere saklamışlardır hepsinin anahtarını toplucam yoksa :komik .
saygılar.

Kullanıcı avatarı
KRAL
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen KRAL » 06 Eki 2011, 19:51

SADECE ALMETALDE KULLANILIYORSA KÖTÜ HABER LAKIN AYRIMDA ÇALIŞTIRILABİLİNİYORSA MUCİZE DÜŞLER ĞERÇEĞE DÖNÜŞÜR ..
HAKINNDA BİLĞİSİ OLAN MÜMKÜNSE Bİ AÇIKLIK ĞETİRİRSE BU KONUYA BAŞTA BEN OLMAK ÜZRE ÇOK SEWİNİRİZ..
Hep Bir Adım İleri...

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/pages/Definecil ... 0790815048

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 06 Eki 2011, 22:57

Anka06 abimizden cebin içindeki metal olmadanda cihazla kontrol etmesini, ötmüyorsa ötmediğini göstermesini ve cebin daha derin kazılmasını rica ettim, havalar güzel olursa hafta sonu çekecekmiş, bende merak ediyorum sonucu, paylaşım için teşekkürler

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

yakari1907
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen yakari1907 » 07 Eki 2011, 09:17

eyvallah mustang usta yine derinden derinden görürüyon işi.saygılar.

“GARRETT METAL DEDEKTÖRLERİ” sayfasına dön