sismik ts 44 hakkında bilği istiyorum

Dedektör Forumlarımızda Başlığı Olmayan Diğer Dedektör Marka ve Modellerinin Anlatılacağı ve Sorulan Soruların Cevaplanacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

audi

sismik ts 44 hakkında bilği istiyorum

Okunmamış mesaj gönderen audi » 23 Ağu 2009, 00:07

herkese merhaba biz daha acemiyiz. sizden bazı konularda yardım taleb etmekteyim. deneme sahasında ts44 bulabildiğini gti 2500 bulamadı. derinlik olarak yine göremedi ve bizde bu cihazı aldık. sadece merakım ts 44 ile teneke bile olsa derinden bişey bulunup bulunamadığı ve toprak ayarı kısmında bilği verebilecek kullanmış bir arkadaşın yardımı.tek parada 50 - 60 cm derinliğe kadar yakalayabiliyor ama her seye de ötüyor arkadaş nedir bunun toprak ayarı bilemiyoruz.
teşekkürler.

Ronin
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Re: sismik ts 44 hakkında bilği istiyorum

Okunmamış mesaj gönderen Ronin » 23 Ağu 2009, 21:52

Sismik'in ts45'ini kullandım. Yani sizinkinin bir üstü. Aynı olay bunda da var. Toprak ayarı tutmuyor. Demire altın diyor. Tuğlaya boşluk diyor. Tek parayı 50-60cm'den çekiyor diyorsunuz ama ben öyle birşey görmedim. Zira boşa mı ötüyor yoksa metale mi ötüyor anlamak imkansız.
Bence bu cihaza güvenerek hiç araziye çıkmayın. Çok boşa kazarsınız ve etraftakilere çok rezil olursunuz.. Keşke almadan önce sorsaydınız bu cihazı..

Saygılar..

burc112

Okunmamış mesaj gönderen burc112 » 14 Kas 2009, 23:48

sismigi herkez kotuluyor ama dilinden anlamazsan butun dedektorler ayni dedektorunle butunlesirsen 1990 model ayrimsiz dedektorle bile ben ayrim yapanlarida gordum.
bendede ts 45x var bunlarda yapacagin teksey toprak ayari toprak ayarini tam yap dedektorununde biraz dilinden anla okadarda kotu degil bence en iyi turk yapimi bundan iyi turk mali ver diyen cikmaz bence nokta ugur ve elsanla karsilastirirsan. ama evet toprak ayarini tam yapmak cook hemde baya coook zor fakat yapmazsanda arama yapmanin anlami yok.

burc112

Okunmamış mesaj gönderen burc112 » 14 Kas 2009, 23:55

bide bi sorum olcak kullanan arkadaslara alttaki switch 1demi 2demi kullaniyosunuz? 1 ne ise yariyo ben bilmiyorum acikcasi :lol:

kefensoyan

Okunmamış mesaj gönderen kefensoyan » 23 Ara 2011, 17:40

Arkadaşımız TS 44 -45 Uğurun ve Noktanın cihazlarından iyi dedi de bu cihazın Arex 14-15-16-17 den ne farkı var acaba bi söyleyebilir mi.Yani Her cihaz çapına göre işe yarar , önemli olan ne kadar iş gördüğü ve bizim işimize yarayıp yaramayacağı ile alakalı soruya doğru cevap vermektir. Bence bir çok arkadaşımız bilip bilmeden onun bunun cihazına çamur atmak yerine forum sitelerinde gezinen mağdur arkadaşlara yardımcı olabilme adına bildiklerini anlatmaları bilmediklerini ya araştırıp ve yada hiç bir fikir vermeden dinlemelerini tavsiye ediyorum.

“DİĞER MARKA METAL DEDEKTÖRLER” sayfasına dön