Dedektörler 50-60 cm derinliği geçmez

Dedektör Forumlarımızda Başlığı Olmayan Diğer Dedektör Marka ve Modellerinin Anlatılacağı ve Sorulan Soruların Cevaplanacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

xxxtan-ok

Dedektörler 50-60 cm derinliği geçmez

Okunmamış mesaj gönderen xxxtan-ok » 30 Tem 2010, 08:54

arkadaşlar türkiyede dedektörler hiç biri 50-60cm fazlasını göstermez.çünkü devlet belli bir frekans uygulamış.ondan daha fazlasını göstermez.sadece mtalar,jeofizikçikler ve ünüversitelerde dedektörlerin frekas değerleri serbest etmiştir.boşa paralarınızı harcamayın ,size söylüyom kaç kişi dedektörlerden mal bulmuş,bunlar hava cıva işleri ,milletin cebini sömürmekten başka bişi değil.hemde bizim sitemiz dedektör satış yeri değil.görüntü kirliliği oluyor.bi hatam varsa hakkınızı helal edin.

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Re: Dedektörler 50-60 cm derinliği geçmez

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 30 Tem 2010, 21:10

xxxtan-ok kardeşim bu konu çok uzayacağı için mesajını ayrı bir başlık altına taşıdım. Şimdi dedektör kullanıcı arkadaşların yorumlarını bekliyorum, özellikle pulse sistem kullanan ve 1.5-2 metre derinliklere inen lorenz, stinger2 v.b. pulse cihaz kullanan kişiler yalan mı söylüyor ? Yada 70-80 cm toprakta 5-10 cm.lik objeyi tespit eden tesoro tejon, xp gmax kullanıcılarımı yalan söylüyor ? Veyahut 50-60 cm'den daha derine inmez diyen kişiler zamanında 6-8 metre derinlik yalanlarıyla dedektör satan kan emici dedektörcülere olan nefretinden dolayımı yabancı bazı markaları hiç araştırmadan böyle bir iddia ortaya attılar ? Ben gerçeğin peşindeyim, bir yanlışlık varsa düzeltilmesinden yanayım, şunu belirteyim, 6-8 metre yalanlarından bende bıkmış birisiyim, hatta ülkemiz adına utanç verici diyebilirim, şimdi cevapları bekliyorum sabırsızlıkla, saygılar sunuyorum.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

ali artul
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen ali artul » 30 Tem 2010, 21:43

MAKSADIM HİÇBİR ARKADAŞIMIN MAKİNESİNİ ÇİHAZINI KÖTÜLEMEK KARALAMAK DEYİL
SLM Arkadaşlar bizzat kendim degişik marka dedektörlerle veya birtakım cihazlarla enazından 25 tane ruhsatlı kazıyaptım veya ortak oldum
Afedersiniz bir fare deligini oda diyen makineler var kazdım ve denedim okonuda arkadaşıma hakverebilirim benim makinem yok
SAYGILAR
BU DÜNYA YUVARLAKSA BAZILARI KÖŞEYİ NASIL DÖNÜYOR

efe75
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen efe75 » 30 Tem 2010, 22:18

evet arkadaşlar ben makineciyim vlf ve pulse cihazlar hakkında bayada bilgilerim var. ilk başta şunu söyleyeyim devlet satılan cihazlara karışmaz bunu aklınızdan silin birkere derinlige standart getiremezler. sadece toprakta 1 cm derinligi arttırabilmek için yıllarca ugrasılıyor arkadaşımız nasıl bu kanıya vardı bilmiyorum pulse cihazlar örnegin 20 cm çapı olan bi bronzu 1,5 2 m arası tespit eder bu çap daha buyuk olursa ve toprak temiz ise 4 metrelere kadar iner fakat kullanan kişi ne aradıgını ve cihazı toprak yapısını iyi bilecek vlf cihazlara gelince dedigi dogru 50,,,60 cm gibi ayırımlı olarak tespit eder tek para 30,,40 cm gibi ama parça buyukse ve kullanıcı işi bilen biri ise bu derinlik 1 metreye kadar iner minelab gp serilerinde bu olay daha farklıdır örnegin 4,5 gr lık bi parayı 60 cm den alırsınız fakat özellikle diyorum cihazı tanımak işi bilmekj yani ne aradıgını bilmek önemlidir. buyuk objelerde ise 1,5 2 metreye kadar sinyal gönderir.ama siz gidip kimseye danışmadan yerli zart zurt marka cihazlar alır iseniz satamazsınıda elinizde kalır elbet keşke bizim yerli cihazlarımızda iş yapsalardı onlar kullanılsa idi ama maalesef yok. başımdan gecen bi olayı sizlere kısadan aktarayım.arkadaşımın birisi ben dedi cihaz alıcam ne alayım anlattım lorenzi minelabı ve vlf cihazları fiyatlarını ist gitti kendi başına 106 cıların yanına gitmiş almışta aldıgını bile söylemedi aradan 3 ay geçtikten sonra bana diyorki bunu satıver bana bende seni kazıklamışlar ben alma dedim sen aldın şimdi ben bile bile kimi kazıklayayım dedim daha hala atıl drumda sıfır cihaz duruyor parası rezil oldu alan yok stanı .... misali bilgili olmak lazım ne arayacaz bu işi hangi cihaz yapar en uygunu hangisi bunu araştırıp öyle cihaz almak lazım.bilip bilmedende butun cihazları kotulememek lazım.....
xxx efe75 xxx

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 31 Tem 2010, 00:19

ali artul yazdı:MAKSADIM HİÇBİR ARKADAŞIMIN MAKİNESİNİ ÇİHAZINI KÖTÜLEMEK KARALAMAK DEYİL
SLM Arkadaşlar bizzat kendim degişik marka dedektörlerle veya birtakım cihazlarla enazından 25 tane ruhsatlı kazıyaptım veya ortak oldum
Afedersiniz bir fare deligini oda diyen makineler var kazdım ve denedim okonuda arkadaşıma hakverebilirim benim makinem yok
SAYGILAR

Ali usta herkesin görüşlerine saygımız var, herkes tecrübelerini dürüstçe yazabilir, önemli olan gerçeği öğrenmek ve her fikre saygılı olmak, dedektör ve görüntüleme cihazı kullanan tüm ziyaretçilerimizin bu konuya katkılarını bekliyorum, başka türlü bu konu aydınlanmayacak, özellikle belirteyim, hakaret, kavga v.s. harici hiçbir mesaj silinmeyecektir bu başlık altında, herkes gelip dürüstçe dedektör tecrübelerini yazabilir, gerçekten 50-60 cm.yi geçmiyorlarmı ? Geçen cihazlar varmı ? Varsa hangileri, hangi metal büyüklüklerinde, hangi toprak yapılarında ?
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

DAĞLI BALIKÇI
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen DAĞLI BALIKÇI » 31 Tem 2010, 00:36

Benim bizzat deneyerek gördüğüm Whites 6000 dı el büyüklüğündeki metali 80 cm den 5 litrelik yağ tenekesinide 1 metreden aldı.Ancak 30-40 cm den sonrasında ayrım yapamadı.Bunları bizzat kendim denedim.Kullananda çok önemli.Saygılar...

Kullanıcı avatarı
phanes

Okunmamış mesaj gönderen phanes » 01 Ağu 2010, 02:25

xxxtan-ok yazdı:arkadaşlar türkiyede dedektörler hiç biri 50-60cm fazlasını göstermez.
eminmisiniz? ve hangi dedektörü kullandınız?
veya hiç dedektör kullandınızmı?
http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

Ronin
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen Ronin » 01 Ağu 2010, 22:57

Tees'in sattığı dandik Gold Scope, Çin malı rezil mallar (Miner 5008, GD, GC), çok ucuz dedektörler hariç (Tesoro umax, c. scope 440, xp adx 150-250 vb) dedektörlerin çoğunluğu büyük malzemede 50-60cm'yi hayli hayli geçerler..

Belki arkadaşımız sadece yukarıda bahsettiğin dandik oyuncakları kullanmıştır o yüzden belki de böyle bir düşünce hasıl oldu..

Saygılar..

minelabiskender

Okunmamış mesaj gönderen minelabiskender » 04 Eki 2010, 21:45

"50-60 cm'I gecmez"
Sevgili kardeslerim bu iddia hem dogru hem yalnis !
Minelab ve Lorenz kalitesinde cihazlar icin dogru degil ...
Kendi tecrubelerime istinaden yaziyorum .
Minelab ile 2 (iki ) metreye kadar , Lorenz X3 ile 6 metreye kadar yuzlerce maden buldum.
Bu iddiayi kabul etmem mumkun degil ...
Bu derinliklere inemiyorsaniz her zaman yardima hazirim .
Unutmayin ; her zaman kullanici cihazdan ustundur.

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 04 Eki 2010, 22:21

minelabiskender yazdı:"50-60 cm'I gecmez"
Minelab ile 2 (iki ) metreye kadar , Lorenz X3 ile 6 metreye kadar yuzlerce maden buldum.

Forumumuza hoşgeldiniz. Sonunda iddialı birisi bu foruma yazdı ve 50-60 cm'de iddia edenlere güzel bir teklif oldu, gerçekten 50-60 cm.yi geçmeyen dedektörler var buna bir lafımız yok, ama tüm dedektörler 50-60 cmyi geçmez dersek çözümsüzlükten başka birşey üretmeyiz, 50-60 cm.yi geçenleri defineciye anlatmadığımız sürece defineciyi kandırmaya devam edecekler, kimse bu açıdan bakmıyor olaya... Saygılar sunuyorum

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

dr800

Okunmamış mesaj gönderen dr800 » 06 Eki 2010, 01:25

MustanG yazdı:
minelabiskender yazdı:"50-60 cm'I gecmez"

Forumumuza hoşgeldiniz. Sonunda iddialı birisi bu foruma yazdı ve 50-60 cm'de iddia edenlere güzel bir teklif oldu, gerçekten 50-60 cm.yi geçmeyen dedektörler var buna bir lafımız yok, ama tüm dedektörler 50-60 cmyi geçmez dersek çözümsüzlükten başka birşey üretmeyiz, 50-60 cm.yi geçenleri defineciye anlatmadığımız sürece defineciyi kandırmaya devam edecekler, kimse bu açıdan bakmıyor olaya... Saygılar sunuyorum
50-60 cm.yi geçmez İddiasında bulunan arkadaşıma genel manada katılmakla birlikte şöyle bir konuyu da açmakta fayda var.Hangi dedektör en derinden alır sorusu çok yuvarlak ve eksik bir sorudur.Ülkemizin her tarafında,abartısız her tarafında 20 yılı aşkın bir süredir dedektör kullandığımı belirterek söze başlayayım.Örneğin;White's eagle ile Bartın da ,kesinlikle abartmadan söylüyorum,50 cm.den 1,2 gr gümüş aldım.Mardin mazıdağında ise gpx 4000 ile çok zayıf bir sinyalin üzerine gittim.Çok çok zayıf bir ses değişimiydi,belli bellirsiz ve yanımda mezro olmadığı için karışımla ölçtüm;bir karış+4 parmak mesafeden bronz 15 cm. çaplı bir tas aldım.Biliyorum ki bu malzemeyi aynı aletle bartın da en az 1 metreden alabilirdim.Demek istediğimi sanırım anlamışsınızdır.GTI 2500 ile yine karadeniz ve Uşak -Kütahya arasında inanılmaz derinliklerden paralar aldım.Ama bu cihazı Diyarbakırda çalışmak için kullanırsanız avucunuzu yalar,bir ton da söver sayarsınız Garrett'e.Yaklaşık 5 yıl kadar önce şunu anladım ki;nerede ne arayacaksanız oraya göre cihazla gitmedikten sonra asla tam bir verim alamazsınız.Ve 5 yıldan bu yana bende 6 adet alet var.Nereye gideceksem oraya uygun cihazı alıyorum.sevgiyle kalın...

ali artul
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen ali artul » 06 Eki 2010, 16:27

SLM KONUYU ACMADAN BİRKUSURUM VARSA ÖZÜR DİLİYORUM
arkadaşlar bu konu baya acıldı arkadaşlarımızın kimi leri kullanıc önemli kimileri makine veya toprak yapısı diyor hepinize tecrübelerinizden dolayı saygım sonsuz
hani arkadaşlar derya sen burayı ac cıkmazsa kellemi koyarım gibi laflar sonrada cekip giderler sonrada ben makineyle para buldumda acmadılar acıkcası benim kendi görüşüm jeoloji arkoloji maden arama makineleri tespit yapabilir diyer makinelerle cok ama cok kazı yaptım bir arkadaşımın önerisiyle EXLORER SE yi araştırmaya başladım AYRIM KONUSUNDA
YANLIŞ ANLAMAYIN SÖZLERİMİ FİYAT ÖNEMLİ DEYİL YÜZ DE YÜZ AYRIM FAZLA DEYİL BİR METRE DERİNLİK OLAN MAKİNEDEN ARIYORUM ARAZİDE BENİM GİZLEDİGİM YERLERDE DENEME ŞARTIYLA MAKİNESİNE GÜVENEN MESAJ ATSIN
SAYGILAR
BU DÜNYA YUVARLAKSA BAZILARI KÖŞEYİ NASIL DÖNÜYOR

askdoktoru58

Okunmamış mesaj gönderen askdoktoru58 » 19 Eki 2010, 21:01

Merhabalar .ben dedektörle gömü buldum diyen varmı.yok neden çünkü kendi gömdüklerimizi tabi büyük olan metalleri 30 -40 cm den ancak okuyor.2 metreye 1 tek bilezik göm ara bulursa hepimiz alalım ondan????.cihaz satanlar asıl gömüyü bulanlardır.umut tacirleridir.saygılar

Kullanıcı avatarı
phanes

Okunmamış mesaj gönderen phanes » 20 Eki 2010, 05:55

ali artul yazdı:YANLIŞ ANLAMAYIN SÖZLERİMİ FİYAT ÖNEMLİ DEYİL YÜZ DE YÜZ AYRIM FAZLA DEYİL BİR METRE DERİNLİK OLAN MAKİNEDEN ARIYORUM ARAZİDE BENİM GİZLEDİGİM YERLERDE DENEME ŞARTIYLA MAKİNESİNE GÜVENEN MESAJ ATSIN
SAYGILAR
toprak altından bu dediğiniz şartlarda 1 mt den %100 ayırarak alan bir cihaz yok bunu kabullenin ve araştırmanızı ona göre yapın.
hiçbir cihaz toprak altından bakıra bakır,gümüşe gümüş,altına altın diyerek ayırım yapamaz,henüz böyle bir cihaz icad olmadı.
ama şu olabilir değerli değersiz olarak ayırmak mümkün olabilir,yani mıknatısa yapışan ve yapışmayan metaller.
değerli sınıfında bahtınıza kurşun da çıkabilir bakırda,yada bir aleminyum sprey kutusu.
bu yüzden net ayırım işine fazla kafa yormayın.zira ayırayım derken üzerine teneke kapatılmış bir küp altını da bırakır gidersiniz.
..saygılar..
http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

nicomedia41

Okunmamış mesaj gönderen nicomedia41 » 29 Kas 2010, 17:54

abi o zaman ne kullanacagız biz deprem bölgesindeyiz ve büyüklerimizin bize annattıklarıyla biliyoruz bişeyler,,herşeyin yeri degişmiş olabilir,nasıl bir çözüm bulmamız gerekiyor,,

“DİĞER MARKA METAL DEDEKTÖRLER” sayfasına dön