Vlf ve Pulse farkı

Dedektör Forumlarımızda Başlığı Olmayan Diğer Dedektör Marka ve Modellerinin Anlatılacağı ve Sorulan Soruların Cevaplanacağı Forumdur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Vlf ve Pulse farkı

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 19 Ara 2012, 00:46

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 9mMAzF2Yuw

kullanılan cihazlar minelab expolrer se, fisher f2(yanlıs görmediysem), ace 250 ve fısher gemini 3 (pulse 2 box)
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

kurtaran

Re: Vlf ve Pulse farkı

Okunmamış mesaj gönderen kurtaran » 19 Ara 2012, 09:36

bu karşılaştırma bence yanlış..neden vlf cihazlar ayrı ,,,pulsa cihazlar ayrı,,,bu adam pulsa cihaz karşılaştırması yapacaksa,,lorenz,,pulsa..veya pi sistem cihazlarla yapması lazım..bana göre mantıksız karşılaştırma..vlf başlıklar ufak ...cihaz ayarları yok..

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 19 Ara 2012, 21:13

bence gayet mantıklı insanlar vlf cihazlara 5 bin tl 6 bin tl verirken bu vidyo herşeyi kanıtlamış durumda neden ? minelab fisher ve garret kendini kanıtlamış ve binlerce makina satan firmalar bunlar bi pulsenin yaptığını yapamıyorlarsa demekki hiç bir vlf yapamaz ve bu makina 4,10 vb.. metrelerde çekiyor diye satılamaz. Bende biliyorum pulselerin kendi aralarında yarısmaları gerektiğini senelerdir bu işin içindeyim bu vidyoyu paylasmamdaki amaç dünyaca ünlü firmaların vlfleri bile bu derinlere inememesidir ve dikkatinizi çektiyse üstüne toprak atıldıgındaki algılama mesafesi ve toprak atılmadan algıdığı mesafe hatrı sayılır cmlerde oynuyor bilgilendirici bi vidyo. polemik olarak algılanmasın söylediklerim kurtaran kardeşim sende söylediklerinde haklısın.

kurtaran

Okunmamış mesaj gönderen kurtaran » 20 Ara 2012, 10:46

sayın giryan kardeşim.vlf ayrı pulse cihaz ayrı vlf tek tek icindir..pulse derin cihazdır tek tek icin değildir bendede vlf minelab var...tektekci vlf alır,, toplu ve derine inmek isteyen pulsa alır...bende diyorum ki o karşılaştırmayı yapan şahıs pulsa lorenz 5 ile karşılaştırsaya sonuc ne olur..

kurtaran

Okunmamış mesaj gönderen kurtaran » 20 Ara 2012, 10:50

kurtaran yazdı:sayın giryan kardeşim.vlf ayrı pulse cihaz ayrı vlf tek tek icindir..pulse derin cihazdır tek tek icin değildir bendede vlf minelab var...tektekci vlf alır,, toplu ve derine inmek isteyen pulsa alır...bende diyorum ki o karşılaştırmayı yapan şahıs pulsa lorenz 5 ile karşılaştırsaya sonuc ne olur..
birde ben minelab haricinde vlf gurubunda 5000 veya 6000 dolara cihaz pek rastlamadım..iş yapacak vlf cihazlar piyasada 1000 den başlıyor 3000 veya 4000 tl cihaza kadar gidiyor ....2000 tl ye vlf olarak iş yapacak sakal kadar cihaz bol türkiyede

kurtaran

Okunmamış mesaj gönderen kurtaran » 20 Ara 2012, 10:54

kurtaran yazdı:
kurtaran yazdı:sayın giryan kardeşim.vlf ayrı pulse cihaz ayrı vlf tek tek icindir..pulse derin cihazdır tek tek icin değildir bendede vlf minelab var...tektekci vlf alır,, toplu ve derine inmek isteyen pulsa alır...bende diyorum ki o karşılaştırmayı yapan şahıs pulsa lorenz 5 ile karşılaştırsaya sonuc ne olur..
birde ben minelab haricinde vlf gurubunda 5000 veya 6000 dolara cihaz pek rastlamadım..iş yapacak vlf cihazlar piyasada 1000 den başlıyor 3000 veya 4000 tl cihaza kadar gidiyor ....2000 tl ye vlf olarak iş yapacak sakal kadar cihaz bol türkiyede
bu karşılaştırma şuna benziyor şahin araba ile reno clio nun yarışı gibi

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 20 Ara 2012, 13:49

lorenz tabikide tartışılmaz dünyanın en iyi pulse cihazıdır aksini söyleyen yalan söyler karışılaşmayı rahat kazanır.

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 20 Ara 2012, 14:09

kurtaran yazdı:
kurtaran yazdı:
bu karşılaştırma şuna benziyor şahin araba ile reno clio nun yarışı gibi
arkadaşım sen konuyu tam anlamamışsın baska seyler söylüyorsun. bu ülkede zamanında vlfler 10 metre ceker diye cok o fiyatlara satıldı ozaman nerdeydin bilmiyorum. minelabın o fiyatlara sattıgı cihazlar vlf değil ayrıca. bendede minelab var 2006dan beri minelab kullanıyorum bana lütfen bu konularda ders vermeye calısma saygılar.

kurtaran

Okunmamış mesaj gönderen kurtaran » 20 Ara 2012, 17:18

ustam tamam en büyük sensin sana ders vermek ne hattimize...sen birde 2006 başlamışsın bu işe..birde o cihazlar varken sen nerdeydin sorusunada avrupada calışıyordum...tabi biz burdaki durumları bilemeyiz...büyük ustalara saygımız sonsuzdur....sağlıcakla kal

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 20 Ara 2012, 19:12

kurtaran yazdı:ustam tamam en büyük sensin sana ders vermek ne hattimize...sen birde 2006 başlamışsın bu işe..birde o cihazlar varken sen nerdeydin sorusunada avrupada calışıyordum...tabi biz burdaki durumları bilemeyiz...büyük ustalara saygımız sonsuzdur....sağlıcakla kal
2003 ten beri bu işi yapıyorum ben 14 yasımda basladım yasımda 24 ilk dedektörü 2006da aldım babam aldı daha dogrusu 4 sene arkasında capayla gezdim çekirdekten gördüm bilgilendim ben çok ustayla tanıstım çok insanla çalıstım. çok defineci gördüm burda kazıklanan ellerinde milyar verdikleri cubuklar bi işe yaramayan alan taramalar pulse diye satılan vlfler vlf diye satılan 15 cmye anca inen dedektörler sen yurt dısındaydın ama ben burda arazideydim makina bilgin benden daha coktur saygı duyarım. seni tanımam etmem ben burda usta değilim admin oldum diye usta olacagım anlamına gelmıyor ben burda kendi dogrularımı savunuyorum ve herkeze bunları söylüyorum dilimin döndüğünce anlatıyorum burda amacımız insanları dogruya yöneltmek bunuda bilen biliyor bilmeyenlerde arkamızdan sallıyor tas kaya falcısı yok dedektör satıcısı benim ne firmam var nede burda işaretlerde bildiğimizi söylediğimizde insanlardan 1 lira cıkarımız var. üstüne basa basa söylüyorum ben usta falan değilim bana kimse bundan sonra usta demesin bana usta yazıldıgında emin olun silicem usta kısmını. Ben sana kötü bi söz söylemedim ama bilmeden kırıldıysan senden özür dilerim. Bu konuyu paylasma amacım yine söylüyorum vlfyle pulseleri hala ayıramayan insanlar var ve bu işe hiç başlamayan insanlar var siteyi gezen ögrenmeye calısan adam güzel bir vidyo cekmiş bilgilenelim istedim. Yoksa sende biliyosun bende biliyorum vlf ve pulse aynı kefeye konmaz.

kurtaran

Okunmamış mesaj gönderen kurtaran » 21 Ara 2012, 00:04

bilgi amaclı bir daha kesinlikle yazı yazmam..bu son olsun.yaşım 24 diyorsun ben makinayı u.s.a dan getirtiğimde sen daha dünyada yokmuşun....bu yazım son..bu yazışmalar ne hikmetse bilgiden aşıp yanlış anlaşılıyor...31 senelik makinacıyım öteki sitelerden yine kendi bilgim az olur diye bilgi alışverişinde bulunmuşluğum olur,yinede her zaman tecrübeyi ve bilgiyi aramışımdır... ama sorduklarım , yazıştıklarım hep mega elektronikci ..velhasıl sana hayırlı günler.... birde minelabın vlf gurubu hatta gold serisi cihazı halen piyasaya sürülüyor

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 21 Ara 2012, 00:29

kurtaran yazdı:bilgi amaclı bir daha kesinlikle yazı yazmam..bu son olsun.yaşım 24 diyorsun ben makinayı u.s.a dan getirtiğimde sen daha dünyada yokmuşun....bu yazım son..bu yazışmalar ne hikmetse bilgiden aşıp yanlış anlaşılıyor...31 senelik makinacıyım öteki sitelerden yine kendi bilgim az olur diye bilgi alışverişinde bulunmuşluğum olur,yinede her zaman tecrübeyi ve bilgiyi aramışımdır... ama sorduklarım , yazıştıklarım hep mega elektronikci ..velhasıl sana hayırlı günler.... birde minelabın vlf gurubu hatta gold serisi cihazı halen piyasaya sürülüyor
neyi kanıtlamaya calısıyorsun ? ben sana vlf ve pulsenin arasındaki farktan bahsediyorum sen hala yok clio şahin yok lorenz bunu geçer yok bilmem ne 31 senelik makinacısında konunun başlıgını neden yanlış anladıgının farkında değilsin? ben elektronikten anlamam nasıl mega elektronikçi oldugumun kanısına vardın? neyse ben senden özür diledim fakat görüyorum sen buraya bilgi paylaşmak için değil tartışmak için gelmişsin ve gördüğüm kadarıyla saygı duydugum bi sitede DEDİKODU yapmaya calısmıssın yaptıgın çok ayıp 31 senelik makina bilgin var ama insanlığıda unutmuşsun. Zaten bilgili bir insan kendini kanıtlamaya calısmaz sanada iyi günler. Bahsini ettiğin minelablar vlf ve gold serileri Hala piyasada ama 5 bin dolar 6 bin dolar değil.

“DİĞER MARKA METAL DEDEKTÖRLER” sayfasına dön