S.A. KARDESLERİM BEN YENİ BİR ADET DELTA PULSE ALDIM....

Piyasadaki Lorenz, Pulse Star Pro 2, Ground Pioneer 4500, SSP 3000 Detech Gibi Pulse Sistem Metal Dedektörlerin Ele Alınacağı, Kullanıcı Tecrübelerinin Anlatılacağı ve Sorulan Tüm Sorulara Cevap Verilecek Paylaşım Forumudur...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

mahmut20

S.A. KARDESLERİM BEN YENİ BİR ADET DELTA PULSE ALDIM....

Okunmamış mesaj gönderen mahmut20 » 01 Ağu 2010, 17:20

BENI YARDIMCI OLURMUSUNUZ 4 GÜN ÖNCE DELTA PULSE PRO OTOMATİK ...PULSE SİSTEM BİR CİHAZ ALDIM AMA DAHA HİÇ ARAZİYE ÇIKMA SANSIM OLMADI..DAHA İNŞ. BİR ARA ÇIKACAĞIM AMA ÇIKMADAN ÖNCE BİR KAÇ SORUM OLACAKL SİZ KARDEŞLERİM YARDIMCI BİR BİLGİ VERECEĞİNİZE UMUYORUM...

BEN BU MAKİNAYA AYRIMSIZ OLARAK YANI BİLEREK ALDIM.... PEKİ HİÇ Mİ AYRIM YAPMIYOR MU BU CİHAZ..

2 ADET BASLIK VERDİLER 125X125 KARE BASLIKLA BİRDE 33 CM ÇAPLI BASLIK ..BUNLAR SİZCE NE KADAR DERİNLİK İNEBİLER. TAHMIN SADECE...

SİZCE ARAZİYE ÇIKTIĞIM ZAMAN MİNARELLİ TUĞLALARA ÖTERMİ.. YANI BOŞ BOSUNA İŞLEM YAPTIRABİLİR Mİ...KISACASI BİRDE ALIŞABİLİRMİYİM BU CİHAZA BAZI ÜSTATLARIMIZDAN BİR BİLGİ ALDIM ONLARIN BİLGİSİNİ DAYANARAK DİYORLARKİ Pİ SİSTEM CİHAZLARDA 1MT.DEN SONRA EN KRAL CİHAZ BİLE AYRIM YAPAMAZ DİYORLAR

KISACASI BEN BU CİHAZLA İ,Ş YAPABİLİRMİYİM...OLUMLU VE YA OLUMSUZ BENI KISACA BİLGİ VEREBİLİRSİNİZ....TABİKİ HER ŞEY KISMET VE NASİPTİR AMA ..YİNEDE BEN DEĞERLİ USTALARIMDAN BİLGİ ALMAK İSTEDİM.. YİNEDE SİZLERDEN Allah RAZI OLSUN..RABBİM HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE VERİR İNŞ.

efe75
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Re: S.A. KARDESLERİM BEN YENİ BİR ADET DELTA PULSE ALDIM

Okunmamış mesaj gönderen efe75 » 01 Ağu 2010, 18:23

delta pulse kulladıgım bicihaz degil fakat hangi cihaz olursa olsun kullanmasını ilk önce öğreneceksin yani cihazı tanıyacaksın lorenzler dahi derindekini ayırt etmezler dogrudur zaten derinde oldumu demirde olsa bakacaksın tuglaya ötermi bilmem ama tuglaya ötüpte bunu anlaya biliyorsan cihazlar derin dalar senin ilk yapacagın cıkmadan önce arayacagın buyuklukte bi parcayı araziye gotur kaz bir yeri veya kazılmış bir yerbul gom dene cihazını tanı sonra cıkarsın dolaşmaya saygılar.
xxx efe75 xxx

mahmut20

Okunmamış mesaj gönderen mahmut20 » 02 Ağu 2010, 19:58

kardesim eline diline sağlık az da olsa bilgi vermissin...RABBIM HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN...!!!!

efe75
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen efe75 » 03 Ağu 2010, 01:08

amin kardeşim Allah işini rast getirsin
xxx efe75 xxx

mahmut20

Okunmamış mesaj gönderen mahmut20 » 03 Ağu 2010, 16:47

amin kardesim RABBİM HERKESİN GÖNÜLÜNE GÖRE VERSİN....... EVET BU GUN DENEME YAPTIM DELTA PULSE İLE MAKİNA TOĞRAGA YAPISINDA ÖTÜYOR NEDEN OLABİLİR.. BÜYÜK BASLIKTA TA AYNI KÜÇÜK BASLIK TA AYNII..BU SORUN BENDEN Mİ YOKSA MAKİNADAN MI :) EĞER BÖYLE İSE BU CİHAZ İLE İŞİMİZ ZOR VALLA :) YERE KOYARIM KALDIRIM ÖTER NASIL BİR RANDIMANDA KULLANACAĞIM BİLMİYORUM VALAAA:)

mahmut20

Okunmamış mesaj gönderen mahmut20 » 03 Ağu 2010, 17:24

USTALARIM ARKADASLARIM ŞU DELTA PULSE YE KULLAN BİRİ VARSA BANA Allah RIZASI İÇİ YARDIMCI OLSUN YOKSA BEN KAFAYI YIMEDEN MAKİNAYA KIRCAM...ARKADASLARIM USTALARIM BEKLİYORUM YORUMLARINIZI...!!!! LÜTFEN

efe75
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen efe75 » 03 Ağu 2010, 22:24

kardeş pulse cihazlarda başlıgı yere fazla yaklaştırmayaksın toprak mineraline göre 20cm ve 50 cm havadan gezdireceksin ayrıca sıfırlama butonu olması lazım yokmu? varsa arayacagın yukseklikten 20 cm yukarıda bas sıfırla sonra arayacagın mes<afeye indir zemin sesi varmı pulselerde bilmiyorum varsada bu sesi randımanlı şekilde duyman gerekiyor.
xxx efe75 xxx

mahmut20

Okunmamış mesaj gönderen mahmut20 » 03 Ağu 2010, 22:37

anlıyorum ama efe kardesim mesela ufak baslıkla arama yapacak olursam 20-ve ya 50 cm havada reset düğmesi var atıyorum...daha sonra baslığa yere koyuyorum belli bir süre bekliyor...yine parazit yapar gibi ses vermeye devam ediyor..... şimdi bende 33 cm baslık var onunla böyle yaparsam haytta tekçilik yapılmaz bırak tekçiliği 1,50 mt re iner mi bu baslıkla ..125 x 125 cm kare baslıkla 20-50 cm havaya kaldırınca tamam ses kesiliyor yere koydum yine o da tekrar baslıyor..ötmeye..ben bununla mesela 2mt asagıda metal ı nasıl söyler buu anlamadım gitti biraz karışıkmıs bu makinalar ben hep vlf kullandığım için biraz bana ters geldi..havada iken yanı 30 cm yukarıda gezdiriken...2metre asagıdaki metali nasıl bir ses verecekki hala anlamadım..kısık sesmi yoksa yine yakınmıs gibi veriri burada karıştıyorum ben neyse yardımlarınız esirgemeyın lutfen

efe75
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen efe75 » 03 Ağu 2010, 23:21

mahmut kardeş sen madem tekleme yapacan ne işin var pulse cihazla? küçük başlıgı unut eger bunun yanında vlf bi cihazın yoksa noktalama yapmak için küçük başlıgı noktalama için kullanacaksın teklemeyi unut buyuk başlıkla buyuk malzemeler için kullanacaksın havada sıfırladın resetledin 60cm civarı topraga azami yaklaştırabildigin kadar yaklaştır dengeli kullanacaksın toprak sesi ile metal sesini ayırt etmek için daha öncede dedgim gibi kaz biryerleri ceyran akımı falan olmayan yeri ornegin bi bakır veya alimiyum guyum olabilir koy denemeler yap .daha iyi anlarsın veya etrafında pulse cihaz kullanan birileri varsa onunla git biraz gez.
xxx efe75 xxx

mahmut20

Okunmamış mesaj gönderen mahmut20 » 04 Ağu 2010, 10:20

anlıyorum efe kardesim sağol ama ben onu kasdetmedim..mesela bu 33 cm çapla kaç cm derin ilebilir ben onu kastedmiştim.zaten vlf var tek için ben sadece pulse ile küçük baslıkla nekadsar inebilir derine yanı tekçilik için değil yanı dimi onu kasteddim ben.hanı dedim 20-50cm havada arama yapıcam yaa küçük baslıkla ne kadar derine inebilir bu mesafeden mesela 1 mt reye iner mi..!!!

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 04 Ağu 2010, 12:28

delta pulseyi bilmiyorum ama pulse cihazlarda küçük başlık arama yapılacak yerde yüzeyi temizlemek içindir yani küçük başlıkla çöpleri toplarsın sonra büyük başlığı takar aramanı yaparsın. Şimdi bu makinayı nerden aldın kimden aldın hiç eğitim almadan makinaya para verilmez ki verdinmi böyle ugrasırsın
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

mahmut20

Okunmamış mesaj gönderen mahmut20 » 04 Ağu 2010, 15:08

katılıyorum sana giryan kardesim....!!!!! verilmez ama olacak ya sizlerin bilgisi ileeeeee daha acemıyız bu makinada :)

baltasapı

Okunmamış mesaj gönderen baltasapı » 04 Ağu 2010, 15:18

Kullandıgım bir cihaz 8 metre derinlige kadar hiç af etmiyor aynı zamanda ayırıcı özelligi çok yüksek randımanlı. bu cihazı en acemi definecinin eline ver hiç korkma özellikle altın ve gümüş üzerine hiç af etmiyor. tek özelligi araziye çıkıp kullanmadan önce kesinlikle başlıgın alt yüzeyini sıvı yagın içinde bolca ezilmiş sarmısaka çok güzel yaglamak gerekiyor. mutlaka kullanırken güneşi ardınıza almanız gerekir hayırlı olsun .

efe75
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen efe75 » 04 Ağu 2010, 16:35

:lol: :lol: :lol: :lol: bune ya ne sarımsagı ne güneşi ne 8 metresi bu kimmiş ya merak ettim
xxx efe75 xxx

Ronin
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen Ronin » 04 Ağu 2010, 23:33

baltasapı yazdı:Kullandıgım bir cihaz 8 metre derinlige kadar hiç af etmiyor aynı zamanda ayırıcı özelligi çok yüksek randımanlı. bu cihazı en acemi definecinin eline ver hiç korkma özellikle altın ve gümüş üzerine hiç af etmiyor. tek özelligi araziye çıkıp kullanmadan önce kesinlikle başlıgın alt yüzeyini sıvı yagın içinde bolca ezilmiş sarmısaka çok güzel yaglamak gerekiyor. mutlaka kullanırken güneşi ardınıza almanız gerekir hayırlı olsun .
:hahaha Sarimsak kokusuna butun defineler 8mye kadar kacacak yer ariyor demek ki :hehehe

“PULSE SİSTEM METAL DEDEKTÖRLER” sayfasına dön