5 PARALIK DEDEKTÖR 10 PARALIK ARAZİ

Bu Forumda Tektekçiliğin Nasıl Yapılacağı, Hangi Dedektör Çeşitlerinin Kullanılacağı, Tektekçilik Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar ve Tektekçilikle Alakalı Her Konu Paylaşılacaktır..

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
arkeolog3407

5 PARALIK DEDEKTÖR 10 PARALIK ARAZİ

Okunmamış mesaj gönderen arkeolog3407 » 21 Tem 2009, 13:05

HERKESE HAYIRLI HAFTALAR HAYIRLI İŞLER HANİ DERLER YA AVCILAR 5 PARALIK TÜFEK 10 PARALIK KÖPEK YANİ KÖPEK OLMASSA AVLANAMASSIN VE İYİ KÖPEĞİN OLMASI LAZIM BENDE BU TEK TEKÇİLİĞİ BİRAZ ÖYLE GÖRÜYORUM MESELA BİRÇOK TANIDIĞIM VAR DEDEKTÖRÜ VAR AMA ARAZİYİ BİLMİYOR YANİ BİDE KALİTELİ ARAZİ OLMASI LAZIM TOPRAĞI VERİMLİ OLUCAK FAKİR BİZANSLARIN YAŞADIĞI YERLER OLMAMALI SADECE DEDEKTÖR ALMAKLA BİTMİYOR NE BİLEYİM EN İYİSİNİ ALSANDA İŞİ BİLMEDİKTEN SONRA HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR BİR BİLENİN YANINDA BENCE STAJ YAPMALI :) YANİ SONUÇTA BEN BU ARAŞTIRMA VE TEK TEK İŞİNİ HOBİ OLARAK YAPIYORUM VE KİMSEDE MESLEK GİBİ GÖRÜP PARA KAZANICAM DİYE YAPMASIN YANİ KENDİNİ ÇOK KAPTIRIRSAN ELİNDE OLANDA YOK OLUR SİZE TAVSİYEM

efe75
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Re: 5 PARALIK DEDEKTÖR 10 PARALIK ARAZİ

Okunmamış mesaj gönderen efe75 » 21 Tem 2009, 13:19

evet kardeş aynen oyle herkez hemen güzel cihaz varmı diye sorar işte oyle olmuyor bilende bilmeyende konusur sadece cihazla iş bitmez bolgen guzel olacak işi ilk once sen bilecen arazi uygun olacak ve ne aradıgını cihazın ne kadar derinden ne alacagını bileceksin ve yanındakilerde işi bilecek veyada bilene uyacak bir grupta herkez ya cok bilgili olacak veya bilene uyacak eger yanındaki işi bilmiyorda bilgiçlik yaparsa hıyar tarlasına girersin birde kotu cihaz yoktur kotu makineci vardır bunuda unutmayalım en kotu cihazla dahi iş biliyorsan calışırsın bölgende güzelse elbette
xxx efe75 xxx

Kullanıcı avatarı
arkeolog3407

Okunmamış mesaj gönderen arkeolog3407 » 21 Tem 2009, 13:28

YA TABİKİ EFE75 SANA HAK VERİYORUM BEN MESELA DAHA ÖNCE 2 DEFA YAKALANDIM BÖLGEMDE TANINMIŞ BİRİYİM BENİ GELİR BULURLAR İŞTE CİHAZ VARMI İYİ ŞURADA ŞU VAR YOK BÖYLE OLDU FALAN TEK DEDİĞİM BEN DEFİNECİ DEĞİLİM İŞARET HAKKINDA YARDIMCI OLABİLİRSEM OLURUM YOKSA BEN TEKTEKÇİYİM HEEE BİDE MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ VAR DAHA ÖNCEDEN BÖYLE DEFİNECİLERE UYUP GİTTİĞİM YERLER VAR MESELA TEK TEK YAPILACAK YERLERİDE BU SAYEDE KEŞİF EDEBİLİYOSUN SADECE O YARARI OLUYOR

efe75
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen efe75 » 21 Tem 2009, 13:37

evet kardeşim şimdi gelelim güzel cihaz işine bolgeye gore cihaz seçmek lazım bence en iyisi minelab gp serisi ama bunların avantajları dez avantajları vardır bolgeyi tanımıyosun ilk giriyorsun diyelim sen buraya gp ile girersen fazla gezemezsin ayırım azdır seri degildir gümüşü pis bronzları fazla sevmez ama altın ve elektron u cok sever onun için ilk girdigin yere minelab expolorer ,wihites xlt,gmax,yani ayırımı yuksek cihazlarla gireceksin numuneyi alıp ondan sonra gp ile gireceksin he birde bolgen buyuk bronz falan veriyorsa burada lorenz deepmax3 kablo baslık ile gezip yuzun deki küçük seyleri atlayıp derin buyuk arayada bilirsin buda derin der iken elbette 10 metre degil inanmayın en azami 3 metre buda olabilecek en buyuk parcaya simdi sizler yorumlarınızı yapın yanlışım varsa düzeltin ben cıkıyorum iki gün sonra anca girerim tekrar yorumlarız sizlere hayırlı işler
xxx efe75 xxx

Kullanıcı avatarı
arkeolog3407

Okunmamış mesaj gönderen arkeolog3407 » 21 Tem 2009, 13:45

daha önce gp serisini kullanmadım explorer se kullanıyorum ve memnunum ve ikinci bir dedektöre gerek duymadım işimi görüyor diye tabi daha önceden çok farklı dedektörler kullandım american eagle 2 işte qick draw 2 explorer ilk çıkanını kullandım ve en son explorer se de noktaladım işi ama minelab serisinden şaşmam bide alışkanlık oldu hani kendi silahınla attığını vurursun ama başkasının silahını alınca vuramassın neden el alışkanlığı vardır artık bendede bu dedektör işi öyle oldu :)

Kullanıcı avatarı
phanes

Okunmamış mesaj gönderen phanes » 22 Tem 2009, 04:51

böyle arazi ve cihaz deneyimi olan arkadaşlar arttıkça bu forum tadından yenmez.
bende minelab,cıyım elimde explorer II var ama nasip olurda bulursam birde minelab extreme alıcam.
minelab tan başka cihaz elime almam bu yüzden siz minelab,cıların yazılarını özellikle takip edicem,elinize sağlık..
http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

DAĞLI BALIKÇI
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen DAĞLI BALIKÇI » 18 Oca 2010, 22:34

Arkadaşlar bende whites dfx300 ve whites coınmaster 6000 di kullandım.dfx300 ayrım olarak çok güzel ama derinlik zayıf.coınmaster ise tek parayı epey derinden alıyor.ayrım olarak profesyonellik istiyor.Her ikisindende çok memnunum.Ben tektekçilikte minelabı hepsinden üstün görüyorum ama maddi açıdan ona sahip olabilmek epey zor,yani çok pahalı.SAYGILAR..

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 02 Şub 2010, 02:21

çok güzel bilgiler paylasmısınız tskler. bencede tektekcilik definecilikten cok daha zevkli bişey gözünüz sürekli oynuyor hem yere bakıyosunuz hem saga sola bakınıyosunuz sürekli değişik yerlerde arama imkanınız oluyor 4 senedir bende yapıyorum bu işi ilk white's in veteriner dedektörüyle basladım 1 sene sonra minelap explorer 2 aldım 3 senedir onlayım cok iyi bir makina boş cevirmiyor kendi yerlerinizi iyi bilmek dönemini kimlerin gelip geçtiğini bunları bildiginiz zaman zevkli oluyor. Minelabtan tavsiye edeceginiz bi makina varmı mesela phanes usta extreme nasıl bir cihaz yani explolrer 2 den daha mı iyi bilgi verirmisin
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

Kullanıcı avatarı
phanes

Okunmamış mesaj gönderen phanes » 02 Şub 2010, 02:44

evet haklısın minelab explorer 2 yi uzun zamandır kullanıyorum dediğiniz gibi yeni başlıyanlar için tatmin edici ve güzel bir cihaz,ancak yine minelab'ın pulse olanı elinize geçtimi tekrardan gezdiğiniz yerleri gezmeniz gerekebilir zira vlf ye göre daha derindirler.
extreme gelince çok parazitli ve herkezin sabır gösterip kullanacağı cihaz değildir ancak gümüşe biraz daha duyarlıdır,explorerden dahamı iyi demişsiniz derinlik olarak elbette daha iyidir çalışma sistemi olarak pulsedir,ama ayırım derseniz vlf yani explorer daha iyidir..
http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 02 Şub 2010, 03:43

Tesekkürler usta bilgi için. ayrımda kurşunda cok zorluk yaşanıyor ayırt edemiyor kurşunu. Minelabın pulse cihazlarından birini alıcam artık vlf yle bi yere kadar usta
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

Kullanıcı avatarı
muslumkar
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen muslumkar » 24 Mar 2010, 23:18

slm arkadaslar garrett ace 250 tek tek icin tavsiye edermisiniz kullanan arkadaslardan yardim lutfen bosa almayalim ...

Kullanıcı avatarı
muslumkar
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen muslumkar » 25 Mar 2010, 01:11

muslumkar yazdı:slm arkadaslar garrett ace 250 tek tek icin tavsiye edermisiniz kullanan arkadaslardan yardim lutfen bosa almayalim ...
sevgili arastirmaci cok iyi tarif etmis buldum baska bi sayfada ace ile ilgili almaya karar verdim saolun ...

“TEKTEKÇİLİK NEDİR, NASIL YAPILIR, TEKTEKÇİLİK VİDEOLARI” sayfasına dön