ELEKTRON

Bu Forumda Tektekçiliğin Nasıl Yapılacağı, Hangi Dedektör Çeşitlerinin Kullanılacağı, Tektekçilik Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar ve Tektekçilikle Alakalı Her Konu Paylaşılacaktır..

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

trli

ELEKTRON

Okunmamış mesaj gönderen trli » 18 Tem 2010, 02:31

selam ustalar benim en çok merak ettiğim bu ELEKTRON dediğiniz maden fotoğraflarını ekleyebilirmisiniz ben boludanım sanırım bu maden ege ciwarında çıkyo yorumlarınızı bekliycem şimdiden teşekkürler

anafartalar45

Re: ELEKTRON

Okunmamış mesaj gönderen anafartalar45 » 18 Tem 2010, 18:56

ELEKTRON ALTIN VE GÜMÜŞÜN KARIŞIMINA ELEKTRON DENİR ELEKTRON PARALAR YÜZDE YETMİŞ DÖRT ALTIN YÜZDE YİRMİ ALTISI GÜMÜŞ KARIŞIMINDAN ELDE EDİLEN PARALARA ELEKTRON PARA DENİR ÖZELLİKLE PARAYI İLK İCAT EDEN LİDYALILAR BOLCA BASMIŞLAR

efe75
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen efe75 » 20 Tem 2010, 00:22

evet arkadaşım bende biraz bahsedeyim elektron altın ile gümüşü birbirinden ayıramadıklarızamanda buda m.ö620 yıllar (net tarihi bilinmemekle beraber)basılan paralara denir aynı zamanda elektrondan yapılmış takılar ve eşyalarda vardır. he ilk parayı lidyalıların bastıgına gelince arkeoloklar bu konuda net bir fikre varmış degildir denildigi gibi ilk parayı lidyalıların basmadıgını savunanlarda vardır ki bencede öyle m.ö 620 li yıllarda iyonluların bastıgı archaik deniz dalgalı elektronlar vardır ve daha önceleri degiş tokuşta kullanılan elektron parçaları ve bronz eşyalar aynı zamanda alyattes gresus un babası degilmidir? lidyalılar altın ile gümüşü birbirinden ayırıp kendi sembolu olan aslan ve boga resimli paraları archaik dönemin sonlarına dogru basmışlardır bunu araştırabilirsiniz tarihleri aklımda kaldıgı kadarıyla yazdım.hatam varsa affola.
xxx efe75 xxx

sleperd

Okunmamış mesaj gönderen sleperd » 21 Ara 2011, 06:06

trli yazdı:selam ustalar benim en çok merak ettiğim bu ELEKTRON dediğiniz maden fotoğraflarını ekleyebilirmisiniz ben boludanım sanırım bu maden ege ciwarında çıkyo yorumlarınızı bekliycem şimdiden teşekkürler
Örnek bi elektron.

Ağırlığı 2.51 gr Müzayede Fiyatı:4500 dolar kendisi minicik ama ederi kocaman.20 tane avucunda olsa kimse farketmez.Oysa sen avucunda 90 bin dolar gezersin:)))

Resim

AlyaTTes

Okunmamış mesaj gönderen AlyaTTes » 21 Ara 2011, 23:23

parayı ilk bulan lidyalılar degıl fakat ılk baskıyı yanı uzerıne resım koyan lıdyalılardır. kullandıkları madende elektrondur. bundan once ınsanlar bakır, bronz hatta demır gıbı cubukları alısverıste kullanırdı. bunların uzerınde hayvan fıguru vs. fıgurlerde bulunurdu. ornegın bıcak en cok kullanılan bırımdı.

“TEKTEKÇİLİK NEDİR, NASIL YAPILIR, TEKTEKÇİLİK VİDEOLARI” sayfasına dön