Tektekçilik nasıl yerlerde yapılmalı???

Bu Forumda Tektekçiliğin Nasıl Yapılacağı, Hangi Dedektör Çeşitlerinin Kullanılacağı, Tektekçilik Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar ve Tektekçilikle Alakalı Her Konu Paylaşılacaktır..

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Re: Tektekçilik nasıl yerlerde yapılmalı???

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 12 Eyl 2009, 21:35

Benim Fikrim' Tektek yapan insan her yerde aramalı AKLA HAYALE gelmiycek yerlerden neler cıkıyor bunları göz önunde bulundurmalı şuanda zaten nenelerimizin dedelerimizin anlattıkları yerler talan edilmiş. yeni yerleri bizim bulmamız gerekiyo eğer cok gezerseniz makinayla inanınki birşeyler denk geliyo umulmadık yerlerden o yüzden derimki mantıgınızı kullanın kendinizi yönlendirin bu iş yaşlıların anlatmalarıyla olmaz. Gönül verdiyseniz bu işe çoooook gezin.... Misya beni yanlış anlama ben fikrimi söyledim teşekkürler kolay gelsin.
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

eçine
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen eçine » 12 Şub 2010, 21:22

merhaba misya usta sana bi bi konuda fikrini danışmak isterim tabi ki form daki arkadaşlarda fikirlerini bildiklerini aktarabilirler.
hocam memlektimde tesadüfen su arkının yanın da 1 adet para buldum araştırdım romanın 3 dönemini ait bakır para acaba ben tek teke parayı bulduğum yerdenmi başlayayım yoksa dağlık alandanmı ayrıca bakır para çıkan yerlerden altın para çıkmasının ihtimali varmıdır.benim matığıma göre vardır çünkü 3 dönem yaşantısı varsa 1 ve 2 dönemimde mutlaka vardır diye düşünüyorum.saygılar..

Kullanıcı avatarı
superlover9

Okunmamış mesaj gönderen superlover9 » 23 Şub 2010, 15:01

arkadaşlar benistanbuldayım trakyalıyım bizim köyün eski tarihi gecmişi bir yerde bir kaç para bulmustum bir bakır sikke 4 adet 22 gramlık kulplu kare gümüş iskender parası bir adet altın para altın parada bizans askeri iki yalvarana üstten mızrak saplar vaziyette ama adam tarlasına talas dökmüş ve gazoz kapakları karıstırmıs bu bizi bayagı zorluyor en son iki hafta önce gittiğimde cok yağmurlar yagıyordu(köylülerden bazıları siddetli yagmurlardan sonra aralardan gecen toprak yollardan tepe yamaclarından ısıldayan paralar toplamaya gidiyorlar cıplak gözle görülebiliyormus ben hiç denemedim) haftaya yine gitcem umarım bişeyler cıkar cok zevkli oluyor tırnak kadar ufak paralarda cıkıyor ne oldugunu anlayamadım. tarla sayibi tarlasında para cıktıgında öğrenince dandik makine almıs ararkende ufak bir küp bulmus aynı yerde tamamiyle nasip diyorum İnşAllah gönlü güzel olan herkeze nasip olur böyle şeyler herkeze selamlar

BYSOMA

Okunmamış mesaj gönderen BYSOMA » 09 Eki 2011, 21:56

osmymn yazdı:merhaba arkadaşlar tektekçiliğe yeni merak sardım nerelerde yapılır , bulma şansım nedir vs? bu konuda tecrübesi olan arkadaslardan yardım bekliyorum...Saygılar..
size küçük 3 tüyo vereyim araziden edindiğim tecrübelerden 1---2.3 en fazla 4cm ince tuğla parçaları genelde arkaik dönemidir şansınız varsa elektrum hoplatabilirsiniz yüksek yamaçlı yerlerde hakim tepeli alanlarda 2---sigara paketi yada avuç içi kadar ince tuğla kırıkları olan alanlarda roma dönemi paralar çıkıyor 3----büyük ve kalın olan tuğla kırıklarıda genelde bizans dönemi paralar çıkıyor

kovbayy

Okunmamış mesaj gönderen kovbayy » 17 Şub 2012, 20:59

superlover9 yazdı:arkadaşlar benistanbuldayım trakyalıyım bizim köyün eski tarihi gecmişi bir yerde bir kaç para bulmustum bir bakır sikke 4 adet 22 gramlık kulplu kare gümüş iskender parası bir adet altın para altın parada bizans askeri iki yalvarana üstten mızrak saplar vaziyette ama adam tarlasına talas dökmüş ve gazoz kapakları karıstırmıs bu bizi bayagı zorluyor en son iki hafta önce gittiğimde cok yağmurlar yagıyordu(köylülerden bazıları siddetli yagmurlardan sonra aralardan gecen toprak yollardan tepe yamaclarından ısıldayan paralar toplamaya gidiyorlar cıplak gözle görülebiliyormus ben hiç denemedim) haftaya yine gitcem umarım bişeyler cıkar cok zevkli oluyor tırnak kadar ufak paralarda cıkıyor ne oldugunu anlayamadım. tarla sayibi tarlasında para cıktıgında öğrenince dandik makine almıs ararkende ufak bir küp bulmus aynı yerde tamamiyle nasip diyorum İnşAllah gönlü güzel olan herkeze nasip olur böyle şeyler herkeze selamlar

DOSTUM SANA Bİ ÖNERİ VEREBİLİRİM GAZOZ KAPAGI CİVİ TÜRÜ MAZEME COK İSE ŞU CİHAZI Bİ DENEYİN VERİM ALACAGINIZA İNANIYORUM BU BÖLGEDE MUHTEMELEN İŞİNİ GÖRECEKTİR
BOUNDY HUNTER TİMERANGER ANLATTIGIN ALAN İÇİN UYGUN CİHAZ
Ferhat dağları delerken aşktı da biz delince mi hazine oldu.

“TEKTEKÇİLİK NEDİR, NASIL YAPILIR, TEKTEKÇİLİK VİDEOLARI” sayfasına dön