TEK TEKÇİLİKTE TERCİH EDİLMESİ GEREKEN DEDEKTÖR ÇEŞİDİ

Bu Forumda Tektekçiliğin Nasıl Yapılacağı, Hangi Dedektör Çeşitlerinin Kullanılacağı, Tektekçilik Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar ve Tektekçilikle Alakalı Her Konu Paylaşılacaktır..

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
pachucameto

Re: TEK TEKÇİLİKTE TERCİH EDİLMESİ GEREKEN DEDEKTÖR ÇEŞİDİ

Okunmamış mesaj gönderen pachucameto » 04 Kas 2010, 13:26

phanes yazdı:
pachucameto yazdı:
pachucameto yazdı: 5 kuruşu toprağa gömüp 60 65 cmden aldı
in in biraz daha gel şunu yarısı yapalım.
30 cmden ilk yaptığı kendi sardığı başlıkla alıyo son modelerde ithal büyük başlıklarla alıyo 60 65 cmden..

olurmu

Okunmamış mesaj gönderen olurmu » 05 Kas 2010, 19:52

in in innnn :komik :D

sayego

Okunmamış mesaj gönderen sayego » 07 Ara 2010, 22:16

İsim vermek istemiyorum ama bunların hepsini bi arada sunan Türk yapımı cihazlar var. Maşşallah bu cihazlar 9 metreye iniyormuş. Titanik batığı gibi bi batık aramak için süper. Anca 9 metre yerin altında titanik bulunacağı için. :P

avci_067

Okunmamış mesaj gönderen avci_067 » 18 Eki 2011, 23:58

arkadaşlar formu sonuna kadar okudum gözümden kaçan bir konu var yutubede bir sürü minelap gpx 4500 ve 5000 videolarını izledim adamlar yerden takır takır altın buluyorlar
onlardamı bir yanlışlık var burdamı bende bir makina merakı var bu sitede hiç minelap serilerinden bahsedilniyor kullanan mı yok yoksa bizim toprak yapımız müsaitmi degil. veya tek tek makinasımı degil minelap kullanıcıları gözlemlerinei yazarsa memnun oluruz saygılar

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 19 Eki 2011, 01:53

avci_067 yazdı:arkadaşlar formu sonuna kadar okudum gözümden kaçan bir konu var yutubede bir sürü minelap gpx 4500 ve 5000 videolarını izledim adamlar yerden takır takır altın buluyorlar
onlardamı bir yanlışlık var burdamı bende bir makina merakı var bu sitede hiç minelap serilerinden bahsedilniyor kullanan mı yok yoksa bizim toprak yapımız müsaitmi degil. veya tek tek makinasımı degil minelap kullanıcıları gözlemlerinei yazarsa memnun oluruz saygılar
Minelab gp - gpx serileri altın taneciklerinde, altın sikkelerde ve altın karışımı elektron sikkelerde etkili dedektörlerdir.. Manisa dolaylarında çok yoğun bir şekilde kullanılırlar. Aşırı mineralli, curuflu ve çöplük diye tabir edilen bol metalli arazilerde tercih edilmezler. Bu tarz arazilerde yeni moda Xp Goldmaxx Power'dir.. Tektekçiliğin yoğun olarak yapıldığı bölgelerde bu cihaza geçişler vardır. Yüksek frekansından dolayı Altına olan duyarlılığı başarılıdır ve bit paralarda çok etkilidir. Neden bakır, bronz, gümüş para çıkıyor hiç altın çıkmıyor diye söylenir dururuz. Nedeni elimizde ki dedektörlerin altını toprak altında çok iyi ayırmadığı ve değersiz sinyali vermesidir. Gpx serileri ve xp goldmaxxlar altını yakaladığında diğer cihazlara göre daha duyarlıdırlar ve çok daha iyi ayırırlar.. Amacım markalara yönlendirmek değil ama bu serileri iyi şekilde kullanıp başarısız olanı görmedim tektekçilikte.. Eskiden favorim Tesoro Tejondu ama yeni favorim Xp Goldmaxx Powerdir. Saygılar sunuyorum.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

a_hali
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen a_hali » 20 Eki 2011, 02:18

benimde favori cihazım tek tekte hiç şüpesiz xp goldmaxx power .
şimdide v4 olanları çıkmış ,nasipse onlardan bir tane almayı düşünüyorum
www.gapdedektor.com
adıyaman/merkez

Kullanıcı avatarı
reis_16

Okunmamış mesaj gönderen reis_16 » 28 Oca 2012, 17:50

tek tekçilikte illede marka tavsiyesinde bulunmak gerekirse XP GMAXX , ve GOLMAXX serileri ve türkiyede çok fazla bilinmediğini düşündüğüm şimdiye kadar kullandığım en kararlı en parazitsiz çalışan derinlik konusundada kendi değerinin kat ve kat üstünde olan FİSHER dedektörlerinin CZ serileridir. (CZ-5 QUİCKSİLVER, CZ-3D , CZ-70 PRO V.S) ... ama bu dedektörleri türkiyede bulmak çok zor bulupta alanda pek satmaz diye düşünüyorum... eğer satıyorsa bu işten anlamıyordur :komik
Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.

kovbayy

Okunmamış mesaj gönderen kovbayy » 11 Şub 2012, 22:37

reis abim fişerle ilgili biraz artılarını eksilerini paylasırsan sevinirim fişer cz 70 pro QUİCKSİLVER başlıgı ile sence performansı diger piyasada tutulan cihazlara göre nasıldır aydınlatırsan sevinirim
Ferhat dağları delerken aşktı da biz delince mi hazine oldu.

Kullanıcı avatarı
reis_16

Okunmamış mesaj gönderen reis_16 » 16 Şub 2012, 01:11

kovbay kardeşim ben cz5 ve cz-70 pro kullandım sana şukadar söyleyebilirim 50 krş ortam şartlarına göre 37 ile 42 cmden net bir şekilde alır.. toprak ayarlarını yapmak çok basit ve kullanıcıyı üzmüyor. Arazide parazitsiz ve çok stabil... ayrım konusunda üst düzey performansı var.. markalarla kıyaslayım diğer markaları kötülemek istemiyorum ama değerinin çok üstünde performansa sahip FİSHER CZ SERİLERİ....
Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.

kovbayy

Okunmamış mesaj gönderen kovbayy » 17 Şub 2012, 01:24

abi bitane bulam bende alacagım bakalım nasipse denedim cz 70 i kusursuz cihaz ses tonları cok adapte edici bir cihaz gördügüm kadarıyla derinliginide inceledim güzel ayrımını havada gördüm oda cok iyi bide arazide göreyim hemen bitane edinmem lazım fiyatına bakmıyacagım alacam bitane gördügüm kadarıyla ezber bozdura bilecek bi cihaz yurt dısı fiyatlarına baktım cz 70 pro baya bi para xp den pahalı gibi sanki fiyatınında bukadar pahalı olmasında da vardır bi bildikleri bizim bi arkadasta var satsa alacam ama manyak para istiyor 2000tl istiyor ikinci eline biyerde cz 3d buldum onada 2900 istiyor degermi dersin abi bu rakamlara abartı gibi geldi ama gördügüm kadarıylada cok iyi vaz gecemiyorum yaz gelmeden edinmem lazım bitane

kovbayy

Okunmamış mesaj gönderen kovbayy » 19 Şub 2012, 14:10

Güngör Öztürk · Zonguldak
arkadaşlar formu sonuna kadar okudum gözümden kaçan bir konu var yutubede bir sürü minelap gpx 4500 ve 5000 videolarını izledim adamlar yerden takır takır altın buluyorlar
Yanıtla · Beğen · Gönderiyi Takip Et · 18 Ekim 2011, 23:57

EWT DOSTUM TOPLUYORLAR VİDEOLARI VAR AMA DİKKAT EDERSEN HEP SAF ALTIN İŞLENMEMİŞ ALTIN TOPLUYORLAR BİZİM BURALARDA İŞLENMEMİS DEMİR CÜRÜMÜ BOLCA CIKIYOR ONLARIN BÖLGESİNDE DEMİR YERİNE ALTIN PARCACIKLARI CIKIYOR HATTA ELEK SİSTEMİYLE TOPRAGI ELEYEREK TOPLUYORLAR BÖLGE O KONUDA ZENGİN OLSA SENDE BULURSUN AMA MALESEF YOGUN MİKTARLARDA ÜLKEMİZDE CIKMIYOR ESKİ KULLANILMIS ALTIN NEDEN CIKMIYOR DİCEKSİN ALTIN BUGÜN DEGERLİ Bİ MAZEME İSE ESKİDENDE DEGERLİYDİ ALTIN OBJE PARA TÜRÜ SEYLER YANİ ŞUNU SÖYLEYİM ALTIN HERZAMAN ALTINDI MESELA BUGÜN CEBİNDE 1 2 TL OLSA DÜŞÜRE BİLİYORSUN ARKASINA BAKMIYORSUN AMA CEBİNDE Bİ KÜCÜK ALTIN OLSA EMİNİM DÜSÜRMESSİN 150TL YAPIYOR DÜSÜRECEGİNİ SANMIYORUM OYUZDEN ZOR BULUNAN ŞEYLER YARDIMCI OLABİLDİYSEM SEVİNDİM ŞİMDİDEN

“TEKTEKÇİLİK NEDİR, NASIL YAPILIR, TEKTEKÇİLİK VİDEOLARI” sayfasına dön