TEK TEKÇİLİKTE TERCİH EDİLMESİ GEREKEN DEDEKTÖR ÇEŞİDİ

Bu Forumda Tektekçiliğin Nasıl Yapılacağı, Hangi Dedektör Çeşitlerinin Kullanılacağı, Tektekçilik Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar ve Tektekçilikle Alakalı Her Konu Paylaşılacaktır..

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
reis_16

TEK TEKÇİLİKTE TERCİH EDİLMESİ GEREKEN DEDEKTÖR ÇEŞİDİ

Okunmamış mesaj gönderen reis_16 » 29 May 2009, 01:02

ARKADAŞLAR DEDEKTÖRLER PULSE ,VLF VE BFO SİSTEMLERİ OLMAK ÜZERE 3 ANA ÇALIŞMA MANTIĞINA GÖRE YAPILMIŞTIR .. TEK TEKÇİLİKTE TERCİH EDİLMESİ GEREKEN DEDEKTÖR TİPİ KESİNLİKLE VLF SİSTEMLİ DEDEDEKTÖRLER OLMALIDIR ..CÜNKİ AYRIM VE KÜÇÜK OBJELERİ ALGILAMA KONUSUNDA EN BAŞARILI SİSTEM VLF SİSTEM DEDEKTÖRLERDİR. BU TECRÜBEYLE SABİTTİR...
Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.

osmymn

Re: TEK TEKÇİLİKTE TERCİH EDİLMESİ GEREKEN DEDEKTÖR ÇEŞİDİ

Okunmamış mesaj gönderen osmymn » 29 May 2009, 01:39

bu 3 sistemden bahsedermisiniz? acemi olanların şahsen ben :) anlıcağı bir dilde olursa çok makbule geçer...saygılar

Kullanıcı avatarı
reis_16

Okunmamış mesaj gönderen reis_16 » 29 May 2009, 02:14

BFO RADYO FREKANSINA BENZER Bİ SİTEM DİR. MİNARELDEN ÇOK FAZLA ETKİLENİR ARAMALARDA ARTIK PEK TERCİH EDİLMEYEN SİSTEMDİR. PULSE TEK SARIMLI BAŞLIK SİTEMİNE SAHİP VE FREKANS DARBE MANTIĞIYLA ÇALIŞAN BİR SİSTEMDİR . BÜYÜK OBJELERİ DERİNDEN ALGILAR VE MİNERALLERDEN ETKİLENMEZ KÖTÜ YÖNÜ İSE AYRIM KONUSUNDA VE KÜÇÜK OBJELERİ ALGILAMA KONUSUNDA ZAYIF OLMASIDIR. VLF SİTEMLERDE CİFT BOBİN VARDIR BİRİSİ VERİCİ DİĞERİ ALICI .VLF DEDEKTÖRLERİ AYRIMLARI COK İYİ KÜÇÜK OBJELERİ ALGILAMADA ÇOK İYİ MİNARALDEN ETKİLENME VE BÜYÜK OBJELERİ ALGILAMA DERİNLİKLERİ YÖNÜNDEN ORTA AYARDA CİHAZLARDIR..UMARIM ANLATABİLMİŞİMDİR.

osmymn

Okunmamış mesaj gönderen osmymn » 29 May 2009, 14:43

gayet güzel anlatmışsınız cevap için teşekkür ettim :)

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 29 May 2009, 15:02

Her VLF sistem dedektörde kendine has karakteristik özellikler barındırır ve farklı mantıkta menü yapıları vardır.Ortak mantık tabii ki aynıdır.Kimi cihazdaki özellikler başka bi cihazda dahada genişletilmiş,kullanıcıya daha çok müdahale hakkı tanınmıştır,kimisinde de cihazı yapan mühendisler ayrım segmentlerini nasıl ayarladıysa kullanıcı ona uyup öyle ayar yapmak zorunda kalmıştır.
Kısacası şöyle özetlemeye çalışırsak.Ekranla uğraşmıyim eski tip radyolardaki misal çevirmeli düğmeler olsun diyenler için Tesoro markası bulunmaz nimettir genel modelleri hep ekransızdır.Ben ekranda tüm kontrolleri uğraşmadan arayıp taramadan göreyim gözümün önünde olsun derseniz Garrret markası bu işi başarmış,Ben kurcalamayı ayar çekmeyi,ince ayarı severim diyenler içinde Whites markasının bol menülü,bol detaylı cihazları vardır.Minelab ların son yıllarda çıkan modellerindeki menü ve ekran mantığıda bana göre diğer cihazlara nazaran çok farklı ve kendine özgü yapıdadır
Önemli olan cihazınızın olayı size nasıl yansıttığı ve bu yansıtmayıda siz para ödemiş kullanıcı/Sahip olarak anlamanız gerekir.Anlayamayacağınızı,çözemeyeceğinizi düşndüğünüz bir sistemi satın almayın :!:
Nasıl ki bi cep telefonu ve bu telefonun menüsü ,mesaj yazması,gelen mesajı okuması vb. gibi özelliklerini kullanmak kişiden kişiye değişiyor ve zaman alıyorsa bu dedektörcülükde kısmen buna benzetilebilir.Kimisi der nokiadan başkasını kullanamam,kimisi motorolanın en eski karmaşık cihazı olsa bile öttürür ne Sagem dayanır eline ne başka marka.Saçmaladım galiba :D Neyse benim frekansımdan anlayanlar yazdıklarımı anlayacaktır.Anlamayanlarda okuyup anlamaya çalışsın yada burada sorsun ben anlamadım desin.İnsan yapısı bi cihazı çözmek elbetteki imkansız değldir :!:
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
KRAL
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen KRAL » 31 May 2009, 05:26

SaolÜstad oldukça açıklayıcıydı ...
Diline sağlık
Hep Bir Adım İleri...

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/pages/Definecil ... 0790815048

Kullanıcı avatarı
reis_16

Okunmamış mesaj gönderen reis_16 » 03 Haz 2009, 23:44

yardımcı olabildiysem ne mutlu dedektörlerle ilgili sorularınız yada kullanımla ilgili yardım isterseniz elimden gelen yardımı yaparım

Kullanıcı avatarı
HaYaLGezGiNi
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen HaYaLGezGiNi » 05 Haz 2009, 05:31

N,rde tektek makinası hafif ve kullanımı kolay olmalı hafid olmasını sesbebi saatlerce arama yapıyorsunuz birde vlf cihazlar sallamalı devamlı kas yapıyo insan
NE ANLATIRSIN RENKLERİ İNCE İNCE KÖRE
KONUŞ İNSANLARA AKILLARINA GÖRE

Kullanıcı avatarı
HaYaLGezGiNi
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen HaYaLGezGiNi » 08 Haz 2009, 23:39

Evet tektek için en iyi cihazlar vlf sistemlerdir hassas ve küçük parçalara duyarlıdır sallama olayı ise minaralden etkienmemesi içindir
NE ANLATIRSIN RENKLERİ İNCE İNCE KÖRE
KONUŞ İNSANLARA AKILLARINA GÖRE

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 10 Haz 2009, 05:07

MİNELAB
GARRET SERİLERİ
TESORO
BOUNTY HUNTER
WHITES SERİLERİ
FİSHER F75
GENELDE BU SAYDIĞIM MARKALARLA TEKTEKÇİLİK YAPIYOLAR,KİMİSİ DER MİNELABI TEK GEÇERİM,KİMİ DER WHITES DE NEYMİŞ,KİMİ DER TESORO KRALDIR.HERKES KENDİNE ÖZGÜ TUTTUĞU,ÖZDEŞLEŞTİĞİ,KULLANABİLDİĞİ,İLK SİKKESİNİ BULDUĞU CİHAZI ÖVER VE TAVSİYE EDER.
BEN ŞAHSİ GÖRÜŞ OLARAK ŞUNLARI DİYEBİLİRİM Kİ:
MİNELABLARDA GÜMÜŞE GÜZEL TEPKİ VE UFAK EBATTAKİLERİ KAÇIRMAMA,
GARRETLERDE SADELİK,KOLAYLIK,
TESOROLARDA GÜÇ
BOUNTY HUNTERLERDE MİNNACIK OBJEYİ BİLE GÖRME AMA YETERSİZ AYRIM
WHITESLERDE HAYRAN BIRAKAN BİR MENÜ YAPISI FAKAT AZ DERİNLİK
FİSHERDEDE TEKNOLOJİ GÖRDÜM.
BU DEDİKLERİM KANUNDUR TARZI BİŞEY ALGILANMASIN,BENİM KENDİ KULLANIM YETERSİZLİĞİMDEN DE OLMUŞ OLABİLİR VEYA O ANKİ CİHAZLA O ANKİ TOPRAK YAPISINDAN DA.SADECE BİLDİKLERİMİ YAZAYIM DEDİM,KİŞİDEN KİŞİYE DEĞİŞİR TABİ VE SAYGI DUYARIMDA.
DİĞER ARKADAŞLARINDA ŞAHSİ GÖRÜŞ VE TECRÜBELERİNİ OKUMAK İSTERİM,HER DETAYINA KADAR.
SAYGILAR.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Kullanıcı avatarı
reis_16

Okunmamış mesaj gönderen reis_16 » 14 Haz 2009, 20:20

ayrıca hayalgezgini arkadaşımızda belirtmiş başka bir konuda ama bende aynı konuya dikkat çekmek istedim ..tek tekçilikte kulaklık kullanımı çok önemlidir kulaklık kullanmak daha hassas aramayı sağlar ve dedektörün sesine konsantre olmamımızı kolaylaştırır...

efe75
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen efe75 » 15 Haz 2009, 00:26

arakadaşlar ben size bir şey söyleyeyim kötü cihaz yoktur,bulamayan cihazda yoktur... kötü makineci..vardır...cihazının gücünü bilirsen ne aradıgını bilirsen adresin dogru sabırlı azimli ve bilgili olursan olur aradıgın seye göre bölgeye göre cihazını tanıyıp bileceksin ...sen eline küçük bi dedktörü al cık timülüsün üstüne mezar ara olurmu? al eline pi sistem bi dedektör tak kablo baslıgı git tekleme ara? al eline iki çubuk para ara :lol: :lol:
xxx efe75 xxx

Kullanıcı avatarı
reis_16

Okunmamış mesaj gönderen reis_16 » 15 Haz 2009, 01:00

WALLA EFE KARDEŞ HAKLILIK PAYIN ÇOK FAZLA AMA O KADAR DANDİK DEDEKTÖRLER VARKİ ÇİVİ DAHİ BULAMASSIN...ZATEN KONUNUN BAŞINDA DEDEKTÖR ÇEŞİTLERİNİ VE HANGİ TÜR ARAMALARDA KULLANILMASI GEREKTİĞİNİ YAZMIŞTIM ..

enee
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen enee » 22 Haz 2009, 13:38

selamun aleykum arkadaslar ben bir tektek dedektoru almayi dusunuyorum benim maddi durumdan dolayi fazla para verecek gucum yok, ancak bu iki cihazdan birini almayi dudunuyorum bu cihazlari kullanan arkadaslar varsa hangisini onerirsiniz
● Garrett Defi ACE 250
● White's Prizm III

Saygilarimala........enee

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 22 Haz 2009, 17:46

PİYASADA SATILAN ÇİN MALI SİYAH RENKTE GENELDE DE GC1010,GC3030,MD3050 GİBİ MARKALARI OLAN BİR İŞE YARAMAZ DEDEKTÖRLER VAR,KENDİM BİZZAT DENEDİM VE AYRICA ALIP KULLANMIŞ KİŞİLERDEN DE DİNLEDİĞİM KADARIYLA İŞ GÖRMEYEN CİHAZLARDIR DİKKAT EDİNİZ!ÖRNEK FOTOLAR

Resim

Resim

Resim

“TEKTEKÇİLİK NEDİR, NASIL YAPILIR, TEKTEKÇİLİK VİDEOLARI” sayfasına dön