Tektekçilik yapan tecrübelerin anlattıkları;)

Bu Forumda Tektekçiliğin Nasıl Yapılacağı, Hangi Dedektör Çeşitlerinin Kullanılacağı, Tektekçilik Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar ve Tektekçilikle Alakalı Her Konu Paylaşılacaktır..

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

osmymn

Tektekçilik yapan tecrübelerin anlattıkları;)

Okunmamış mesaj gönderen osmymn » 29 May 2009, 01:52

Tektekçilik hakkında bilgi sahibi olmak için bu işi yapan arkadaslardan biraz bilgi almak isterim yaşadığınız bir olayda olabilir :?: bu işle ilgili herhangi bir püf noktada olabilir :?: kısacası tektekçiliğe ne zamandan beri başladığınızı ve şimdiye kadar kaç tane numune :D bulduğunuzu tektekçiliğe dair tüm tecrübe ve deneyimlerinizi anlatırmısınız :?: :?: :?: :?: Siz anlatın ki bu işe yani başlıyanlar olarak her konuda bilgi edinelim....cevaplar için şimdiden teşekkürler.....SAYGILAR...

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Re: Tektekçilik yapan tecrübelerin anlattıkları;)

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 02 Haz 2009, 20:59

Tektekçilik hakkında bilgi sahibi olmak için bu işi yapan arkadaslardan biraz bilgi almak isterim yaşadığınız bir olayda olabilir bu işle ilgili herhangi bir püf noktada olabilir kısacası tektekçiliğe ne zamandan beri başladığınızı ve şimdiye kadar kaç tane numune bulduğunuzu tektekçiliğe dair tüm tecrübe ve deneyimlerinizi anlatırmısınız Siz anlatın ki bu işe yani başlıyanlar olarak her konuda bilgi edinelim....cevaplar için şimdiden teşekkürler.....SAYGILAr

ŞİMDİİ
ŞÖYLE DİYİM İLK TEKTEĞE ÇIKIŞIM 5 SENE EVVELDİ ÇAPACI OLARAK BAŞLADIM BU İŞE :D KENDİMİ ZAMANLA GELİŞTİRE GELİŞTİRE GEREK CİHAZLAR GEREK EKİP İÇİNDEKİLERİN DAVRANIŞLARI,GEREKSE GİDİLEN;AMA BOŞ AMA DOLU DÖNÜLEN TEKTEK LER SONRASI YAVAŞ YAVAŞ KENDİME KENDİ ÇAPIMDA BİRİKİM KATTIM ZAMANLA BURAYA MACERALARDAN ALINTILARDA YAPACAM AMA ŞİMDİLİK ŞUNU DİYİM,YABANCI YERE YABANCI ARABAYLA GİTMEYİN GİDERSENİZDE ARABADAN FAZLA UZAKLAŞMAYIN :!: LASTİKLERE BIÇAĞI SOKUVERİRLER
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
AraşTIRmaCI

Okunmamış mesaj gönderen AraşTIRmaCI » 02 Haz 2009, 21:20

osmymn yazdı:Tektekçilik hakkında bilgi sahibi olmak için bu işi yapan arkadaslardan biraz bilgi almak isterim yaşadığınız bir olayda olabilir :?: bu işle ilgili herhangi bir püf noktada olabilir :?: kısacası tektekçiliğe ne zamandan beri başladığınızı ve şimdiye kadar kaç tane numune :D bulduğunuzu tektekçiliğe dair tüm tecrübe ve deneyimlerinizi anlatırmısınız :?: :?: :?: :?: Siz anlatın ki bu işe yani başlıyanlar olarak her konuda bilgi edinelim....cevaplar için şimdiden teşekkürler.....SAYGILAR...

merhaba arkadaşlar.....yaklaşık olarak 7 yıldır tek teke çıkarım bazı arkadaşlarla....daha birgün olsun kayda değer bir mala rastlamadım...ama bu işi sadece merak ve hobi olarak yapmanızı tavsiye ederim..biliniz ki; gittiğiniz yada kazdığınız 40-50 cm derinlikte ki toprakta bir küp dolusu altın bulabilmek mümkün değildir..ama genede nasip işi...

size yaşanılmış bir hikaye:

uzun zaman önce çok varlıklı bir adam kimseye merhametinden ve o çil çil altınlarından vermediği için (yani kalpsiz varyemez) Allah'ın gazabına uğramış ve sonunda fakir olmuş..sefalet içinde yaşayan bu adam o günden itibaren kimsenin hakkına göz dikmeyeceği, eline geçen kuru ekmeği bile paylaşacağına yemin etmiş..köyün birinde bir ağanın yanında çobanlık yapmaya başlamış ve helal kazandığı içinde gayet mutluymuş..kullardan Allah selamını esirgemeyen bu çobanın koyunlarını güttüğü ağası ölmüş...çoban yine koyunları gütmeye gittiği bir günde bir taşın üzerine oturmuş ve ''Allah'ım bana yıllarca ekmek veren karnımı doyurandan (ağama)şefkatini esirgeme..bana layık gördüğün bu yoksulluğu yanıbaşında ki o kula nasib etme..çünkü o benim gibi değil ekmek verdi iş verdi,çorba kaynattı aş verdi''demiş..
gözlerinden akan yaşları sildiğinde çoban gözyaşlarının döküldüğü yerde ki altınları görünce binlerce kere rabbine teşekkür etmiş..bütün altınları satan adam kendine sadece 10 koyun almış ve gerisini yoksullara dağıtmış...

işte böyle ama bu gerçek bir hikayedir.
..
..........THE LAST EXPLORERS............

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

Kullanıcı avatarı
HaYaLGezGiNi
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen HaYaLGezGiNi » 05 Haz 2009, 05:35

Bayadır tektekçilik yapıyorum ama şunu söylemeliyimki tektek işi teçrübe işe ne anlatmayla olur ne göstermeyle en güzi arazide öğrenmek deneme yanılmayla bide her makinanın tektek tarzı farklı
NE ANLATIRSIN RENKLERİ İNCE İNCE KÖRE
KONUŞ İNSANLARA AKILLARINA GÖRE

Kullanıcı avatarı
phanes

Okunmamış mesaj gönderen phanes » 11 Haz 2009, 07:57

define ve tektekçilik üzerine kısaca şu söylenebilir.

binlerce kişi define bulmak amacıyla toprağı kazar,yüzlerce kişi tektekçilik yapar,onlarca kişinin ancak karnı doyar..

yani insanın içinde bir ümit olsada bu işi hobi olarak yapmalıdır ve işini gücünü bırakarak tüm zamanını bi işlere ayıranlar ipin ucunu kaçırabilir.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 11 Haz 2009, 11:22

Hayatım boyunca tektekçilik yapmadım ama küçüklüğümde yaşadığım gördüğüm birşeyin etkisi hala üzerimde duruyor sene 1983 84 lerde diyarbakırda bir bölgede pamuk çapası yapıyorduk tarlaların ortasında yüksek bir tepe vardı bizde oranın manzarası güzel diye çadırları o tepede kurmuştuk tepenin altında bir çöküntü vardı ve çöküntünün olduğu taraf doğuya bakıyor oradan su çıkıyordu bizde suyun yolunu açıp çeşme niyetine kullanıyorduk meğer tepemiz bir tümülüs müş su akan yerde tünel gibiydi zaten açtığımızda çıkmıştı blok taşlarla örülü içeriye gidiyordu neyse biz bilmiyorduk tepede çadır kurduğumuz yerde oturmak için bir gölgelik yaptık altını düzeltmek için kazdık kürekle falan tasfiye ederken okadar çok eski para çıkıyorduki tabiri caizze resmen yağıyordu biz bunlar geçmez diye önem vermemiş ve onlarla oynayıp sıkılıncada atıyorduk gelelim çevrede çapaladığımız araziye bu arazilerden o kadar çok tek para çıkıyorduki sanki darphaneydi her çapada nerdeyse tek paralar çıkıyordu desem yalan olmaz birde küçük küçük heykeller arazi yüzeyinde oldukça çoktu çoğu kırık tı traktör sürerken daime alttan çıkardı en çokta ağızlık pipo gibi objeler çıkıyordu büyüklerimiz sağlam olanları alıp bir kaç siğara içer sonra bunlar ağır ağızda durmuyor diye atarlardı hepside taş tan yapılmış yantulmuş büyük işçilik görmüş süper eserlerdi hele heykelleri gördüğümüz yerde büyükler bunlar put derdi günah derdi kırarlardı ne yazııki o bölgede kimse oranın kıymetini bilmiyordu aradan iki yıl sonra tümülüsün üzeri kepçelerle kazılmış ve kazan kişi aşırı bir derecede zenginleşmişti yanlız şu var tümülüsün üzerinde değerli mezarlar vardı orası kazılmıştı ama tümülüse girilmemişti daha sonra bu zengin adamın öldürüldüğünü duyduk para meselesi yüzünden adamı öldürmüşlerdi kardeşlerini tanıyorduk o tümülüs onların arazisi içindeydi zaten ben halen daha aklımdan çıkarabilmiş değilim nasıl bu kadar bilgisizdik hadi biz çocuktuk ama büyüklerimizde hiç birşey bilmiyordu düşündükçe çıldırasım geliyor halende..
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

hamzadurmaz

Okunmamış mesaj gönderen hamzadurmaz » 13 Tem 2009, 22:52

SERHAT21 kardeş bende uzun yıllar d.bakır da kaldım ve çevreyi iyi bilirim. halen de ara sıra gelirim. sizin dediğiniz tepe hangi köy sınırlarına düşüyor.
saygılarımla

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 13 Tem 2009, 22:58

eski ismiyle biliyorum******** isimli köy birde ******* isimli bir köy daha var yakınlarında yeri tarif edeyim ******** iniyorsun eskiden ******vardı şimdi sanıyorum kapanmış *********************************
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

hamzadurmaz

Okunmamış mesaj gönderen hamzadurmaz » 13 Tem 2009, 23:10

******************************* konutların alt kısımları mı. saygılarımla Allah A emanet ol.

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 13 Tem 2009, 23:18

sanırım anladınız şimdi siliyorum arazi defineciler baskınına uğramasın şimdi :D sansür uyguladım hoşgörünüze sığınıyorum

hamzadurmaz

Okunmamış mesaj gönderen hamzadurmaz » 14 Tem 2009, 00:02

abi saygılar tarihe olan saygınızdan dolayı ben size teşekkür ederim. ve fazlaca ayrıntıya girdiğim için ben sizden özür dilerim. Allah kısmet ederse sizinle görüşüp bi çayınızı içmek isterim. Allah a emanet ol

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 14 Tem 2009, 23:46

hamzadurmaz yazdı:abi saygılar tarihe olan saygınızdan dolayı ben size teşekkür ederim. ve fazlaca ayrıntıya girdiğim için ben sizden özür dilerim. Allah kısmet ederse sizinle görüşüp bi çayınızı içmek isterim. Allah a emanet ol

estağfirullah kardeşim özür dilenecek bişey yok bahsettiğim yeri yazmıştım okumuş olduğunuzu düşünerek sonradan sildim eğer halen yeri net olarak anlamadıysanız azatram@(Tüm Paylaşımlarımızı Forumda Yapalım) adresimi ekleyin görüşelim bu arada bu forumda ilk kez msn adresimi yazmış oldum :D

kısmet olur ise çayımızıda içersiniz yemeğimizide yersiniz yaradan ne yazmış bilinmez İnşAllah, ne yazmışsa güzel yazmış görüşmek hatta karşılaşmak dileği ile..

“TEKTEKÇİLİK NEDİR, NASIL YAPILIR, TEKTEKÇİLİK VİDEOLARI” sayfasına dön