İzmir Güzelbahçe

Bu Forumda Eşkiya Belgelerini, Osmanlı Kayıtlarındaki Belgeleri ve Benzeri Tüm Eski Belgeleri Paylaşıp, Aradığınız Bölge ve Mıntıka İsimlerini Forumumuzun Üyelerine Sorabilirsiniz. Böylelikle Hedefinize Daha Kolay Ulaşabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

marety34

İzmir Güzelbahçe

Okunmamış mesaj gönderen marety34 » 30 Eki 2009, 02:56

bütün definecilere selamlar,

güzelbahçeyle ilgili bazı bilgiler edindim.paylaşmak istiyorum ki,belki bişeyler çıkar

1)dik bir tepede yunanlı subayın bıraktığı mallar----dikmen dağı deniliyor

2)bir mağarada bulunan para ve sikkeler----burasını biri gösterdi ama kavacık köyüne varmadan,koca hüseyin in mekanına çok yakın bir yerde.haraketli olduğu için cesaret edemedim

3)yılanlı mağara olarak bilinen mağarada gizli oda olduğu---- bu mağarayı aradım ama bulamadım.bilen çıkarmı?

4)sarp bir kayalıkta dışardan gözükmeyen bir mağara varmış.ben o kayalığa uzaktan baktım.biraz yürüdüm de ama bir yere kadar.çok zorlu bir kayalık.gözümle gördüğüm için söylüyorum, mağara yapısı olması yüksek ihtimal. burada 50 yıl 60 yıl önce izmirli biri resmi kazı yapmış.fakat çalışma sırasında bu yalçın kayalıktan düşüp ölmüştür----buraya sağlam bir ekiple gidip iple falan sarkılıp bakmak gerekli..en şüpheli bölge bana göre burası

5)yakın zamanda bu bölgede yakalanıp şu an içerde olanların söylediğine göre,askeriyenin çitleri (telleri) ne yakın bir alanda bir tepenin yamacında,yanında su akan bir bölgede küçük bir mağara,mağaranın havalandırması da var.ve üst katı olduğu söyleniyor.adamlar hediyelerini görmüşler fakat askerler gelmiş..şu anda da tam yerini belirtmiyorlar belki verdikleri bilgiler de yanlış olabilir.ama adamlar hapiste..

6)büyükkaya köyü yani papaz dağının karşı tarafındaki tepede 2 tane farklı tepede haç işareti gördüm. dik olan 15 cm enine 10 cm gibi..bir insan büyüklüğündeki taşın üzerinde bu işaret.tam karşısında askeriye var,bu yüzden geçip gittim ordan.fakat o tepe olduğu gibi kayalık veve kaya altlarında boşluklar gözle görünebiliyor.sanki bir yığma mezar gibi. ama bu mezarın el kadar taşlarla değil,koca koca taşlarla üst üste geldiğini düşünün.bazı boşluklara insan bile sığabilir.aşağıda neler var bilmiyorum.başk büyük kayalar var,işaret aradım bulamadım..

arkadaşlar lütfen fotoğraf demeyin.biliyorum böyle anlatmak çok saçma oluyor ama resim çekmek değil,o bölgede gezinmek bile zor.benim tanıdık askerler olduğu için fazla ellemediler.fakat füze rampası,hava radar,eğitim komutanlığının ayrı ayrı yerlerde bulunduğu geniş bir alan burası.fotoya izin yok.geçmek bile yasak.gezinirken biçok kez askerlerle konuşmak zorunda kaldım,elimde fotoğraf makinam vardı,doğa fotoğrafçısıyım diye salladım.ama yemediler, bütün hafızayı sildirdiler bana.ya da makinayı alıyolar elinden 2 seçeneğin var yani..

bilgilerimizi paylaşalım

marety34

Re: İzmir Güzelbahçe

Okunmamış mesaj gönderen marety34 » 15 Oca 2010, 23:16

hiş yokmu yardım edecek biri?yada bi izmirli?

efe75
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen efe75 » 16 Oca 2010, 00:43

kardeş ne yapmayı dusunuyorsun böyle askeri bir bölgede çalışmayı nasıl yapacaksın?bizlerden istedigin ne?sana nasıl yardımcı olabiliriz?
xxx efe75 xxx

marety34

Okunmamış mesaj gönderen marety34 » 02 Mar 2010, 01:05

kardeşim bu bölgede çalısmak gercekten zor..ancak izinli bir kazı yapılabilir..
sadece bu konuları duyan,bilen,özellikle izmirli birileri varmıdır?tek derdim bu..varsa gidelim gezelim,bilgilerimizi paylasalım..

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 02 Mar 2010, 01:15

Çatal kayayı mı diyorsun radar ın oldugu bölge ?
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

katakulli-35

Okunmamış mesaj gönderen katakulli-35 » 18 Haz 2011, 23:03

bana ulaşabilirmisin

“EŞKİYA ve BENZERİ KAYNAKLI BELGELER ve ARADIĞIMIZ BÖLGE İSİMLERİ” sayfasına dön