Eşkiya belgelerinden sayfalar

Bu Forumda Eşkiya Belgelerini, Osmanlı Kayıtlarındaki Belgeleri ve Benzeri Tüm Eski Belgeleri Paylaşıp, Aradığınız Bölge ve Mıntıka İsimlerini Forumumuzun Üyelerine Sorabilirsiniz. Böylelikle Hedefinize Daha Kolay Ulaşabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Eşkiya belgelerinden sayfalar

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 27 May 2009, 01:48

eşkiya belgeleri... (Sayfa 47)
Kara köy karaçayırdan yol alındığında öyle bir yere geldik ki burası kurt kalesine yakındır.Burada tahtalı köyü,deresim köyü,Çerkez köyü buraya yakındır.Tahtalı köyünde tahtalı kilisesi vardır.Çerkez köyden dar dereden kuru balçık deresine yol aldık.Kuru dereden yol aldığımızda Çotulu taşa vardık,çotulu taşta Ak kaleye gidilir.

(sayfa 51)

Bir hitabeli yerden uzun dağlar yolundan giderken yine yüksek bir dağın yanında konakladık.Bu dağın içine 4 küçük 1 büyük havuz yaptırdık.Yukarıdan batan su büyük havuza gelir yiv yapıp alt kısımdan dışarı çıkar.
Ortada büyük havuzun tabanına yükümüzü koyduk.Havuz mekanizmalıdır.Bunun bulunduğu yere havuz adını verdik.Burada havuzun yamacındaki kayalarda yine çeşitli oda mezarlar mevcut olup sıralı sıralı ve kuş resmi olarak nişanlıdır.

(Sayfa 54)

Katır ağılının yanında bir çakıl tepe vardır.Bu tepenin içinde kilise vardır,bu kiliseye çat kilise denir.Çat kilisenin kapısı çatal kapılıdır.İçinde ise yüklerimiz taş sandıklarda doludur.Bu kilise tek katlıdır,at ağılı içinde bir tol kemer vardır.Orta döşeme taşında bir oyuklu taş altında bir mermer mezar vardır.Mezarın doğusunda 3 altın tablo horasan odanın içinde saklıdır.bu tablonun çerçeveleri elmas aynalıdır.Ağılın girişindeki sahan (sofra,sahne gibi) taşının altında 2 yük altın vardır.toplamı 23 bin tanedir ve mahmudiye fındık altınıdır.

(Sayfa 56)
Buradan yol aldığımızda Çamurlu dere mevkiinden bakıldığında Çömlekçi dağı görülür.Bu dağın üstünden bakıldığında doğuda meşeli dere bataıda çağlayan kaya güneyinde Hozan kalesi ve kuzeyinde inili dağ vardır.İnili dağın büyük kısmı hep mağaradır

(Sayfa 66)

Papaz pınarı ve papaz kuyusu papaz köprüsü bu karacaören köyündedir,papaz pınarında papaza ait elmas ve altını kuyuda papaza ait sandıklı eşyaları ve papaz köprüsünde ise papaza ait kitaplar hitabeli taşın arkasındadır.Başka birinin sakladığı mallara bizim bizim saygımız sonsuz olduğu için mallarını ellemedik.Burada biz 3 sene 8 ay konakladık buradaki karşılıklı yapma kayalıklarda çeşitli kaya mezarları horasan mezarları vardır.Bunların yükleri ile bulundurup nişanlarını verdik yeminledik.

(Sayfa 72)

Buradan tepeye çıkılınca sultanbey yaylası görülür.Sultanbey yaylasına varıldığında minare kaya adı verilen dikili bir taş vardır bunun güneyine sırt verip bakıldığında karşıda görülen sedirli kaya vardır ,sultanbeyin hazinesi bu bölgededir.Burası nişanlıdır ve tabiat görünümü verir.Minare kayanın dibine bir deve yükü altın bıraktık.Nişanlıdır.Oradan ince pınar deresinden köroğlu dağına varılır.köroğlu dağı normal bir oba şekli yeridr.Buradan toptaş köyü görünür ve batıya bakıldığında Uzunköprü yaylası görünür uzun köprü yaylasında 7 ay obalaştık ve ipek yolu da buradan geçer.

(Sayfa 93)
Oradan yol aldığımızda gıdırık kuyuları ve inlice yaylası görülür.Tandırlı köyünde obalaşma yapıp 34 ay kaldık.Gıdırık kuyuları 7 tanedir.Tandırlıda kaldığımız sürece inlice yaylasına mezarlarımızı yaptık.Buradaki karışık mezarların nişanlı olanları mallıdır.Ve bu inlice yaylasından yol aldığımızda bezirci dağına gelinir bezirci dağında bezir yapılan mağaralar vardır ve bu dağın tepesine tek bir mezar yaptık, buranın adını bezirci türbesi verdik.

(Sayfa 9
Buradan tekrar sülüklü göle geçip oradan zaloğlu dağına vardık.Bu dağın tepesinden bakıldığında kuzeyinde görülen beypınarı vardır doğuya bakılırsa tablalı dağ vardır güneye bakıldığında çiçek yaylası görülür.Buradan çiçek yaylasına indiğimizde orada küçük bir göl olup gölün içinde bir beyaz taş vardır.Taşın altı horasan dondurmalı oda olup içine yükümüzü koydum beyaz taş ile nişanımızı verdik.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

bereketli

bereketli besnı

Okunmamış mesaj gönderen bereketli » 29 May 2009, 22:44

usta sülüklü göl bizim burda da var mart 27 de ığdırdan 3 adam sülüklü gölü sordular taş tan bahsettiler tabi yaz kış için de suvar havasını alıp gittiler çünkü su baya var ancak önünü açmak lazım etrafı 10 veya 12 dnüm tarla tarlada teyzemlerin acaba aranılan sülük göl bumu keşiş pınarı da 4 km falan saygılar usta allaha emanet ol.

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Re: Eşkiya belgelerinden sayfalar

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 30 May 2009, 05:08

Kardeş Iğdır'lı mısın sen?
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

osmymn

Okunmamış mesaj gönderen osmymn » 30 May 2009, 14:13

ustalar ben inanmıyorum bu eşkiya belgelerine şimdiye kadar çok değiştirilmiştir varsa bile böle yazılar bence kimse bunların anlattıkların peşine boşuna düşmesin ayrıca hiç bir eşkiyanında böyle yazılı belge bırakması benim mantığıma sığmıyo harita dese eyw

bereketli

bereketli

Okunmamış mesaj gönderen bereketli » 01 Haz 2009, 23:46

usta adıyaman lıyım gelen adamlar ığdırlıy dı özellikle sülğük lü gölü sordular baktılar mart ayıy dı o soğuk ta sülük sordular usta va rsa birşey ler yardım laRINI beklerim behasna besni ile bişl giler var ise yar dım larını bekleriz usta burda keşiş pınarı da mevcut saygılar

tonaz
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen tonaz » 02 Haz 2009, 09:42

eşkiya belgeleri içinde sahte olanıda var eklenti yapılanda gerçekleride var.eşkiya belgeleri içinde adı geçen yerler ya yer isimleri degişmiştir yada aynı isimde birden çok yerler mevcuttur.belgelerden yola çıkarak neticeye ulaşmak çok ugraş araştırma ve çaba gerektiren bir iştir.işte arazide bulunan işaretler bu belgelerle uyuşuyorsa yola buradan başlamak gerekir.saygılarımla

MuRaT_21

Okunmamış mesaj gönderen MuRaT_21 » 02 Haz 2010, 13:27

selam benimde bildiyim sülüklü göl var ama orada keşiş pınarı deyilde keklik pınarı var kuru dere var 2 yerde var sülüklü göl bir bir lerine yakın o ralarda olan işaretler tabut gibi bir kaya tahmin 2m yüksek 150 genişlik 3m uzunluk nermer taş penis işareti hamile kadın kırdılar çok var hatırlayamıyorum saygılar

hmkd

Okunmamış mesaj gönderen hmkd » 28 Oca 2012, 20:02

s.a misya kardeş bu sayfalar eksik bu sayfaların tamamı sendemi başka bir arkadaş başka sitelerde yayınlamış buraların bir kısmı bizim buralarda tamamen tutuyor diyer yerler bilgi eksikligi nedeni ile tam bulunamıyor ama yine bu bölgede bir görüşelim emin ol buralarda..s.a...

Kullanıcı avatarı
reis_16

Okunmamış mesaj gönderen reis_16 » 29 Oca 2012, 01:08

internette dolaşan eşkiya belgeleri adı altında yayınlanan yazılara itibar etmemek gerekir diye düşünüyorum bu tür belgelerin peşinde koşmak hem zaman hemde maddi kayba neden olur..... tabi bu benim fikrim
Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.

hmkd

Okunmamış mesaj gönderen hmkd » 29 Oca 2012, 19:19

arkadaşlar internette dolaşan belgelerin volçan ve yukarıdaki belgelerin hepsi dogru....s.a.

Kullanıcı avatarı
reis_16

Okunmamış mesaj gönderen reis_16 » 30 Oca 2012, 01:13

hmkd yazdı:arkadaşlar internette dolaşan belgelerin volçan ve yukarıdaki belgelerin hepsi dogru....s.a.
sende eşkiya belgelerinin doğruluğuna emin olduğunu internette yayınlarmısın?

hmkd

Okunmamış mesaj gönderen hmkd » 30 Oca 2012, 23:44

s.a arkadaşlar netteki bilgiler dogru sadece aranılan yerler yanlış şuralar dersem yabancı kişilerin eline geçer bizim bu işlerle ugraşan arkadaşların imkanları sınırlı yabancıların işsizlik maaşları ve paraları güçlü oldugundan ülkemizde imkan sahibiler......bölgeyigezen arkadaşın anlatıgına göre giden parayerleri kayaya tırmanan askerin matarası yılan siyah eger kirpi vesayre haber almadıgı yerler ne alemde bilmiyorum bu sene götürecek yukarıdaki belgelerin yarıdan fazlasını tam tesbit ettim sadece kış oldugu için gidemedim ama diger bölgeleri tam olarak vocan boşaltmadı yeri saglam olanları bıraktı o şekilde arayın.....s.a.

SoNHaKaN
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen SoNHaKaN » 31 Oca 2012, 15:56

Bahsedilen ve adı geçen yerler Türkiye bir çok şehirde mevcuttur. Bu belgelerin değiştirilmeden doğru bir şekilde bu güne karar geldiğine inanmak sadece fantazidir. Konu geçmişte forumumuzda çok tartışılmıştır. Tekrar aynı şeylere dönmek istemiyor ve kısaca naçizane fikrimi sunuyorum. Yazık olur emeklerinize, gitmeyin peşine :)

hmkd

Okunmamış mesaj gönderen hmkd » 04 Mar 2012, 19:02

s.a misya kardeş yukarıda yayınlamış belgenin tamamı sendemi nasıl ögrene biliriz selsmlar ...

Kullanıcı avatarı
reis_16

Okunmamış mesaj gönderen reis_16 » 05 Mar 2012, 02:53

hmkd yazdı:s.a arkadaşlar netteki bilgiler dogru sadece aranılan yerler yanlış şuralar dersem yabancı kişilerin eline geçer bizim bu işlerle ugraşan arkadaşların imkanları sınırlı yabancıların işsizlik maaşları ve paraları güçlü oldugundan ülkemizde imkan sahibiler......bölgeyigezen arkadaşın anlatıgına göre giden parayerleri kayaya tırmanan askerin matarası yılan siyah eger kirpi vesayre haber almadıgı yerler ne alemde bilmiyorum bu sene götürecek yukarıdaki belgelerin yarıdan fazlasını tam tesbit ettim sadece kış oldugu için gidemedim ama diger bölgeleri tam olarak vocan boşaltmadı yeri saglam olanları bıraktı o şekilde arayın.....s.a.
O NE DEMEK YAW HEM NETTEKİ BİLGİLER DOĞRU HEM ARANILAN YERLER YANLIŞ?....

“EŞKİYA ve BENZERİ KAYNAKLI BELGELER ve ARADIĞIMIZ BÖLGE İSİMLERİ” sayfasına dön