Volçanın gezdiği bölge-köy isimleri

Bu Forumda Eşkiya Belgelerini, Osmanlı Kayıtlarındaki Belgeleri ve Benzeri Tüm Eski Belgeleri Paylaşıp, Aradığınız Bölge ve Mıntıka İsimlerini Forumumuzun Üyelerine Sorabilirsiniz. Böylelikle Hedefinize Daha Kolay Ulaşabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

derince2

Re: Volçanın gezdiği bölge-köy isimleri

Okunmamış mesaj gönderen derince2 » 31 Tem 2009, 19:02

misya ark. yazdıgı bu volcan ve çetesinin yaşadıgı köy isimleri acaba eski osamlı dönemindenmi ermenicemi rumcamı yoksa yeni köy isimlerimi bu konudada bilgi verirmisiniz.tşk.

Kullanıcı avatarı
arkeolog3407

Okunmamış mesaj gönderen arkeolog3407 » 01 Ağu 2009, 12:11

Misya yazdı:VOLCAN VE CETESININ FAALIYET GOSTERDIKLERI BOLGELERIN ,KOYLERIN ISIMLERINI BELIRTIYORUM.. BU ASAGIDA ISMI GECEN YERLERDE MUHTEMELEN O KISILERE AIT DEFINE GOMULERI BULUNMAKTADIR.......

DOGRU KOY = YENI KOY =RAKOVO [ cam koy ] =SEREMEZ KOY =ZARIBU =CAPRAS KOY = MUKRES KOY = OVA KOY = KARACA KOY =CEMTE KOY = ORMAN KOY =DEVE KOY = INCE KOY =BARAKA KOY =NTOROMAKO [ basni koy ] =SELEK KOY =SEPET KOY = SEGMEN KOY =HOCA KOY =PASA KOY =OMERHASIZ KOY =SULUCA KOY =KUCUK KISLA= KUSLACA KOYU =KULA KOY =DELI KOY =EDIRNE =AHIR KOY= STAMBASKO = STREBRENO =GUMUS MAHALLE =INCE KOY=SERGEN KOY=KUCUK KISLA KARABURUN =DEMIR KAPI =
BU KÖYLER HEPSİ TRAKYANIN KÖYLERİDİR VE BU BAHSETTİĞİNİZ KÖYLER ÇOĞU TRAKYANIN KARADENİZ BÖLGESİNE YAKIN KÖYLERDİR SAKIN KİMSE BAŞKA BİR YER DİYE ALDANMASIN İŞTE YEDİ BÖLGESİ VAR FALAN ÖYLE BİRŞEY YOKTUR KÖYLERİN YENİ İSİMLERİDE
YENİ KÖY = YENİKÖY/ÇATALCA
OVAKÖY = OVAYENİCE/ÇATALCA
KARACA KÖY= KARACAKÖY/ÇATALCA
ORMANKÖY = ORMANLI KÖYÜ/ÇATALCA
BARAKA KÖY= BELGRAD KÖYÜ/ÇATALCA
İNCE KÖY = İNCEĞİZ KÖYÜ/ ÇATALCA
SULUCA KÖY= HİSARBEYLİ/ÇATALCA
GÜMÜŞ MAHALLE= GÜMÜŞPINAR KÖYÜ/ ÇATALCA
KÜÇÜK KIŞLA KARABURUN= KARABURUN KÖYÜ/TERKOS/ÇATALCA

DİĞER KÖYLER BÜYÜK İHTİMALLE KIRKLARELİ TARAFINDA OLAN KÖYLERDİR BU ADAMLAR EŞKİYAYDI KÜÇÜK GRUPLAR HALİNDE YANİ O ZAMANKİ TEKNOLOJİ İLE İŞTE GÜNEYDOĞUYA KADAR GİDECEKLERİNE İNANMIYORUM SONUÇTA İSKENDER DEĞİLDİ ROMANYADAN ÇIKIP GELİCEKLERİ VE EN İYİ BARINACAKLARI YER TRAKYA BÖLGESİDİR BENİM DÜŞÜNCEM BÖYLE SAYGILAR

by-xx

Okunmamış mesaj gönderen by-xx » 05 Ağu 2009, 17:46

arkadaşlar.sarıeşrefin yerikazmaktayız burasıda demirköy kırkleripoyralıdansonra .
demirköy.iğneada kazdığım odada.odanınortasında.ayaktadikilikafasıolmayan.bir.
iskeletodanın.sahtarafındangirişi.soltarafında.
ücbasamakmerdiven.merdivenlerin.altında.ıstavrozşeklinde.ikiiskeletdahacıktı.bunlarınsa.ceneleriyok.
kazdıhımyerhakkında.bilgi.verirmisiniz ;)

muzo671945

Okunmamış mesaj gönderen muzo671945 » 12 Ağu 2009, 21:43

beyler bütün site mensuplarının gözden kaçırdığı bişey var.bu köy isimleri felan şu an niye yok.birkaçtane raslantı hariç.çünkü bunlar odönemin isimleri köy dağ çay nehir isimleri değişmişki odönemden buyana bulamıyoorsunuz oisimleri çok eski belgeleri bulup bakmamız gerekiyor şimdiki köyün eski ismini anca öyle öğrenebiliriz

muzo671945

Okunmamış mesaj gönderen muzo671945 » 12 Ağu 2009, 21:46

beyler okadar arıyorsunuz niye bulamıyorsunuz belgelerdeki köy isimlerini çünkü sizin köyünüzün dahi eski ismi 400 yıl önceki ismiyle aynımı demekki köy dere dağ isimleri değişmiş zamanla

kevceli

Okunmamış mesaj gönderen kevceli » 19 Ağu 2009, 23:42

usta msn abdila0021....

kevceli

Okunmamış mesaj gönderen kevceli » 19 Ağu 2009, 23:48

usta şifreyi hatırlayamadım kevceli adıyla yazıyorum kusura bakma bu aralar işler biraz sıkı net ten uzak kaldım fırsat bulamıyorun abdila 0021... kayderersen atarım bilgileri sana hayırlı akşamlar

gocakaptan

derince2

Okunmamış mesaj gönderen gocakaptan » 14 Eyl 2009, 02:46

derince2 kardesım ben sana yardımcı olacagım ama senın adresını msn adresını fılan alamadım.....sen bana ullas msn adresımı verıyorum

pintipanter@(Tüm Paylaşımlarımızı Forumda Yapalım)

veya sen frofiline msn adresını yaz senın adresını alayım

Kullanıcı avatarı
demirci

Okunmamış mesaj gönderen demirci » 05 Eyl 2010, 01:32

selam misya bu yerler tekirdağ kumbağ-şarköy arasında deniz kenarından başlayarak kuzeye doğru 50 km kare alanda mevcut yerler olabilirmi acaba yeniköy denizin yanında paraşüt şenliklerinin yapıldığı yer karaca=karaçalı orman=ormanlı inceköy=inecik(eski adı eğlendik kasabası)sepet=semetli bunlar 15 km kare alan içinde segmen=seğmenli(kuzeydoğuda) deliköy(deliler) ahır(ahievren-arven)kuzey batıda demirkapı(demirli) kuzeyde son köy bunlara yakın arapacı yenice ışıklar yuvaköy akçahalil karansıllı vs köyler de var.

“EŞKİYA ve BENZERİ KAYNAKLI BELGELER ve ARADIĞIMIZ BÖLGE İSİMLERİ” sayfasına dön