yorumlarınızı bekliyorum

Bu Forumda Eşkiya Belgelerini, Osmanlı Kayıtlarındaki Belgeleri ve Benzeri Tüm Eski Belgeleri Paylaşıp, Aradığınız Bölge ve Mıntıka İsimlerini Forumumuzun Üyelerine Sorabilirsiniz. Böylelikle Hedefinize Daha Kolay Ulaşabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

kaan5858

yorumlarınızı bekliyorum

Okunmamış mesaj gönderen kaan5858 » 19 Eki 2011, 12:26

arkadaşlar bi konu hakkında sizden bilgi istiyorum
kaya üzerinde 4 tane yuvarlak var ve bu yuvarlakların derinlikleri doğudan batıya doğru derinleşiyor yuvarlakların çapları aynı ve derinlikleri 1. yuvarlak 0,50cm 2. yuvarlak 1 cm 3.yuvarlak 1,5cm 4.yuvarlak 2 cm ve yuvarlaklar arasındaki mesafe 4 er cm
bununla işaretle alakalı bilgisi olan varmı yoksa sıradan bişey mi
yardımcı olursanız sevinirim

kaan5858

Re: yorumlarınızı bekliyorum

Okunmamış mesaj gönderen kaan5858 » 19 Eki 2011, 15:14

cevre tamamen eski uygarlıkların yaşadığı bölge kızılırmak geçiyor çok yakınında
yuvarlakların olduğu kaya tahmini genişlik 3metre yükselikte 2 metre
yuvarlağın derinliğini doğudan batıya doğru derinleşiyor derin olan batı taraf ve batı istametinde 20 metre uzaklıkta çapı 70 cm genişliğinde bi delik var
ne ile yapıldığı konusunda o kadar tecrübeli değilim ama deliklerin el ile o şekli (düz) vermek zor ve yuvarlakların içine dokunulduğunda kaygan
ayrıca küçük bi çalışma yaptık yanında işaretin olduğu kayanın dibinde dikdörtgen şeklinde bi kapağa benzer boyu 65 cm eni 40 cm kaya parçası çıktı

“EŞKİYA ve BENZERİ KAYNAKLI BELGELER ve ARADIĞIMIZ BÖLGE İSİMLERİ” sayfasına dön