yaşam

Değerli Definem.Org Üyeleri, Hep Çok Ciddi Olarak Bu Hayat Çekilmez, Definecilikle İlgili veya İlgisiz, Komik ama Seviyeli Olan Herşeyi Bu Forumda Paylaşarak Takip Edenleri Gülümsetebiliriz :)

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

suikasturhan

yaşam

Okunmamış mesaj gönderen suikasturhan » 27 Eyl 2010, 23:01

Tanrı bir gün eşeği yaratmış ve demişki "sana 50 yıl ömür ,ama bu elli yılı insanlara hizmet ederek,sürekli yük çekerek ve hor görülerek yaşayacaksın" demiş,
eşekte "Tanrım madem böyle bir hayat yaşayacağım bana 25 yıl yeter,Tanrı da "tamam" demiş "al sana 25 yıl".

daha sonra köpeği yaratmış ve demişki "sana 20 yıl ömür ama bu süre zarfında insanlara bekçilik yapacaksın ,kapılarının önünde yatarak ona buna havlayarak yaşayacaksın".
köpekte demişki " Tanrım madem böyle bir hayat yaşayacağım bana 10 yıl yeter"
tamam demiş Tanrı "al sana 10 yıl"
.
daha sonra maymunu yaratmış ve demişki "sana 20 yıl ömür bu süre zarfında daldan dala atlayacaksın ,şaklabanlık yapacaksın ,insanları güldüreceksin"demiş.
maymunda "Tanrım madem böyle bir hayat yaşayacağım bana 10 yıl yeter" demiş Tanrı da "tamam demiş al sana 10 yıl".

daha sonra insanı yaratmış ve demişki "sana 10 yıl ömür ama bu süre zarfında elini sıcak sudan soğuk suya sokmayacaksın ne istersen o olacak".insanda demişki (malum aç gözlüyüz ya!) "Tanrım madem böyle bir hayat yaşayacağım bana 10 yıl az ,o eşeğin almadığı 25 yılı,köpeğin almadığı 10 yılı ve maymunun almadığı 10 yılıda ver tam olsun". Tanrıda tamam demiş al güle güle.

işte o gün bu gündür insan sadece hayatının 10 yılını insan gibi yaşayarak ,25 yılını eşşek gibi çalışarak,10 yılını köpek gibi evde yatarak ve 10 yılınıda torun tombalağa şakalbanlık yaparak yaşarmış...

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Re: yaşam

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 28 Eyl 2010, 00:39

Güzel bir hikayeymiş ben beğendim ve paylaştım :) Beğenenler F harfine basıp facebook profilinde paylaşsın :)
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Kullanıcı avatarı
CJ2609

Re: yaşam

Okunmamış mesaj gönderen CJ2609 » 28 Eyl 2010, 02:12

gerçekten güzel bir paylaşım olmuş...
teşekkürler :)

eskisehir26