DEDEKTÖR ARIYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Arkadaşlar Bu Forumda Elinizdeki İkinci El Dedektör, Alan Tarama ve Toprak Altı Görüntüleme Sistemlerinizi Satışa Sunabilirsiniz..

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

adige4601

DEDEKTÖR ARIYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Okunmamış mesaj gönderen adige4601 » 20 Nis 2011, 09:34

2-3 METRE DERİNLİKTE TESPİT YAPABİLECEK Bİ CİHAZ TAVSİYE EDERMİSİNİZ BU İSE BİRAZ MERAKLIYIM KYZİKOS DEDEKTOR NASIL KULLANAN VARMI.5000-10000 TL ARASI FİYATINDA ALACAGIM TURDE VE GERCEKTEN İŞE YARAR BİRSEY ARIYORUM.YARDIMLARINIZ İÇİN SİMDİDEN TESEKKUR EDERİM...

Kullanıcı avatarı
Hundai

Re: DEDEKTÖR ARIYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 20 Nis 2011, 12:28

selam araştırmalarınız puls sistem üzerinde olmalı

bu sistemler içinde benim kullandığım dıgger puls var alman üretimi ben çok memnunum arazide zırnık boşa ötme diye bir şey yok
bunun yanında son zamanlarda LAND CRAFT puls sistem diyorlar araştırmalarını bu ikisi üzerinde yoğunlaştır
kozikykos ta sanırım 2 metreye iner onuda araştırarak al bu üçü üzerinde kullanımı hangisi kolayına geliyorsa değerlendirebilirsin

saygılar
sabır en büyük erdemdir

Youtube

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 20 Nis 2011, 13:55

pulse star ve ssp marka alman malı bu iki pulseyi öneririm. Bir çok pulsede taşa toprağa metalmiş gibi ötme sorunu yaşarsın, bu iki markada yaşamazsın. Önemli olan derinlik değil, öttüğünde metale ötmesidir pulsenin, taşa toprağa ötüyorsa 10 metre derine inse bile hiçbir faydası yok, aksine çok zararı olur kullanıcıya. Çünkü bu derinliklerin şakası olmaz, tektekçilik gibi değil, deneme yanılma şeklinde yapılacak iş değil 1 metrenin üzerindeki derinlikler.
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

adige4601

Okunmamış mesaj gönderen adige4601 » 20 Nis 2011, 14:39

tesekkur ederim bilgileriniz icin.yakın zamanda foto paylasımına baslarm.saygılar

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 21 Nis 2011, 10:13

pulse star ve ssp marka alman mal

mustang bu ssp hangisiydi ya
sabır en büyük erdemdir

Youtube

adige4601

Okunmamış mesaj gönderen adige4601 » 21 Nis 2011, 10:33

hundai ustam verdıgın adres çinlilerin sitesi cıktı malzemede sanırım onların yanı çin malı site.cin malı ve turk malına karsıyım sismik ts 45x kullandım topragın 5 cm altındakı altını dahi bulamadı.param boşa gitsin istemiyorum. SAYGILAR

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 21 Nis 2011, 13:01

Bencede çin malıydı, adresi sildim bi uyanık getirip bize satmasın diye :komik Adige4601 kardeşim yakında dedektör satışına başlamayı düşünüyoruz ve aynen sizinde düşündüğünüz gibi, Türk malı, Çin malı dedektör ve nerenin malı olursa olsun alan tarama almayacağız satmayacağız. 5 yıldır dedektör satıcılarına ayar çekmek istiyoruz ama kimsenin bir ayar tutacağı yok, bu işe düzgün başlayanında sonradan ayarı kaçıyor parayı görünce. En dürüst satıcının yerli cihaz ve alan taramalar sattığını görüyoruz, iş yapmayacağını bile bile vebal altına giren kişilerden ne beklenir ki ? Bu piyasanın dürüst satıcılara ihtiyacı var, dedektör satıcısı olarak eleştiriler alacağımı biliyorum ama Türkiye'de dedektör fiyatlarını bir kaç yıl içinde avrupa fiyatlarına indirerek ve gerçek derinliklerini anlatarak ayarı kaçan dedektörcülerin karşısında dürüst alternatiflerin olması lazım, yakında başlangıç yapmayı düşünüyoruz, bu vesileyle konuyu açmış bulundum, teşekkürler :)
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

Okan

Okunmamış mesaj gönderen Okan » 21 Nis 2011, 17:37

Mustang`cım hayırlısı olsun kısa zamanda bekliyoruz,konuşan`da konuştuğunla kalır boşver zoruna gidenin borusuna giiİtsin
OrTAmıN bİtTİği YeRDe BiZ BaşlARIz TarZImıZ içİN ÖlüR ŞekLİmİZ İçiN YaŞArıZ..

adige4601

Okunmamış mesaj gönderen adige4601 » 22 Nis 2011, 02:26

mustang ustam bu devirde kime nasıl güvenecegimizi bilemez olduk milletin para sevdası yuzunden parayı goren bırcok kısı ne oldugunu unutuyo bu devırde mılletın vebali altına giriyorlar daha sattıgı dedektore kotu dıyenını hıc gormedım.herkesın sattıgı on numara hıc kotusu yok ayrım varmı dıyorum en ıyı ayrım son teknolojı dıyorlar derınlık soruyorum nerdeyse utanmasalar 50 100 metre dıyecekler :komik SAYGILAR

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 22 Nis 2011, 02:53

adige4601 yazdı:mustang ustam bu devirde kime nasıl güvenecegimizi bilemez olduk milletin para sevdası yuzunden parayı goren bırcok kısı ne oldugunu unutuyo bu devırde mılletın vebali altına giriyorlar daha sattıgı dedektore kotu dıyenını hıc gormedım.herkesın sattıgı on numara hıc kotusu yok ayrım varmı dıyorum en ıyı ayrım son teknolojı dıyorlar derınlık soruyorum nerdeyse utanmasalar 50 100 metre dıyecekler :komik SAYGILAR

Doğru söylüyorsun, bu işe dürüst şekilde başlayanların nasıl hızla değiştiğine şahit olduk. Elindeki dedektör en iyisi, en süperi, en çok kazandığı o marka ise, ondan daha iyisi yok. Diğer markalar onun hatırına üretilmiştir adeta :) Ayrımı harika, derinliği harika, gelmiş geçmiş en iyisidir. Derinlik mi ? Sınıfının en iyisi, sınıfının en iyisi hangisiyse artık, ondan bile derin derler.. Bu derinlik hevesi nerden geliyor peki ? Yani 2 metreden daha derinde ne var bende çok merak ediyorum :) 6 metre 8 metre derinlikte diyelim ki bir lahit mezar veya bir kaya mezar var, eğer definecilerin aradığı efsaneleşmiş kazan dolusu altınlar yoksa, ki böyle birşey olduğuna inanmıyorum, bu övdükleri metal dedektörler 6-8 metre derinliklere inse bile bir mezar, boşluk içerisindeki metalleri tespit etmeyecektir. Kaldı ki o derinliklere inmeleri imkansız. Hava testleri veya başlıkları sabit tutarak yaptıkları cep yöntemli toprak altı testler aldatıcıdır. Cihazlarını hep çok temiz topraklarda test ettirirler. Yani mineralsiz topraklarda. Cihazları anadolu şartlarında insanı 2-3 adım yürütmez. Resetlemek, sıfırlamak zorunda kalırsınız sürekli. Yani test alanındaki 2-3 metre derinliğine sözüm yok, EyvAllah ama gerçek arazide 2 adım yürütmeyecek dedekör 2-3 metre derinliğe inse ne yazar ? Taşa toprağa metale verdiği sinyali verecekse ne anlamı kaldı 2-3 metre derinliğin ? Pulse star önermemin nedeni arazide kararlı oluşu, gereksiz sinyallerin çok çok az oluşu ve 1-2 metre arası derinliklerde iş yapabilmesidir. Bence define arayan birisi için bu derinlikler yeterlidir. Bir vatandaş neden 6 metreye bir küp parasını gömsün ki ? Yani fazla derinlik vaatleri peşinden gidip iyi cihazları elemesinler diye yazıyorum bunları. Lorenz alacak paranız varsa lorenzleride tek geçerim. Yıllarca çizgisini koruyabilen bu markalar tercih edilebilir. Piyasada yeni bir marka gördüğünüzde temkinli yaklaşmanızı öneririm. Gerçek arazide denenmeden hiçbir satıcının test alanına % 100 güvenmeyin..

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

yakari1907
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen yakari1907 » 22 Nis 2011, 13:45

benden farklı bir cevap.
dedektör define bulmaz sadece yeri noktalar defineyi bilgi bulur.
bence en iyi dedektörler sitedeki ustalar.

USTALARA SAYGII..

Kullanıcı avatarı
MustanG
YÖNETİM
YÖNETİM
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen MustanG » 22 Nis 2011, 14:19

yakari1907 yazdı:benden farklı bir cevap.
dedektör define bulmaz sadece yeri noktalar defineyi bilgi bulur.
bence en iyi dedektörler sitedeki ustalar.

USTALARA SAYGII..
Bu konuda size katılıyorum. Yani dünyanın en iyi gpr cihazıda olsa elinizde, definenin üzerinden geçmeden onu tespit etmeniz imkansızdır. Definenin üzerinde cihazı geçirecek olan bilgidir.Bilginin şüphelendiği yerden geçmeyen cihazcı ömür boyu dolaşsa belki birşeyler bulabilir ama bu tamamen kısmet meselesidir. Aksi halde birşey bulamaz. Bilgide tek başına yeterli değildir, yani kimse kendisi gömmediği için % 100 emin olupta kazı yapmanın maddi manevi yükünü göze almaz. Bilgili adamın elinde gerçekten 1-2 metre derinliklerde iş yapabilen bir cihaz olsa başarılı olabilir. Bence bilgi ve teknoloji bir aradayken başarılı olabilir. İkisi yalnızken bilgi biraz daha ağır basar, yani sadece bilgi, sadece teknolojiden iyidir bence. Ama ikisi bir arada olursa yemeyipte yanında yatılabilir :komik

Sen hakka tevekkül kıl
Tefviz et rahatı bul
Sabreyle ve râzı ol
Mevla görelim neyler
Neylerse güzel eyler...

bursaspor

Okunmamış mesaj gönderen bursaspor » 22 Nis 2011, 23:02

mustang usta.......
agzına saglık......
zamanla olcak hersey...

BURSASPOR
GREENCITY---------------------------T E X A S

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 23 Nis 2011, 00:13

bu çinlilerin sitesi ama ordaki cihaz dedektör değildi:)
bir elektrik özdirenç sistemi dijital ve hesaplaması otomatik yapan ve bu arada çizilmesi gereken grafiği çizip sana sunuyor
dedektörlerle karıştırmayın :)
sabır en büyük erdemdir

Youtube

“İKİNCİ EL DEDEKTÖR, GPR, ALAN TARAMA İLANLARI” sayfasına dön