resimler hakkında değerli yorumlarını bekliyorum

Arkadaşlar Bu Forumda Elinizdeki İkinci El Dedektör, Alan Tarama ve Toprak Altı Görüntüleme Sistemlerinizi Satışa Sunabilirsiniz..

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Re: resimler hakkında değerli yorumlarını bekliyorum

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 15 Eki 2011, 16:15

taşlar eski bir yerleşim yerini işaret ediyor. daha eskiden orada bir yapı olduğu anlamına geliyor. ayaklarınızın yanındaki oyuk ise bir mezar oyması için biraz fazla derin ve geniş. emaneti alınmış bir oyuk olduğunuda düşünmüyorum. dikdörtgen şeklindeki oyma olan resimi biraz daha uzaktan çekmiş olsaydınız taş kesim izleri olduğunu düşünüyorum. gerisi tamamen doğal.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
yvzsvk
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen yvzsvk » 15 Eki 2011, 19:29

evet.7 ve 8. resimler oranın bi yerleşim yeri olduğunu kanıtlıyor.yerleşim yerini bulduğuna göre şimdide nekropolü bulman gerekiyor.bölgenin batı ve güneybatı kesimlerine yoğunlaş nekropol için.özellikle bu bölgelerde mıcırlı alanları es geçme resimlerken.çöküntü olan yerle,hafif tümsek olan yerler,bu gibi yerleri resimle.her yönden resim alki yardım etmemiz daha kolay olur.saygılarımla..kolay gelsin..

01Adanalı01

Okunmamış mesaj gönderen 01Adanalı01 » 16 Eki 2011, 01:30

Arkadaşlar evet dediğiniz gibi burası eski bir yerleşim ve yerleşim yerinin arkada kalan kısmı kayalık bölgenin iç kısmında 2 tane sığınak olduğunu tahmin ettiğimiz girişler mevcut bunlarında ayrıca resimlerini ekleyip değerli yorumlarınzdan ve tecrübelerinizden faydalanabilirim.Burası tamamen bakir bir bölge ufak tefek çalışma yapılmış fakat tecrübesiz oldukları rast gele yerleri kazdıklarından anlaşılmıştır açık olan arazisind hala yeryer paraya rastlıyoruz.Yeni ekliceğim resimlerede yorumlarınızı bekliyorum, ayrıca resimlere tek tek yorum yaparsanız benimde yorumlarınızı baz alarak çalışmam daha kolay diye düşünüyorum.Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler ederim
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
bu kapak yerleşim yerinin tam içinde
Resim

Resim
yerde sabit kaya üzerindeoyma şeklinde diktörtgen işareti daha önceden bildiğimiz için çamurunu temizlemedik ama doğal olmadığı kesin

Resim

Resim
bu diğer resimle aynı bulunduğu kaya üzerinde bir sonraki resimde 2 tane olarak bulunmaktadır

Resim

Resim
Kayalık bölgenin karşı tarafı
Resim

Resim

01Adanalı01

Okunmamış mesaj gönderen 01Adanalı01 » 16 Eki 2011, 04:50

Arkadaşlar sondan 3. resimde yazı sonra resme aittir

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 16 Eki 2011, 14:34

eski bir değirmene ait bir yıkıntı. orada çalışma yapıp bişey bulacağınızı sanmıyorum başka bulgular varsa değerlendirilebilir.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

01Adanalı01

Okunmamış mesaj gönderen 01Adanalı01 » 16 Eki 2011, 16:47

resimler üzerindede yorum yaparsan sevinirim

“İKİNCİ EL DEDEKTÖR, GPR, ALAN TARAMA İLANLARI” sayfasına dön