DEFİNE İÇİN EN İYİ YER ALTI CİHAZLARI

Arkadaşlar Bu Forumda Elinizdeki İkinci El Dedektör, Alan Tarama ve Toprak Altı Görüntüleme Sistemlerinizi Satışa Sunabilirsiniz..

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

kursat0707

DEFİNE İÇİN EN İYİ YER ALTI CİHAZLARI

Okunmamış mesaj gönderen kursat0707 » 27 Mar 2014, 03:03

Merhalar. Ben forumunuza yeni üye oldum. ve bu işe gönül vermiş arkadaşlara elimden geldiği kadar define için en iyi aletler hakkında bilgi ve görgülerimi paylaşmak istiyorum.
Değerli arkadaşlarım , inanın bana en iyi alete sahip olmak yetmiyor. Bunu çok iyi kullanmak ve adapte olmak temel sorun teşkil ediyor.
GPR dediğimiz sistemler definecilikte size yardımcı olacak en iyi seçenektir. Nedir GPR. Yer altı görüntüleme sistemleri. Bu tür aletlerin çeşitli anten seçenekleri vardır ve bu antenler yer altına elektro manyetik dalga göndererek sizlere bilgisayar ekranına grafik olarak geri dönüşümünü yapar. 1000 mhz den 100 mhz' e kadar olan anten seçenekleri sunar bu tür cihazlar sizlere. Şunu unutmayalım MHZ düştükçe derinlik artar. EN iyi sonuç verecek seçenekler 100 lük ve 300 mhz lik antenlerdir.
2 ci bir en önemli husus bu cihazlar için YAZILIM'dır. Yazılımların kesinlikle demo olmamasına özen gösteriniz. Günümüzde sağlam bir yazılımın tutarı aşağı yukarı 3000 ile 10000 dolar arasındadır.

Sizlere yardımcı olabileceğini düşündüğüm bir kaç GPR alet ismi vereyim.
1-Kanada yapımı NOGGIN
2-Piton
3-Zont

bu 3 aletten şaşmamanızı öneririm. Piton kayalık arazi felan dinlemez. Özel bir çadır kılıf yapar iseniz her yerde sürükler iş yaparsınız. Derinliği 20 metreye kadar sağlam alır. Her türlü tünel ve yapıyı size bildirir fakat kesinlikle kesinlikle içindeki metal cinsini size belirtemez. Çünki öyle bir sistem yok. Kimseye inanmayın. Efendim 7 metrede altın gösteriyo . kesinlikle bunlara inanmayınız. Metal olarak size birşeyler olduğunu belirtir fakat maden cinsini asla veremez.

Noggin de çok sağlam bir makinadır. 8 metreye kadar mükemmel sonuç verir. Tekerlekli sistemdir. düz araziler için idealdir.

Zont : ben bu aletin 300 mhz lik anteni ile çalışıldıını gördüm. Muhafazası ve kendini çok büyük. Düz toprak arazide mükemmel sonuç verir.

Bu tür aletleri kullanıp öğrenmek çok zordur sevgili dostlar. Ben 4 cü ayımdayım ustalarım sayesinde fırsat buldukça ders alıyorum. Analiz etmeyi daha tam kavrayamadım.

Benim tavsiyem güvenebileceğiniz bu tür aletleri kullanan insanlara ulaşmak ve ücreti mukabilinde şüphelendiğiniz yerlere götürmeniz. YEr tespiti olunca kesinlikle yerden ayrılmıyorlar. Var denilen yerdede çıkmaz ise ücretiniz iade ediliyor. Ben şimdiye kadar daha tek negatif şey duymadım.

Sorusu olan arkadaşlara yardımcı olmak isterim. Saygılar

Kullanıcı avatarı
GiryaN

Re: DEFİNE İÇİN EN İYİ YER ALTI CİHAZLARI

Okunmamış mesaj gönderen GiryaN » 27 Mar 2014, 11:25

Teşekkürler güzel bir açıklama bilgilendirme olmuş gpr sistemini bende çok beğeniyorum belki ilerde alıp kullanmak nasip olur.
İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.

zeus34

Re: DEFİNE İÇİN EN İYİ YER ALTI CİHAZLARI

Okunmamış mesaj gönderen zeus34 » 28 Mar 2014, 20:33

kursat0707 verdiginiz bilgiler icin sağolun
arkadaşlarim bir cihaz getirdi izmir'den almişlar, .....gpr 300 lük anten vardi üstünde suna dikkat ettim.
cihaz acik anten fiyatida ucuz fakat agac kaya ve insan anomalilerinide gösteriyor bu neden acik anten diye mi?
şimdiden verdiğiniz bilgiler icin :tsk

“İKİNCİ EL DEDEKTÖR, GPR, ALAN TARAMA İLANLARI” sayfasına dön