TEST

Bu Bölümde Forumun İşleyişi ve Benzeri Konularda Duyurular Yapılacaktır,.. Örneğin Video, Fotoğraf Nasıl Eklenir, Bir Başlıktan Nasıl Sürekli Haber Alırsınız v.s. Konularını Takip Edeceğiniz Bir Forum Olacaktır...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

segopa

Re: TEST

Okunmamış mesaj gönderen segopa » 19 Oca 2010, 16:10

ilhami ustanın belirttiği gibi uzun olan ok yönünü araştır derim
Hєя haккıм SaкLıdıя®™
lll|llll|ll||lll|lll||llllll||llll
²¹°¹ ³³²¹³ °¹²¹³³ ¹³

clup16

Okunmamış mesaj gönderen clup16 » 21 Şub 2010, 17:47

SeRHaT21 yazdı:Angaralı kardeşim sorunuzu gayet iyi anladım. Burasını sizlere kısaca anlatmaya çalışarak cevabınızı bulmanızı sağlamak isterim

Burası eskiden rumların yaşadığı bir bölge onların ardından da ermeniler yaşamış ama resimelrde gördüğümüz mezar rumlara aittir. Ermeni yerleşiminden öncesine aittir. Burası için bölge halkı inanması zor ama ziyaret yorumunu yapıyordu halende ziyaret diyorlar. alenen ortada olan merdivenler olması ve mezarında ulu ortada bunca yıl sağlam kalabilmesi için ziyaret olarak bölge halkına inandırılmış bi yerdir. görmüş olduğunuz işaretleri birileri gördükten sonra orayı açmışlar yani işaretleri göz önünde bulundurarak açmışlar sonuca aslında işaretler götürmüştür. Bizi bölgeye götüren arkadaşımız ziyaretten bahsedince görmek istedim ve ziyaret diye gittiğim yerde bu manzara ile karşılaştım. çocukluğumdan beri burayı ziyaret olarak biliyordum dedi hatta babam ve dedemde öyle biliyorlardı dedi. açılma olayı yaklaşık 50 60 yıl önce olmuş mezarın batısında bulunan yer ise geçtiğimiz yıllarda soyulmuş yeni açılmış bi yer. Kraliçe mezarı da bir kaç yıl evvel soyulmuş yerlerden biri.

sanırım cevabınızı bulabildiniz saygılar..

Herkese yeniden slmlar serhat ustam bursasını kazanlarla konuştum boşçıkmış dediğin gibi 50yada 60 yıl önce götürmüşler malı ayrıca tarlada çalışma yapanlarda aynı kişiler ve mezarlıkta hastalıktan ölen türkler gömüldü diye uydurulan bir yalan var saygılar

omer16

Okunmamış mesaj gönderen omer16 » 27 Şub 2010, 16:50

bu işaretlerın yakının kare veya dıkdortgen gıbı seklıller var mı ?

öncül

Okunmamış mesaj gönderen öncül » 10 Nis 2010, 14:10

eski tarihli bir konu ve sanırım test amaçlı,bende fikrimi paylaşmak isterim, aşagıdaki resimde ben de p yi göremedim,ancak sizin t yada haç dediğinizide göremedim,şimdi düşünelim oraya t yani haç çizmek isteyen birisi bu haç yada t yi yangından mal kaçırır gibi degilde hakkaten haç olarak çizerdi diye düşünüyorum,aşagıdaki resme bakalım haçın yukardan aşagı inen kanalı sizce düz bir kanalmıdır,tam orta yerinde v şeklinde çıkıntı yapan yere de bir keski yada murç neden vurmamış ? demekki muradı orasının öyle kalmasıymış yada amaç başkaymış,,peki v yani çıkıntı hakikaten keski izinden kalma yani kanalın dikkatli oyulmadıgından olabilirmi yoksa bu çıkıntı başkaca bir anlamı yada devamlılıgı azr ediyormu,bana kalırsa evet,v olan çıkıntı yatay olarak saga dogru hakikaten bir v yapmıştır ve aslında bu çıkıntı bir işaretin devamıdır görünümündedir ki resimde bu mevcuttur yine sag yandan kanal ortadan ikiye ayırır gibi inen v şeklinin alt kolunu olşturmaktadır,, şimdi haç ın uzun olan yatay kanalına yani sap kısmına bakalım,bu yatay kanal yukardan aşagı inen kanalla tam uyumlumudur,bana kalırsa uyumlu degildir , tamda dik kanala ulaşmışken kesik yemiş birleştirilmemiş,acaba dikkatsizliktenmidir,bence diğildir yani yapan bunu bu şeklilde yapmıştır, peki bu haçı tamamlayan ve normalde v gibi çıkıntı olan yerde olması gereken dördüncü kolu varmıdır,evet vardır ? vede bazı kardeşlerim yan yani yatık ve sanki yön ve istikamet veriyor ve haçın dördüncü koluymuş gibi duruyor olarak göstermişler oysa ben bunada katılmıyorum, haçın dördüncü kolu olması gereken o yatay kanal?daki simetriye bakın o haç gibi duran haçın bir kolu gibimidir,,ne kanalların ebatı onda vardır nede tamamlayıcıdır bu haliyle göze dokunmakta tamamlayıcı olmaktan uzaklaşmaktadır ve aksine o yatayda elbet bir bütünlük de vardır ve boşa yapılmamıştır,oda hemen görülmektedir zaten,v dedigimiz çıkıntının tam v yapan diger koluyla hem ebat hemde simetrik olarak tam örtüşmekte tam bir bütünlük arzetmektedir, egerki bu v yi haçın dördüncü koluymuş ve egimide yön gösteriyormuş gibi algılarsak bu durumda gözümüz rahatsız olmakta ve tüm simetri bozulmaktadır,aysa bunu yandan gelip dik kanalı ortadan ikiye bölür şekilde duran bir v olarak görürsek göz önceki varsayıma göre daha az rahatsız yada rahatsız degil ve de şekilde o bu haliyle bir bütünlük ve anlam oluşmakta manasızlık kaybolmaktadır ,bu benim görüşümdür ancak sırf görüş ve yorum olsun diye yapılmış olmayıp her işaret edilen nokta resim üzerinde çizilerek hayali bir görüş olmadıgı da anlatılmaga çalışılmış olup isabetsizlikler bana aittir ve tüm bunlar birer ihtimal olup kesinlik azr etmez,bu nihayetinde çözülmüş ve test amaçlı olarak buraya konulmuştur,yanlış bilgilendirmeler için ayrıca hoşgörünüze sıgınır selam ve saygılar sunarım. :D :D resim yükleyemiyorum sanırım,eger yükleyemedimse bolca harf kalabalıgı ettiğimden ve görselsiz anlatımdan dolayı özür diler burasını da fazlaca işgal ettiğim için ayrıca affınıza sıgınırım...saglıkla..

öncül

Okunmamış mesaj gönderen öncül » 10 Nis 2010, 14:45

Resim nihayet , yukardaki anlatıma örnektir,ayrı ayrı oldu,umarım konuyla bütünlüğü bozmamışımdırselam ve saygılar.

Kilitli

“DUYURULAR” sayfasına dön