TEST

Bu Bölümde Forumun İşleyişi ve Benzeri Konularda Duyurular Yapılacaktır,.. Örneğin Video, Fotoğraf Nasıl Eklenir, Bir Başlıktan Nasıl Sürekli Haber Alırsınız v.s. Konularını Takip Edeceğiniz Bir Forum Olacaktır...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

ANGARALI

Re: TEST

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 31 Ağu 2009, 20:13

BİZİ BİLGLENDİRDİĞİN İÇİN SAOL SEHAT HOCAM ARKADAŞLARIN BÜTÜN YORUMLARINI DİKKATLE İNCELEDİM VE OKUDUM.BİZDE BÖYLECE İRŞEYLERÖĞRENMİŞ OLDUK.BU ARADA KÜCÜK Bİ SORUM HOCAK O MEZARLARIN YAKININDAKİ OLUK VE KADEELİ İŞARETLERİDE ĞÖZ ÖNÜNE ALARAKMI BULDUNUZ. BU BULUNTUDAN SONAMI SON KAYANIN ANALİZİNİ YAPARAKMI BİZE SUNDNUZ.HERŞEYDEN EVVEL GENEDE SONSUZ SAYGILAR SAOL ABİCİM
ANKARADA 1500 İLE 2000 YILLIK HUN İZLERİ BULUNDU

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

kartal837

Okunmamış mesaj gönderen kartal837 » 31 Ağu 2009, 20:34

V işaretleri genelede yön veririsder hacın ucunda olsun isder tek basına olsun..herseyden önemlisi hangi dönem oldugunu bılmek gerekır buda o civarda hangi uygarlıkların yasadıgını bılmeye dayanır..V roma dönemlerınde sivrisi hedef yönu olayak tabır edılır ama ermenı dönemlerine gelınce V acık agzı bize yon ve mesafe verir..ve degisik olarak 3 çesidi var kanadın bırı uzun dıyerı kısa olan kanatları esıt olan ve Y seklınde olanlar..sonuc olarak yön ve mesafe veren isarettir..hedefe yada hadefe yakın son işarete atar bizi..
örnek ve çözüm mukemmel olmus ustalara tesekkur..

ANGARALI

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 31 Ağu 2009, 21:46

BENİM DEMEK İSTEDİĞİM ÖNCE MEZARLARIN ALTINDAKİ BELİRGİN İŞARETLERİMİ KALE ALDINIZ.SONRADANDA O V İŞARETLİ KAYANIN ÇÖZÜM ANALİZİNİMİ YAPTINIZ DEMEK İSTEDİM SAYGILAR

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 31 Ağu 2009, 23:32

Angaralı kardeşim sorunuzu gayet iyi anladım. Burasını sizlere kısaca anlatmaya çalışarak cevabınızı bulmanızı sağlamak isterim

Burası eskiden rumların yaşadığı bir bölge onların ardından da ermeniler yaşamış ama resimelrde gördüğümüz mezar rumlara aittir. Ermeni yerleşiminden öncesine aittir. Burası için bölge halkı inanması zor ama ziyaret yorumunu yapıyordu halende ziyaret diyorlar. alenen ortada olan merdivenler olması ve mezarında ulu ortada bunca yıl sağlam kalabilmesi için ziyaret olarak bölge halkına inandırılmış bi yerdir. görmüş olduğunuz işaretleri birileri gördükten sonra orayı açmışlar yani işaretleri göz önünde bulundurarak açmışlar sonuca aslında işaretler götürmüştür. Bizi bölgeye götüren arkadaşımız ziyaretten bahsedince görmek istedim ve ziyaret diye gittiğim yerde bu manzara ile karşılaştım. çocukluğumdan beri burayı ziyaret olarak biliyordum dedi hatta babam ve dedemde öyle biliyorlardı dedi. açılma olayı yaklaşık 50 60 yıl önce olmuş mezarın batısında bulunan yer ise geçtiğimiz yıllarda soyulmuş yeni açılmış bi yer. Kraliçe mezarı da bir kaç yıl evvel soyulmuş yerlerden biri.

sanırım cevabınızı bulabildiniz saygılar..
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
Misya
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Misya » 08 Eyl 2009, 05:21

:evil: :evil:
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

akman

Okunmamış mesaj gönderen akman » 15 Eyl 2009, 21:16

HARİKA Bİ TEST ELİNE SAĞLIK USTAAAAAMMMMM
OĞUZ SOYLUM SELVİ BOYLUM YILANLARLA DOLU KOYNUM !!!

ANGARALI

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 15 Eyl 2009, 23:01

SLM.SAOL SERHAT HOCAM. YAPMIŞ OLDUĞUN BU AÇIKLAMAYLA SANKİ BENDE YANINDAYMIŞIM GİBİ AYDINLANDIM.BU ARADA MİSYAHOCA BANAMIYDI O MİMİKLER :) :)

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 16 Eyl 2009, 03:13

ANGARALI yazdı:SLM.SAOL SERHAT HOCAM. YAPMIŞ OLDUĞUN BU AÇIKLAMAYLA SANKİ BENDE YANINDAYMIŞIM GİBİ AYDINLANDIM.BU ARADA MİSYAHOCA BANAMIYDI O MİMİKLER :) :)

aleykümselam angaralı abim. Sen gibi tüm üyelerimiz benim yanımdadır zaten :D
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

mustafaa
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Okunmamış mesaj gönderen mustafaa » 12 Eki 2009, 11:24

candan tşk ederım emegı gecen herkesten Allah razı olsun .......

uffur

Okunmamış mesaj gönderen uffur » 19 Eki 2009, 17:05

abicim ders gibiydi yahu.. süpper elinize sağlık

hardman

selam

Okunmamış mesaj gönderen hardman » 24 Eki 2009, 19:08

arkadasım bu8 t işareti ama şuda varki bulundugu alanda bir işaert daha olacak onuda bull

tsunami

Okunmamış mesaj gönderen tsunami » 24 Eki 2009, 23:26

ÇOK TŞK EDERİM FORUMA YENİ ÜYE OLDUM VE BU KONUDAKİ EN GÜZEL FORUM BENCE GEZMEDİĞİM YER KALMADI.ÇOK GÜZEL ÇALIŞMALARIZ VE FOTOLARINIZ VAR.AMA ANLAMADIĞIM BÖLE YERLERDE KENDİNİZİ RESMETMEKTEN ÇEKİNMİYORMUSUNUZ YADA İZİNLİ KAZIMI YAPIYORSUNUZ ONU ANLAMAIDM :d

tsunami

Okunmamış mesaj gönderen tsunami » 25 Eki 2009, 12:06

abi böle yerleri bulup resmedip bırakıyormusnuz :D yoksa kazı yapıyormusnuz ya benim msn eklermisin lutfen burdan konusmayalım bunu guzel bır konu dağılmasın .hcakmak_07@(Tüm Paylaşımlarımızı Forumda Yapalım)

abi daha düzgün bi cümle ile kurmak gerekirse izinli kazımı yapıyorsunuz yoksa normal mi onu öğrenmek istedim.böle yerlerde izinli kazı yapınca müze bişey varmiyor sanırım. msn eklersen sevinirim.

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 15 Kas 2009, 02:25

tsunami yazdı:abi böle yerleri bulup resmedip bırakıyormusnuz :D yoksa kazı yapıyormusnuz ya benim msn eklermisin lutfen burdan konusmayalım bunu guzel bır konu dağılmasın .hcakmak_07@(Tüm Paylaşımlarımızı Forumda Yapalım)

abi daha düzgün bi cümle ile kurmak gerekirse izinli kazımı yapıyorsunuz yoksa normal mi onu öğrenmek istedim.böle yerlerde izinli kazı yapınca müze bişey varmiyor sanırım. msn eklersen sevinirim.
Değerli kardeşim burada herhangi bir kazı söz konusu değil burası daha önceden akzılmış ve sonucu alınmış bir yer biz burayı paylaşarak değerli üyelere bilgi açısından faydalı olsun istedik

yaptığımız tüm çalışmalar resmidir izin alınamayan yerlerde çalışma yapmıyorum şahsım adına.

çalışma yapılmadan evvel inceliyoruz kayda değer ve umut veriyorsa başvurumuzu yapıyoruz saygılar.

hutame

Okunmamış mesaj gönderen hutame » 24 Kas 2009, 11:41

her keze selamlar yanlışlıkla bu sıteye gırdım....neyse selamlar devamı olur ınş....bu işaret kilise işareti...saygıalr
................................

Kilitli

“DUYURULAR” sayfasına dön