Resmi kazı çalışması için duyuru

Bu Bölümde Forumun İşleyişi ve Benzeri Konularda Duyurular Yapılacaktır,.. Örneğin Video, Fotoğraf Nasıl Eklenir, Bir Başlıktan Nasıl Sürekli Haber Alırsınız v.s. Konularını Takip Edeceğiniz Bir Forum Olacaktır...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Herman

Resmi kazı çalışması için duyuru

Okunmamış mesaj gönderen Herman » 06 Oca 2011, 00:30

BİR KONU HAKKINDA BİLGİLERİ DOĞRU KAYNAKTAN ALARAK BURAYA BAŞLIK AÇINIZ

KONU CİDDİYET SINIRLARININ ÇOOOOK ÖTESİNDEDİR VE BU NEDENLE KONU SİLİNMİŞTİR

HUNDAİ

solmaz

Re: Resmi kazı çalışması için duyuru

Okunmamış mesaj gönderen solmaz » 06 Oca 2011, 06:45

Öncelikle bir kaç soruya cevap bulma şansımız varmı.?

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 06 Oca 2011, 07:43

benimde sorum olacak devlet arkeoljik alanlara ruhsatı nasıl verdi ?

ayrıca burda kepçeyle girdiğin zaman zaten tarih suçu işlersin odalar tesbit edilip ve devlet tarafından talana izin verilecek ,

herkes şapkasını önüne koyup ne yazdığını düşünüp okuyup öyle yazsın

saygılar
sabır en büyük erdemdir

Youtube

solmaz

Okunmamış mesaj gönderen solmaz » 06 Oca 2011, 09:27

(bir firma ile belirli bir hisse karşılında 2 adet kepçe kiralanmış)
Bu nasıl bir firmayımış 2 adet kepçeyi veriyor mazotu vermiyor. diger bir olaymerdivenli bir tarihi kültür mirası olan yerden bahsediliyor burası kaçıncı derecede sit alanı gözle görülen yüzey bulgusundan tarihi tabiat ve kültür varlıgı olan yerde kazı ruhsatı egitim amaçlı bir kazı veya kültür bakanlıgının yaptıgı kazı ruhsatıda deyil kişiye özel ruhsat hemde böylr bir yerde.

Burada yer altı tesbitini şu büyük define ustası alman asıllı elka gut halamın makinesimi tesbit etti. ayrıca buranın daha önce kuyumcu sarraf ve darphane oldugunu define ustası halamın define uzmanı halası biliyormuydu.?????
Bu ülkede definecinin düşündügü hayal ettigi gibi kısa yoldan para kazanma olayı olsa bir sürü sanayici ticaretci iş adamları var onlar bu konuda yatırım yapmazlarmı.?? saygılar.

solmaz

Okunmamış mesaj gönderen solmaz » 06 Oca 2011, 10:37

Bu kazı ruhsatına göre sıradan insanlar efesde bergamada benzeri yerlerde kazı ruhsatı alıp çalışabilirler ben böyle anlıyom konuyu.

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 06 Oca 2011, 11:21

evet herman sorulara cevap bekliyoruz mantık çerçevisinde ise içinmizden yardım edecek güçte olan vardır elbet
sabır en büyük erdemdir

Youtube

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 06 Oca 2011, 11:26

konuya cevap veriniz yoksa konuyu sileceğim
sabır en büyük erdemdir

Youtube

Herman

Okunmamış mesaj gönderen Herman » 06 Oca 2011, 11:55

sevgili hundai burası 70 derece eğimli dar bir kuru dere ruhsat müracaatndan önce tabiki ufak bir çalşma yapmam gerekti yoksa bu kadar masraf ve burokrasinin altına girilmez ne ören yeri ne mezarlık alan zemin horasan kırıcı çalışacak diğer kepce temzleyecek kasa şeklinde oda yapılmış

Herman

Okunmamış mesaj gönderen Herman » 06 Oca 2011, 12:08

Hundai yazdı:konuya cevap veriniz yoksa konuyu sileceğim
ayrıca bu yazdığınız emrivakı hoş değl demekki birazdan işe gidince tekrar böyle bir yazı yazıp cevap alamazsanız sileceksiniz napcaz işi gücü bırakıp akşama kadar burda silinme korkusuyla nöbetmi tutmamz gerekiyor ben sürekli bilgisayarı önünde olan birisi değlm ancak akşam belrli saatlerden sonra inceleyp cevaplanması gereken soru olursa yanıt yazabilirm bu kazının%60 devlete aittir (bu bir talan değildir) saygılar

Herman

Okunmamış mesaj gönderen Herman » 06 Oca 2011, 12:12

solmaz yazdı:(bir firma ile belirli bir hisse karşılında 2 adet kepçe kiralanmış)
Bu nasıl bir firmayımış 2 adet kepçeyi veriyor mazotu vermiyor. diger bir olaymerdivenli bir tarihi kültür mirası olan yerden bahsediliyor burası kaçıncı derecede sit alanı gözle görülen yüzey bulgusundan tarihi tabiat ve kültür varlıgı olan yerde kazı ruhsatı egitim amaçlı bir kazı veya kültür bakanlıgının yaptıgı kazı ruhsatıda deyil kişiye özel ruhsat hemde böylr bir yerde.

Burada yer altı tesbitini şu büyük define ustası alman asıllı elka gut halamın makinesimi tesbit etti. ayrıca buranın daha önce kuyumcu sarraf ve darphane oldugunu define ustası halamın define uzmanı halası biliyormuydu.?????
Bu ülkede definecinin düşündügü hayal ettigi gibi kısa yoldan para kazanma olayı olsa bir sürü sanayici ticaretci iş adamları var onlar bu konuda yatırım yapmazlarmı.?? saygılar.
ZAVALLI KARDEŞİM

solmaz

Okunmamış mesaj gönderen solmaz » 06 Oca 2011, 12:17

Konuyu silmiyelim kalsın ben bu işe sponsorum önce beni bir ikna etsin. bu tip konular definecinin genelini ilgilendiren konular bu kouyu sonuna kadar takip edip gerekirse sponsorlugunuda yapacagım. önce sorulara cevap bulalım. olay art niyetliyse eh ip nosu diye bir olay var Allah yardım etsin.

solmaz

Okunmamış mesaj gönderen solmaz » 06 Oca 2011, 12:50

Silmiyelim sorulara önce cevap alıp sonra sponsor olacagım.

Kullanıcı avatarı
Hundai

Okunmamış mesaj gönderen Hundai » 06 Oca 2011, 12:58

önce silmiş bulundum solmaz abi
sabır en büyük erdemdir

Youtube

solmaz

Okunmamış mesaj gönderen solmaz » 08 Oca 2011, 10:54

(ZAVALLI KARDEŞİM )

Olayı kişileştirmek sevgi saygı hoşgörünün dışına taşımak bizim aile terbiyemiz ve ahlak yapınız dışındadır.Burada irdeledimiz konu definecinin genelini ilgilendiren dogru bilgi paylaşımı konusudur.Burada paylaşılacak bir harf bir cümle bilgi paylaşını için ne kadar önemlidir.
İşte bu nedenle buraya kadar irdeledimiz konu psylaştımız soru verilen cevapların ( ZAVALLI KARDEŞİM ) ilgi ve alakası nedirki.???????
Biz sorularımıza cevap aramayı sabırla bekledik ve bekliyecegiz.SAYGILAR.

“DUYURULAR” sayfasına dön