Mahkemeden gelen yeni karar

Bu Bölümde Forumun İşleyişi ve Benzeri Konularda Duyurular Yapılacaktır,.. Örneğin Video, Fotoğraf Nasıl Eklenir, Bir Başlıktan Nasıl Sürekli Haber Alırsınız v.s. Konularını Takip Edeceğiniz Bir Forum Olacaktır...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Mahkemeden gelen yeni karar

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 24 Nis 2013, 18:04

Değerli arkadaşlar malumunuz bir sitede sitemizden izinsiz alıntı yapılması konusunda mahkemeye müracaat etmiştim. Bu gün bursa 2. sulh ceza mahkemesi tarafından karar açıklandı. kararda maalesef karşı taraf için beraat çıktı. gerekçeli karar malum henüz gelmedi ancak savcılıkta yapılan bir hata nedeni ile bu kararın alındığını ( ben bilişim yolu ile işlenen suç kapsamında izinsiz yazı alınması ve bu yazıların başka ortamlarda kullanılması ) adı altında suç duyurusunda bulunmuştum. Ancak savcılıktan mahkemeye intikal eden dilekçede hakaret olarak geçtiğinden dolayı karşı tarafın beraatine karar verildiysede temyiz yolu açık tutulduğu için karara itiraz edilmiş ve dosya başlığı düzeltilerek işlenen suçun menşeei belirtilerek hem yeni bir dava açıldı, hemde bir üst mahkemeye müracaat edildi. Dosya yargıtayda ve henüz bir karar verilmemiştir. Başka sitelerde karar verildiğine dair yazılan yazılara kulak asmamanızı önemle rica eder ve gerekse yargıtaydan gelecek kararın beklenmesi veya yeni açılan izinsiz yazıların alınması konusunda ki müracaatımın sonucunun beklenmesini rica ederim.

Ayrıca bu başlık altında kimsenin nahoş yazılar yazmamasını önemle rica ediyorum.. saygılar.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
EDWARD
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Re: Mahkemeden gelen yeni karar

Okunmamış mesaj gönderen EDWARD » 24 Nis 2013, 21:16

SERHAT ABİ SERHAT ABİ SİZE ABİ DİYEBİLİR MİYİM :komik SON SATIRLARINDA NAHOŞ YAZILAR YAZILMASIN DEMİŞSİNİZ 8-) DAMARIMA BASTINIZ :D TUTUN BENİİ :komik ...

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 24 Nis 2013, 21:53

Seni anlıyorum ama lütfen damarını geri çek :komik cin.
Abi de amca de istersen dede bile diyebilirsin
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
trmytwins

Okunmamış mesaj gönderen trmytwins » 24 Nis 2013, 22:10

İnşAllah adalet yerini bulurda çamur atanlar ve bu ortamı bozmak isteyenler cezasını bulur...

Kullanıcı avatarı
EDWARD
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen EDWARD » 24 Nis 2013, 22:12

YUPPİİİİ :D BENİ ANLAYAN Bİ İNSAN ÇIKTI :komik DEDECİĞİM :D BENİ MAİŞE BAĞLAR MISINIZ :mrgreen: BİLİYORUM YERİ VE ZAMANI DEĞİL. AÇIKÇASI ÖZELLİKLE KONUYU ÖZELE DEĞİLDE BURAYA AÇTIM. YILLARDIR ÜYENİZİM. KÖLE İZAURA GİBİ ÇALIŞIYORUM :oops: BİRGÜNE BİRGÜN.. AL ŞU ÜÇ KURUŞU CEBİNE KOY, DA ŞEKKER AL KENDİNE DEMEDİNİZ :evil: KİMSE BENİ SEVMİYOR :cry: FORUMA BİRKAÇ FOTO GÖNDERDİM HİÇ Bİ USTA TIN LAMADI :twisted: Bİ H.G BİLE DEMEDİ :oops: BANANE DAHADA OLSA GELMEM, OYNAMAM :uzgn

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 25 Nis 2013, 20:49

Hoş geldin EDWARD :)

Mahkemeden gelen karar henüz kesinleşmedi. Aynen şu şekilde diyor katılan ın 7 gün içerisinde bir tutanak (dilekçe) ile bir üst mahkemeye başvurmaması halinde kararın kesinleşeceği katılana açıklandı.. Hakim bey beraat kararını niçin verdiğinide uzun uzun anlattı bana ve ne yapmam gerektiğini ortada bir hatanın olduğunu hatanın düzeltilmesi için süre tutum talebimi aynı saat içerisinde teslim edip dosyayı yargıtaya yolladım. karar üzerinde belirtilen anayasanın belirtilen maddesi gereğince suç oluşturmadığı ancak yapılan izinsiz alıntının anayasanın başka bir maddesi ile yargılanacağını belirtti. savcılıktan gelen dilekçede şüphelinin hakaret suçundan yargılanması talep edilmiş evet hakaret olayı başka bir mevzu buradaki eylem bilişim suçları kapsamında yargıkanacağı için savcı beyin gözünden kaçmış nasıl kaçmışsa artık ortada bir hata olduğunu hakim bey kendisi bana bizzat açıkladı. uzun lafın kısası kesin sonuç çıkmadan yorum yapmak yanlış olur. gerçi kesin sonuçta davayı kazansakta gelip bunu reklam aracı olarak kullanıp burada şov yapmak niyetinde değiliz. karşı tarafın hakkımda daha önceden de şikayetlerde bulunduğunu hepimiz biliyoruz. şu anda elimde 2 adet takipsizlik kararı mevcut amaç şov yapmak olsa onları yayınlardım altınada kafamın estiği gibi yazar çizerdim. sonuç ne olursa olsun Allahtan hayırlısı olsun.

Gönlüm kimsenin cezalandırılmasını gerçekten istemez ancak biraz abartılan eleştiriler yada başka bir deyişle ortada teşvik var. Ben hayatımda dedektörle iş yapmadım alıp satmadım anlamam kullanmadım. Bir kez tecrübe ettim yerli bir dedektör markasını ve beni cihaz olayından tamamen soğuttu. Bu güne kadar ben kime herhangi bir dedektörü önerdim yahut reklamını yaptım? bulunduğum site dedektör satıyormuş akıllarınca dedektör satanlara darbe vurduğunu iddia ederek benim kendilerinden şikayetçi olmamı ettiğim zarardan olduğunu yazıp çizmişler v.s

Buradan şunu açıkça belirtmek istiyorumki benim dedektör satmak işinden se kendi mesleğim var bunu herkes biliyor bilgisayar yazılım donanım.. kendi mesleğimi bile bırakıp para kazanacağım başka işlere yöneldim inanın bana hiç bir sıkıntım yada ihtiyacım yoktur. maddi dururumda gayet yerindedir. sizler kötü söz kullandınız bizi kendinizce aşağlayıp alay edip güldünüz. biz hep sabrettik sabretmeye de devam ediyoruz. Ne size beddua ediyoruz nede işinize sekte vurulmasını istiyoruz. Dilerim Allahtan işiniz gücünüz rast gitsinde benim gibi sizde böyle ucuz şeylere yeltenmeyesiniz hatta girip forumda bir iki yorum yapacak vakti bile bulamayasınız. Bir Müslüman diğer bir Müslümanın kardeşidir dini yönden bakıldığında bu Allah'ın bir emridir kırgınlık dargınlık olması yaradanın hoşuna gitmez. Ben onları tanırdım onlarla dosttuk kardeştik. kin duymuyorum nefret etmiyorum ayrıldık dostluğumuzu bitirdik eskiden tanıyorduk şimdi tanımıyoruz tanımıyoruz diye kardeşlik hukumuz kalmamıştır. Allah bizi hepimizi islah etsin.... İşiniz gücünüz rast gitsin.

yincesu

Okunmamış mesaj gönderen yincesu » 26 Nis 2013, 07:56

sizlere önerim sulh etmekten hayır vardır,

birde konun boyutunu bilmiyorum, kiminle mahkemelik olduğunuzu da söylerseniz aracı olalım, barışın, kin nefret fitne doğurur, sonu gelmez ...

Serhat21 diyorsun ki "Bu güne kadar ben kime herhangi bir dedektörü önerdim yahut reklamını yaptım? bulunduğum site dedektör satıyormuş akıllarınca dedektör satanlara darbe vurduğunu iddia ederek benim kendilerinden şikayetçi olmamı ettiğim zarardan olduğunu yazıp çizmişler v.s "

dedektör satmak, ticaret yapmak çirkin bir olay değil. Günahta değil, ayıp ta değil, buna vurgu yaptıktan sonra

definem org ile as dedektor com u işleten Mustang tır. bunu bilmeyen var mı acaba , değil dersen sitenin üstündeki as dedektör reklamı nedir?

ikincisi bakıyorum yalnızsın , serhat21 sana destek veriyor gibi gözükenler , aslında seni hep gaza getiriyorlar, dışarıdan bakıldığında böyle gözüküyor.

Benim acizane fikrim böyledir. Hepinize kolay gelsin

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 26 Nis 2013, 21:56

yincesu yazdı:sizlere önerim sulh etmekten hayır vardır,

birde konun boyutunu bilmiyorum, kiminle mahkemelik olduğunuzu da söylerseniz aracı olalım, barışın, kin nefret fitne doğurur, sonu gelmez ...

Serhat21 diyorsun ki "Bu güne kadar ben kime herhangi bir dedektörü önerdim yahut reklamını yaptım? bulunduğum site dedektör satıyormuş akıllarınca dedektör satanlara darbe vurduğunu iddia ederek benim kendilerinden şikayetçi olmamı ettiğim zarardan olduğunu yazıp çizmişler v.s "

dedektör satmak, ticaret yapmak çirkin bir olay değil. Günahta değil, ayıp ta değil, buna vurgu yaptıktan sonra

definem org ile as dedektor com u işleten Mustang tır. bunu bilmeyen var mı acaba , değil dersen sitenin üstündeki as dedektör reklamı nedir?

ikincisi bakıyorum yalnızsın , serhat21 sana destek veriyor gibi gözükenler , aslında seni hep gaza getiriyorlar, dışarıdan bakıldığında böyle gözüküyor.

Benim acizane fikrim böyledir. Hepinize kolay gelsin

Yanlızlık olayı derken sizinde belirttiğiniz bir husus var sanırım oda konuyu bilmediğinizi yazmışsınız zaten. o nedenle yalnız olup olmadığımı anlayacağınızı sanmıyorum. bu konu milletin desteğini almak için açılmadı oradaki yanlışı düzeltelim. şahsen yanımda olan arkadaşlarımdan konu hakkında yorum yapmamalarını kendim rica ettim. çünkü ister istemez gergin bir hava oluşacak millet bir başlığa odaklanacak o zamanda forum amacının dışına çıkacak. Karşı tarafın neler yaptığı konusunda da yorumda bulunmak istemiyorum çünkü herkes kendi yaptığından sorumludur. Forumumuzda gerginlik ortamı oluşmasını istemiyoruz. selametle..

Kullanıcı avatarı
EDWARD
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen EDWARD » 27 Nis 2013, 13:44

:evil:

Kullanıcı avatarı
AraşTIRmaCI

Okunmamış mesaj gönderen AraşTIRmaCI » 27 Nis 2013, 20:29

merhabalar....

değerli kardeşim, hakkında hayırlısı olur İnşAllah...ama biliniz ki ''SUÇ CEZASIZ KALMAZ'' haklı olan elbet hakkını alır..mükafat yada bela fark etmez..neyse hayırlısı olsun kardeşim..allaha emanet olun...

saygılarımla...
..........THE LAST EXPLORERS............

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

“DUYURULAR” sayfasına dön