Gerekçeli karar

Bu Bölümde Forumun İşleyişi ve Benzeri Konularda Duyurular Yapılacaktır,.. Örneğin Video, Fotoğraf Nasıl Eklenir, Bir Başlıktan Nasıl Sürekli Haber Alırsınız v.s. Konularını Takip Edeceğiniz Bir Forum Olacaktır...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Gerekçeli karar

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 23 May 2013, 11:32

Değerli arkadaşlar daha evvel yargıtaya yolladığım mahkemenin gerekçeli kararı elime geçti. Bir dava sonuçlanmadan zafer havasına girmek sonucunda kaybetmek o havanın acı bir hale gelmesi bu denli küçük durumlara düşmek biz insan oğluna yakışmayan bir davranış biçimidir.

Gerekçeli kararda aynen şöyle bir paragraf var; Bursa cumhuriyet başsavcılığı adli emanetin 2012.....sırasında kayıtlı cd sinde katılana ait siteden alınan görüntülerin, sanığa ait sitede üzerinde değişiklik yapılmak suretiyle kullanıldığının tespit edildiği ancak bu hususun hakaret suçunu oluşturmayıp izinsiz yazı ve görüntülerin kullanılmasına ilişkin bilişim suçu olabileceği değerlendirilmiştir....

başından beri söylediğim de bu durum nedir sizce. ben bilişim suçları konulu bir dilekçe ile savcılığa gitmişim savcılık cd ve evrakları inceleyip sulh ceza mahkemesine hakaret olarak yani tck nın 125/2,53/1. maddesine göre cezalandırılmasına karar verilmesi için mahkemeye sunuyor. mahkeme ise o madde de hakaret ile ilgili bir karar alınabileceğini söyleyip konunun bilişim suçu olduğunu ve başka bir madde ile yargılanmasını ve karar verilmesinin uygun olduğunu belirtip şahıs hakkında beraat kararı veriyor. ve bende karara itirazımı süre tuttum talebimi yargıtaya gönderip durumun düzeltilmesini ve ilgili konuda ilgili madde üzerinden yeniden değerlendirilip şahsın cezalandırılmasını talep ediyorum.

yapılan eleştirileri yargı haklı bulup beraat kararı vermiştir diye saçma sapan yorumlar yapılmakta yanlış bilgi verilmektedir. burada olan sadece sürenin uzamasından başka hiç bir şey değildir. Ayrıca şahıs hakkında sadece bilişim suçları kapsamında izinsiz alıntı yapmak alıntılarda değişiklikler yapmak ve bunları eleştiri hakkı olmayan bir takım insanlar tarafından yayınlanması suretiyle oluşan durumdan dolayı cezalandırılmasını sağlamak...

Ben emekli değilim ama bu gibi işlemler eski türk filimlerindeki gibi değil. senelerce git gel uğraş para harca v.s gibi bir olay yoktur 7/24 çalışan bir insan bile bu işlemleri rahatlıkla yapabilir böyle bir davanın başlayıp bitmesinde geçecek toplam süre 2 veya 3 saatlik bir zamanımızı alacağını bilmemizde ve gözümüzde büyütmemize gerek yoktur.
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

“DUYURULAR” sayfasına dön