KABARTMA İLGİNÇ İŞARET (İLK DEFA GÖRDÜM ) AÇIKLAMALI

Bu Forumda Arazide Çektiğimiz ve Çözemediğimiz Define İşaretlerini Yayınlayarak Üye ve Yönetici Arkadaşların Görüşlerine Sunabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

BBOY

KABARTMA İLGİNÇ İŞARET (İLK DEFA GÖRDÜM ) AÇIKLAMALI

Okunmamış mesaj gönderen BBOY » 11 Tem 2016, 15:25

İşareti çözemediğim için sizlerle paylaşmak istedim.
Yer ile ilgili özellikler; BÖLGE KOCAELİ

Ormanlık vadi içerisinde yüz yıllık çınar ağaçlarının bulunduğu dere kenarında bir yer.

derenin iki metre yanında ana kaya ( kahverengi tonlarında )mevcut. yükseklik 4 mt. uzunluğu 10 mt re civarında ve ortada hamile kadın şeklinde bombeli yuvarlak yapıştırma (horasan taşına benzettim ) taş var, doğalda olabilir, fakat ek yerleri bariz belli oluyor. ( fotoğrafını paylaşacağım ) buranın devamında dere aşağıya doğru gidiyor.

Yalçı( düz kaya ) yerli kayaların % 20 eğimli şekilde aşağıya doğru akan derenin sonunda
su geniş bir gölet oluşturuyor 20mtx20mt civarında. Göletin solunda yine büyük kurumuş çınar ağacı mevcut.( duyumlara göre burada değirmen varmış, ama kalıntılara rastlamadık )

makinayı ( garret pro ) bu ağacın olduğu yere tuttuk. işlem yapıldı ama olumsuz.

ÇıRaK
DefinemORG'cu
DefinemORG'cu

Re: KABARTMA İLGİNÇ İŞARET (İLK DEFA GÖRDÜM ) AÇIKLAMALI

Okunmamış mesaj gönderen ÇıRaK » 27 Kas 2016, 00:31

Yosunlari temizle farkli acilardan isareti ve cevresini fotografla ozaman daha detayli yardim alabilirsin

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Re: KABARTMA İLGİNÇ İŞARET (İLK DEFA GÖRDÜM ) AÇIKLAMALI

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 09 Ara 2016, 09:49

ÇıRaK yazdı:Yosunlari temizle farkli acilardan isareti ve cevresini fotografla ozaman daha detayli yardim alabilirsin
güzel yere benziyor. ama net görünmüyor. hi. birşey olmasa bile görülmeye değer bir bölge
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

“FOTOĞRAFLI DEFİNE İŞARETLERİ ve YORUMLAR” sayfasına dön