slm

Bu Forumda Arazide Çektiğimiz ve Çözemediğimiz Define İşaretlerini Yayınlayarak Üye ve Yönetici Arkadaşların Görüşlerine Sunabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

niyazi

Re: slm

Okunmamış mesaj gönderen niyazi » 04 Mar 2011, 18:40

siz dalganızı gecin görecez

istihkam
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen istihkam » 04 Mar 2011, 21:41

arkadaslar konu cızgsını asmıs kendınıze gelın:):):)

degerlı dostların ısaret gayet acık ve net,

yahu bır bakın ayak oyması gayet acık bu ayak oymasının kaynın alnına yapılması kapalı magara anlamı tasımaktadır,
ayagın topuguna bakın yarım daıre seklınde oyulmus kaya ıcı oldugunu anlatmıs,
aynı zamanda topuk kısmına verılen bu ınce ayar mezarının gerısınde oldugunu yanı dık yamacta ve muhtemelen toprak yıgma ıcınde oldugunu ıfade etmıstır.

ısaretı okumak anlamak ne tatlı sey :)

niyazi

Okunmamış mesaj gönderen niyazi » 08 Mar 2011, 16:08

saygılar abi saolasın

ANGARALI

Okunmamış mesaj gönderen ANGARALI » 08 Mar 2011, 18:56

SLM SERYANİM BENDE ÖYLEL BİR RESİM VARDI SANA SÖYLEMİŞTİM AMA ETRAFINI BAYAĞI İŞLEMİŞLER ONUN İÇİN ÇEVRESİ PEK BELLİ DEĞİL HALE GELMİŞ. SADECE ZAFER USTANIN GÖSTERDİĞİNİ GÖRDÜM HAYRET ETTİM BENDE ORDA İLK DEFA GÖRDÜM. MEZAR ÇIKMIŞ YAKININDA BELKİ SENDE ÖRMÜŞÜNDÜR (ANGARALI)
ANKARADA 1500 İLE 2000 YILLIK HUN İZLERİ BULUNDU

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

niyazi

Okunmamış mesaj gönderen niyazi » 08 Mar 2011, 22:11

usta kapalı kaya icinde demişsın ve birde gerisinde toprak yıgınından bahsetmişsin geriye mi bakacaz ileri kayayamı bakacaz
cp saygılar

Kullanıcı avatarı
OzaN
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen OzaN » 12 Mar 2011, 00:02

ARKADAŞIM ÖZEL MESAJ ATMIŞIN AMA PAYLAŞIM OLSUN DİYE BURDAN CEVAPLIYORUM O YAŞLI ADAMI DİNLE VE GİT DEDİĞİ KAYAYI VE YERİN DETAYLI RESMİNİ ÇEK SÖLEDİĞİM O BİR ANAHTAR DELİĞİ İŞARETİ SEN ADAMIN DEDİĞİ YERİ RESİMLE VE BURDA PAYLAŞ BEN SANA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞACAĞIM
Sitemizde Sunulan Bilgiler, Tavsiyeler ve İşaretlere Yorumlar Yasal Kazı Yapacağınız İçindir ve Yasal Kazı Yaptığınızı Varsayarak Paylaşılmıştır, Lütfen Kaçak Kazı Yapmayalım

http://www.definem.org

OzaN

Strabon

Okunmamış mesaj gönderen Strabon » 13 Mar 2011, 00:51

SEYRANİ yazdı:YOKMU YAW RUH DELİGİNİ GÖREN
NASIL DEFİNECİNİZ SİZ YAWW :kazi: :)
VAR.Ben gördüm.ama ona ruh deliği demiyorlar arkeolojide. Ölenin üzerine gelecek şekilde yiyecek ve içecek atmak için yapılan ve kullanılan bir delik.Bu deliğin olduğu iki adet açılmış mezar gördüm. Kaya mezarlarında oluyor çoğunlukla. ama bu mimarinin kullanıldığı zaman aralığı çok az olduğu için fazla rastlanmıyor. Karia bölgesinde mevcut.

Strabon

Okunmamış mesaj gönderen Strabon » 13 Mar 2011, 00:55

hutame yazdı:bu ruh delıgı o topragı gördugun yer varya ahanda orda rahmetsız var...
Atma Hutame. Nerde zahmetsiz varmış.Ona benzer delikten kaç defa zahmetsiz aldında tarif ediyorsun.İnsanların harcayacağı emeğe yazık.Boş zamanlarında biraz arkeoloji çalış.Faydası olur, kendini geliştirirsin....

Kullanıcı avatarı
CJ2609

Okunmamış mesaj gönderen CJ2609 » 13 Mar 2011, 02:21

Sanirim yanlis anlasilma olmus :)

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 13 Mar 2011, 02:27

evet bende sanırım :komik
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Kullanıcı avatarı
ADANALI_SHADOW
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen ADANALI_SHADOW » 24 Mar 2011, 22:05

ARKADAŞLAR BU KONUDA BİR ÇALIŞMAM VAR ASLINDA RUH DELİĞİNİN GERÇEKTEN OLDUGUNU DÜŞÜNÜYORUM VE ESKİ ROMADA DİNİ TERİM OLARAK BİR ŞEYİN DAHA İNSANLAR İÇİNDE İNANÇ TAŞIDIGI ÜZERİNE BÜYÜK BİRİKİMLER TOPLADIM SANIRIM BAZI ŞEYLERE BAKIŞ AÇIM ÇOK DEGİŞTİ KARE OYMADAN YUVARLAK OYMASINA KADAR ÜÇGEN OYMASINA KADAR SAYGILAR ARAŞTIRMAMI TAMAMLAYIP EN KISA ZAMANDA SİZLERLE PAYLAŞACAGIM YAŞASIN BİLİMSEL DEFİNECİLİK ...... ADANALI

Kullanıcı avatarı
_asir_

Okunmamış mesaj gönderen _asir_ » 22 Ara 2011, 07:04

YAZILARINIZA DOYUM OLMUYOR :komik :komik :komik :komik :komik :komik :komik :komik :komik :komik :komik :komik :komik :komik :komik :komik :komik :komik :komik :komik :komik :komik :komik

niyazi

Okunmamış mesaj gönderen niyazi » 02 Eyl 2015, 04:58

Deliktas bos deyildir gorenler arastirsin slm

“FOTOĞRAFLI DEFİNE İŞARETLERİ ve YORUMLAR” sayfasına dön