RESİMDEKİLER NEDİR?USTALARDAN YARDIM LÜTFEN.

Bu Forumda Arazide Çektiğimiz ve Çözemediğimiz Define İşaretlerini Yayınlayarak Üye ve Yönetici Arkadaşların Görüşlerine Sunabilirsiniz...

Moderatörler: SeRHaT21, OzaN, MaTRaX, MustanG, SEYRANİ

ebuninik

RESİMDEKİLER NEDİR?USTALARDAN YARDIM LÜTFEN.

Okunmamış mesaj gönderen ebuninik » 06 Mar 2011, 07:06

RESİM-1- BU OYMANIN 1,5 MT SOLUNDA VE 1MT ALTINDA DUVARA OYULMUŞ 3GEN VAR.KOMPLE KAYAYA ÜSTTEN BAKINCA DİKDÖRTGEN ELİPS KARIŞIMI BİR ŞEKLİ VAR.
Resim
RESİM-2-
Resim
RESİM-3- RESMİN SAĞ ALTINDAKİ AYAKKABI UÇLARI ÖLÇEKLEMENİZE YARDIMCI OLUR İNŞALLAH ARKADAŞLAR,DİKDÖRTGEN VE YUVARLAK OYMALAR YAKLAŞIK5CM DERİNLİKTELER,BİRBİRLERİNE UZAKLIKLARI 1 MT YADA 1,2 MT..4NUMARALI RESİMDEKİ KÖŞEBENT KISIM BU YUVARLAK OYMANIN TAM ALTINA DENK GELİYOR.
Resim
RESİM-4- BATI'YA BAKAN KISIM.
Resim
RESİM-5
Resim
RESİM-6- BU KAYANIN SOL ÜST TARAFINDAKİ YEŞİLLİK KISIMIN ALTINDA YAKLAŞIK 1,5 MT ENİNDE
2,5 MT BOYUNDA DÜZ BİR PLATFORM VAR.AYNI HİLTİ İLE 50CM UÇ İLE DELDİM FAKAT SONUÇ ALAMADIM.
Resim

Kullanıcı avatarı
CJ2609

Re: RESİMDEKİLER NEDİR?USTALARDAN YARDIM LÜTFEN.

Okunmamış mesaj gönderen CJ2609 » 06 Mar 2011, 13:14

Slm...
4. Fotoyu yokladin mi dostum?

Kullanıcı avatarı
SeRHaT21
YÖNETİM
YÖNETİM

Okunmamış mesaj gönderen SeRHaT21 » 06 Mar 2011, 14:22

buradaki oymalar mezar oyması olmayacak kadar büyük görünüyor kare oyuk olan yerin ise işlem gördüğünü düşünüyorum kolay gelsin
Sitemizde Tarihi eser alım satımı yapılmamaktadır... Eser resimleri yayınlanmamaktadır...
Bulduğunuz emareleri bağlı olduğunuz Müze müdürlüklerine teslim ediniz.. Tarihi eser kaçakçılarından uzak durunuz kesinlikle internet ortamında sizleri suça teşvik edenlerden uzak durunuz.

Natre10
PROFESYONEL
PROFESYONEL

Okunmamış mesaj gönderen Natre10 » 06 Mar 2011, 19:45

SELAM KARDEŞİM.
BU KARE VE YUVARLAK OLMANIN BULUNDUĞU KAYANIN ALTINI ARAŞTIRMANI ÖNERİYORUM..

Kullanıcı avatarı
TigraN

Okunmamış mesaj gönderen TigraN » 06 Mar 2011, 22:28

bana göre çok kaliteli ve çok bariz bir kaya mezarı bu ve mezarda oymaların bulunduğu kayada şaşmaz..
EN KALİTELİ DEDEKTÖR İNSAN BEYNİDİR

http://www.definem.org Ana Sayfamızdaki Define İşaretlerimize Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Lütfen Facebook Sayfamıza Katılarak ve Arkadaşlarınıza Önererek Destek Veriniz...

http://www.facebook.com/Definem.org

“FOTOĞRAFLI DEFİNE İŞARETLERİ ve YORUMLAR” sayfasına dön